Спільнота Леново

Спільнота ЛеновоЦікаве
All Forum Topics
Options

3239 Posts

07-02-2014

SK

6807 Signins

225693 Page Views

  • Posts: 3239
  • Registered: ‎07-02-2014
  • Location: SK
  • Views: 225693
  • Message 1 of 1

Хроніки першості. Лідерами не народжуються — ними стають

2018-11-08, 8:55 AM

 

Якщо людину формують манери, то виробника комп’ютерної електроніки — технічний прогрес. Водночас лідер має здатність не тільки наслідувати тенденції, а й генерувати їх.

 

Історія компанії Lenovo — це і є історія прогресу.

 

Що ж, і ми вдамося до прагматики. Орієнтація на інновації та сталий розвиток у нових сферах із перших днів вирізняла компанію Lenovo. Безкінечно вперед — ось кредо лідерів. Але про все по черзі.

 

 

1984. Не про те писав Оруелл

 

Звичайно, антиутопія «1984» не була б нею, якби британський письменник звернув свій погляд не на «великого брата», а на групу завзятих китайських вчених.

 

У рік виходу на екрани «Термінатора» та народження Цукерберга вони зробили дуже зухвалий вчинок для свого місця та часу. Отримавши грант у розмірі 200 тис. юанів від Академії наук (на які сьогодні можна було б придбати лише штук 12 ноутбуків класу ThinkPad X1 Carbon), молоді люди відкрили власний бізнес. Крок за кроком команда інженерів на чолі з Лю Чанчжи пройшла шлях із маленького кабінету в Піднебесній до світового лідера з капіталом 46 млрд доларів. Тоді його New Technology Developer Inc. складалася з 11 чоловік і розташовувалася у 20-метровому офісі в Пекіні.

 

 

1985. Мікроплата за успіх

 

Успіх, як йому і належить, прийшов одразу за правильним рішенням. І Китай визначив вектор розвитку — від тотальної комунізації до глобальної комп’ютеризації. Лю і його десять колег почали з малого. Першим кроком стала друкована плата. Саме та плата, яка пристосовувала комп’ютери IBM, що вже стали широко популярними, до складних китайських ієрогліфів. Природно, вона викликала фурор серед земляків, які ще вчора засуджували «Нові технології». Світ персональних комп’ютерів відкрився китайському народу багато в чому завдяки цій інновації. Але в пана Чанчжи все було попереду. Йому цей світ ще мав підкоритися.

 

 

1988. Легенда Дракона

 

Отримавши премію за розробку з використання китайського алфавіту на ПК, компанія New Technology відсвяткувала перемогу ребрендингом і зареєструвала Legend Hong Kong. Це був рік Дракона, і Китай, як зазвичай раз на 12 років, відзначав закінчення одного й початок іншого календарного циклу. У такі роки не тільки радикально підвищується народжуваність (об’єктивно), а й закладаються космічні програми на найближчі 12 років (на думку жителів Піднебесної). Окрім того, у цей період з’являються на світ справжні зірки. Однією з таких стала «Легенда». Що ж, лідерів створюють правильні рішення. Згодом ще одним правильним рішенням засновників стане виведення компанії на IPO у 1994 році. Від первинного розміщення акцій на Гонконгській фондовій біржі Legend вторгує 30 млн доларів! Але до цього станеться щось більш значуще.

 

 

1990. Народження «Легенди»

 

В онлайні почав роботу найбільший сайт про кінофільми IMDb. І на весь світ продовжує гриміти французький хіт «Ламбада». А в Китаї створюють перший персональний комп’ютер Legend під ім’ям Q286. «Ламбади» своє відживають, а легенди трансформуються.

 

У 1993 році компанія випустила перший у Китаї персональний комп’ютер на базі 586-го процесора Pentium, у 1995 — власний сервер, а у 1996 році — свій перший ноутбук.

 

До 1998 року Legend продала мільйонний комп’ютер. Вихід з конвеєра ювілейного ПК був справжнім шоу: під гучні оплески запрошених гостей глава наглядової ради Intel Енді Гроу урочисто забрав пристрій у музей Intel.

 

 

1999. У міленіум на всіх вітрилах і операціях за секунду

 

Поки весь світ тремтить у передчутті обіцяного «падіння» цифрової техніки в 00:00 01.01.00, Legend святкує чергову перемогу: компанія стала № 1 на азійському й тихоокеанському ринках ПК. Але для компанії це лише одна з віх на шляху до світової слави. Нове тисячоліття Legend починає з публічних торгів на біржі Гонконга.

У 2002 році чергова розробка компанії знову впевнено посіла позиції лідера в Китаї. На цей раз було створено найшвидший на всю Піднебесну ПК (1000 GFLOP!). У світових масштабах новинка також виглядала досить непогано: у рейтингу топ-500 найоперативніших комп’ютерів пристрій посів 43-тє місце.

 

2003. З легендарного минулого — у перспективне майбутнє

 

У кіно йде третя частина «Володаря кілець» і перша — «Піратів Карибського моря», а для Legend цей рік ознаменував початок підкорення міжнародного ринку. Для виходу в світ потрібно було гучне ім’я, яке запам’ятається, — ним стало Lenovo. Назва складена із двох слів: Legend — звична назва компанії та Novo — символ нового. А вже наступного року Lenovo викуповує в гіганта IBM підрозділ із розробки та виробництва персональних комп’ютерів, стаючи третім за величиною виробником ПК у світі.

 

2004. Олімпійське золото Піднебесної

 

Компанія стала першою в Китаї, обраною світовим партнером Міжнародного олімпійського комітету у сфері комп’ютерних технологій. Уже в 2006 році Lenovo поставляє для Зимових Олімпійських ігор у Турині 5 тис. ПК, 350 серверів і 1 тис. лептопів. А наступного року Lenovo обходить понад 300 суперників, підкоривши дизайном свого факела Пекінський оргкомітет Олімпійських ігор.

 

2006. Першими в космос — і безкінечно вперед

 

Станція «Кассіні» досягає орбіти Сатурна. А Lenovo з космічною швидкістю рухається вперед. Безкінечно до самого МКС. Тут «боєць» ThinkPad користується ексклюзивним становищем єдиного сертифікованого ноутбука для Міжнародної космічної станції. Його тестують в умовах, наближених до бойових, зокрема радіацією і на горючість. І з першого дня життя станції ThinkPad A31 супроводжує космонавтів у їхніх подорожах до зірок. Він став першим «космонавтом» у лінійці, незабаром до нього приєднався T61, і вже понад 50 разів комп’ютери Lenovo ThinkPad побували на орбіті в усіх експедиціях шатла NASA.

 

 

2010. Новий рекорд легендарного ThinkPad

 

Красиво підвести риску? Легко! 2010 рік став кінцем першого десятиліття нового міленіуму та роком виходу 60-мільйонного ThinkPad. У той самий рік побачив світ перший смартфон бренда — LePhone. Відсвяткувавши ці події належним чином, компанія вже в наступному, 2011 році створює спільне підприємство з NEC, завдяки чому стає лідером з виробництва ПК в Японії, а потім купує Medion — виробника ПК із головним офісом у Німеччині. Завоювання європейського ринку відбувається ще активніше.

 

 

2013. Mission complete — номер один у світі

 

За підсумками 2013 року Lenovo стала світовим лідером із продажу персональних комп’ютерів і третім номером із виробництва смартфонів. Не оминув стороною і Fortune 500 — список 500 найбільших у світі компаній. Але спочивати на лаврах — не в правилах Lenovo: попереду ще стільки перемог і досягнень!

 

2014. Мобільні новини

 

Поки увага всіх футбольних фанатів прикута до чемпіонату світу в Бразилії, Lenovo досягає 286-го номера в рейтингу топ-500 Fortune Global, купує серверний підрозділ IBM System Х і американську Motorola Mobility. Тепер компанія виходить на почесне 3-тє місце у світі за виробництвом серверів і утримує його у смартфонах.

 

 

2015. Клієнт Lenovo — задоволений клієнт!

 

Зростання триває: Boston Consulting Group включає Lenovo до переліку 50 найбільш інноваційних компаній земної кулі, Interbrand називає бренд однією зі 100 найбільших світових торгових марок, а у списку Fortune Global досягнуто № 231. Lenovo продає 100-мільйонний ThinkPad!

 

Але що ще важливіше: у 2015 році компанія виходить на перше місце в рейтингу TBR за загальною задоволеністю клієнтів у світі продуктами, продажем і сервісом. Клієнтоорієнтованість гідна наслідування!

 

2016. Дизайн на межі фантастики

 

Думаєте, після десятків мільйонів проданих екземплярів по всьому світу про знаменитий ThinkPad уже все сказано? Гадаєте, про інноваційні рішення в цій серії можна забути? Це ж Lenovo! Тільки за 2016 рік Red Dot відзначає техніку бренда 18 (!) нагородами у сфері дизайну, левова частка яких представлена продуктами ThinkPad. Інноватори не перестануть дивувати!

 

За підсумками 2016 року компанія й далі підвищує рейтинг у Fortune Global — до 202-го номера, а також починає співпрацювати з Google у сфері віртуальної та доповненої реальності.

 

2017. Хай буде з нами сила

 

У 2017 році, завдяки Джамалі, Київ знову приймає Євробачення, перший український фентезі-фільм «Сторожова застава» б’є рекорди в кінотеатрах, а Lenovo тішить фанатів «Зоряних воєн» по всьому світу. Випущено light-версію «щастя» для шанувальників знаменитої кіносаги: новий YOGA 920 з упізнаваними емблемами. «Хардовий» варіант — VR-гарнітура з майже справжнім світловим мечем — надасть можливість усім охочим відчути себе джедаєм, не виходячи з дому.

 

Новинки на цьому не закінчуються: VR-шолом Lenovo Explorer, нові планшети Miix і Tab4, смартфони MotoX4. І так, ThinkPad святкує свій 25-й ювілей!

 

На честь такої події Lenovo випускає для шанувальників ThinkPad модель із елементами ретро-дизайну.

 

 

2018. На крок попереду

 

Україна прийняла фінал Ліги чемпіонів УЄФА. А компанія Lenovo провела власний чемпіонат — кіберспортивний турнір League Legion. Цього ж року у співпраці з Sensorama Lab вийшов перший додаток для Windows Mixed Reality українською мовою — віртуальна екскурсія «Київ: з ранку до світанку».

 

Lenovo швидко розвивається й у сегменті серверів. Згідно з останніми даними IDC, у другому кварталі 2018 року компанія збільшила продажі на 53,9% проти аналогічного періоду 2017 року. Lenovo також належить створення суперкомп’ютера нового покоління на базі технологій Intel, який відправився в Барселонський центр суперкомп’ютерних технологій. За кілька років компанія випустила вже 92 такі машини та стала постачальником суперкомп’ютерів номер 1.

 

Так стартувала історія успішного об’єднання традицій та інновацій. Сайт бренду в Україні оновлено — запущено інформаційний портал та онлайн-магазин. Ми вдосконалюємо сервіс, стаємо ще ближчими, кращими, швидшими. У нас за плечима періоди пошуку і становлення, а попереду — неосяжні горизонти та нові вершини. І ми обов’язково підкоримо їх. Долучайтеся!

 

 

Lenovo. Безкінечно вперед.

 

Джерело: lenovo.ua


Pavlo Antalovtsi
Community Manager
Reply

Community Guidelines

Please review our Guidelines before posting.

Learn More

Check out current deals!

Go Shop
X

Save