Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Desktopy LenovoDesktopy IdeaCentre
Wszystkie Tematy
Opcje

5 POSTY

01-02-2020

Poland

9 Łączna liczba zalogowań

140 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 140
  • Message 1 of 5

Czysta instalacja WIn10 na AIO 520-24AST

2020-01-02, 23:31 PM

Po prawie dwóch latach Win10 sie wysypał... Po włączeniu BSOD i żadnych wskazówek. Kolejne próby reanimacji nie dały rezultatu a za to umniejszały ilośc mozliwości. W końcu pozostała tylko opcja czystej instalacji. Komputer oryginalnie miał dysk talerzowy 1TB, w międzyczasie dodałem SSD 240 GB (kompatybilny, z innego Lenovo. Przez jakiś czas nawet komputer działał na systemie zmigrowanym z HD na SSD, ale po innym upadku, przywróciłem system na HD i tak zostało). No więc, przygotowałem pendrive z najnowszym obrazem WIN10 64bit i ruszyłem z instalacją. Zacząłem od SSD. Instalacja poszła gładko i już zaczynałem się cieszyć, kiedy po kolejnym restarcie otrzymałem komunikat, żę instalacja została przerwana i musze ją przeprowadzic ponownie. NIestety bez skutku, Instalacja na HDD - to samo. Problem pojawia się podczas podłaczania urządzeń w nowo zainstalowanym systemie. Proces dochodzi do 35% i nnastepuje reset. A potem już komunikat. Pytanie: czy do Ideacentre konieczny jest jakis specjalnie spreparowany Windows 10? Wygląda jakby był problerm sprzętowy. Poradźcie coś... Czuję się ftalnie, bo to komputer małzonki, który juz raz jej zeposułem...

Odpowiedź
Opcje

4997 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1267 Łączna liczba zalogowań

45834 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45834
  • Message 2 of 5

Dot.: Czysta instalacja WIn10 na AIO 520-24AST

2020-01-03, 10:23 AM

Cześć ,

Witaj w Społeczności!

Komputery Ideacentre nie potrzebują żadnych specjalnie spreparowanych wersij Windowsa, problem raczej jest raczej z czymś innym. Możesz upewnić się, że postępowałeś zgodnie z tymi instrukcjami:

https://support.lenovo.com/us/pl/solutions/ht103640

Piszesz, że problem pojawia się podczas instalowania urządzeń na nowo zainstalowanym systemie. Możesz dokładniej opisać co się dzieje i kiedy?

Czy otrzymujesz jakies błędy lub komunikaty? Jeśli tak, to jakie? Tu załączam listę częstych błędów wraz z opisami ze strony wsparcia Microsoft:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10587/windows-10-get-help-with-upgrade-installation-errors

Czy możesz wejsć do BIOS'u? Jeśli tak, spróbuj przywrócić go do ustawień domyślnych.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

5 POSTY

01-02-2020

Poland

• Message 3 of 5

2020-01-03, 12:17 PM
Dziękuję za odpowiedź. Problem występuje po zakończeniu instalacji Windows kiedy system zaczyna być przygotowywany do uruchomienia. Pojawia się komunikat o przygotowaniu aplikacji a potem o Przygotowywaniu (?) urządzeń - nie pamiętam dokładnie treści. Proces przygotowania dobiega do 35 % i następuje reset, pojawia się logo Lenovo, jak przy każdym resecie, kropki kręcą się i znowu reset, Ta sytuacja ciągnie się w nieskończoność, nie ma żadnego komunikatu o błędzie.
Zajrzałem na stronę podaną w instrukcji instalacji i znalazłem BIOS do pobrania. Ale niestety bez działającego systemu nie mam możliwości aktualizacji BIOS-u, albo nie wiem jak to zrobić. Co ciekawe, w trakcie prób reanimacji w pewnym momencie skorzystałem z opcji OKR pod klawiszem F2. Niestety, po przywróceniu czystego systemu komputer zachowywał się identycznie. Teraz już dyski są wyczyszczone i nie istnieje możliwość skorzystania s OKR. Natomiast kombajn narzędziowy Hirens Boot na systemie Windows PE z pendrive uruchamia się i działa bez problemu.
Teraz spróbuję dostosować się do podanych instrukcji zainstalować czysty system od nowa. Spróbuje najpierw przywrócić BIOS do wartości początkowych.
Pytanie: czy mogę liczyć na naprawę systemu w ramach gwarancji Lenovo? Komputer ma jeszcze dwa miesiące gwaracji.
Pozdrawiam
Odpowiedź
Opcje

5 POSTY

01-02-2020

Poland

• Message 4 of 5

2020-01-03, 12:34 PM

Przepraszam, edycja. Po ponownym uruchomieniu komputera po pewnym czasie pojawia się komunikat błędu:
"Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows".  W dalszym ciągu komunikat zaleca ponowne rozpoczęcie instalacji.
Pozdrawiam

Odpowiedź
Opcje

4997 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1267 Łączna liczba zalogowań

45834 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45834
  • Message 5 of 5

2020-01-03, 12:37 PM

Cześć ,

Daj znać, jak Ci pójdzie :)

Jeśli komputer wciaż ma 2 miesiące gwarancji, nie widzę powodu, dlaczego nie miałby być przyjęty do serwisu na naprawę.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty