anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
psonie
Nie dotyczy
Zarejestrowano: ‎05-22-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 573
Wiadomość 1 z 7

Ponowna instalacja Windows po sformatowaniu partycji.

Na początek witam szanowne towarzystwo Emotikon: Szczęśliwy 

Mam pytanie dot. ponownej instalacji Windows 10 na rządzeniu All-In-One (520-24ICB). Komputer zgłaszał błąd przy starcie, oraz nieudaną próbę naprawy. Po wyczerpaniu opcji naprawy systemu i przywrócenia z punktu przywracania, więc nauczony nawykiem ze starych OS, włączyłem instalator i zacząłem przeprowadzać proces ponownej instalacji. Dotarłem do wyborupartycji i dalej instalator mnie nie przepuścił ze względu na niezgodny typ partycji. W efekcie zniknęło UEFI, a komputer zamiast problemu ze startem zgłasza brak systemu operacyjnego. Dostałem się do BIOS'u i ustawiłem rozruch w pierwszej kolejności z USB. Przygotowałem pendrive'a z instalatorem (za pomocą strony MS ). Niestety, nadal nie mogę zainstalować Windows. Posiadam kopie bezpieczeństwa danych znajdujących się wcześniej na tym sprzęcie, więc utrata zawartości nie jest problemem. Chcę tylko mieć znów sprawny sprzęt. Komputer jest na gwarancji, ale to zapewne nie ma znaczenia? Proszę o możliwie szybką pomoc Emotikon: Szczęśliwy

---
Pozdrawiam Serdecznie Emotikon: Szczęśliwy
Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 534
Wiadomość 2 z 7

Dot.: Ponowna instalacja Windows po sformatowaniu partycji.

Cześć @psonie!

Witaj w Społeczności!

Jeśli zmieniałeś partycje dysku, to problemy z przywacaniem systemu do zapisanego punktu przywracania nie będzie już możliwe. 

Napisz, proszę, co masz na myśli mówiąc, że instalacja systemu z pendrive'a nie działa? Czy mógłbyś podać więcej szczegółów?

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

psonie
Nie dotyczy
Wyświetleń: 530
Wiadomość 3 z 7

@Ala_Lenovo  napisał(a):

Napisz, proszę, co masz na myśli mówiąc, że instalacja systemu z pendrive'a nie działa? Czy mógłbyś podać więcej szczegółów?

Pozdrawiam,

Witam Emotikon: Szczęśliwy

Stworzyłem pendrive instalacyjny i próbowałem go użyć. Błąd partycji GPT. Nie chciałem likwidować istniejącego wcześniej podziału dysku ze względu na specyficne oprogramowanie Lenovo (raz tak zrobiłem na laptopie i był problem). Pracuję głównie na starym sprzęcie i w sumie to mój pierwszy pacjent zWin10, a nawet w ogóle UEFI, także zaliczyłem lekkie "a to co"? Emotikon: Szczęśliwy 

By nie tracic czasu uruchomiłem testdisk. Wybrałem dysk do analizy i właśnie skończył pracę. Rezultat: "The harddisk (1000 GB / 931 GiB) seems too small! (< 1998 GB / 1860 GiB)
Check te harddisk size: HD jumper settings, BIOS detection..."  

Równolegle uzyskałem Lenovo DDRS. Mam nadzieję, że z jego pomocą odzyskam to stanowisko pracy. 

---
Administrator
Administrator
Wyświetleń: 523
Wiadomość 4 z 7

Cześć @psonie!

Błąd partycji GPT wskazuje na to, że masz w BIOSie ustawioną opcję "Legacy mode" zamiast "UEFI". Wystarczy zmienić "Boot mode" z Legacy na UEFI Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli chcesz zachować opcję "Legacy mode" (czego nie zalecamy, bo niektóre opcje moga nie działać tak, jak powinny), to możesz przekonwertować partycje z GPT na MBR.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

psonie
Nie dotyczy
Wyświetleń: 521
Wiadomość 5 z 7

Dziękuję za sznurek Emotikon: Szczęśliwy Ano sam to zmieniałem, kiedy nie chciał startować z usb ani dvd, co z kolei powodowało radosne komunikaty:

">> Checking  Media Presence..."

"Error 1962: No operating(...itd)" 

---
Administrator
Administrator
Wyświetleń: 513
Wiadomość 6 z 7

Cześć @psonie!

Daj znać gdyby takie komunikaty ponownie się pojawiły. Mogą one być związane z kolejnością bootowania, jaką masz ustawioną w BIOSie.

Pozdrawiam,

Ala

psonie
Nie dotyczy
Wyświetleń: 459
Wiadomość 7 z 7

Cześć Ala_Lenovo Emotikon: Szczęśliwy Musiałem Zmienić kolejność, bo inaczej komputer próbował załadować system z dysku wew., co było niemożliwe. Po instalacji Windows ustawiłem dysk jako pierwszy i wszystko jest ok. chyba, że włączę "Secure Boot", wtedy komunikat wraca.
Co do problemu z instalacją, to rozwiązanie było takie, że zdjąłem wszystkie partycje, utworzyłem nowe (200 gb na Windows 10 i to co zostało jako druga na całą resztę). Początkowo zmiana kolejności w BIOS nie powodowała startu z pendrive'a, mimo, że był ustawiony jako pierwszy w kolejce. Ale wujek google pomógł znaleźć odpowiednie opcje.
W tej chwili mój pendrive jest za mały aby zostać dyskiem przywracającym OS. Więc na razie muszę to zostawić (szkoda, że program nie umożliwia zapisania obrazu na dysku, by w przyszłości go skopiować). Myślę, że można zamknąć temat. Co prawda, nie przywróciłem UEFI, ale nie do końca wiem po co mi ono, skoro i tak nie pomogło kiedy system padł Emotikon: Mrugający

---