Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Desktopy LenovoDesktopy IdeaCentre
Wszystkie Tematy
Opcje

6 POSTY

11-04-2019

Poland

9 Łączna liczba zalogowań

135 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 135
  • Message 1 of 2

Ulepszenie PC

2019-11-04, 20:12 PM

Witam,

Zaznaczam, że mój komputer jest już po gwarancji (kupiony 2015 rok, gwarancja wygasła w 2017).

Jestem głównie graczem, posiadam produkt H50-50 Desktop (Lenovo) - Type 90B6.

Procesor i5 w konfiguracji cieszy się dobrą opinią i w miarę dobrymi jeszcze parametrami jak na dzisiejsze realia.

Posiadam 8GB Ramu - czy mogę dokupić pamięć RAM? Jeśli tak, to jaką? czy musi być to DDR3 jak już zainstalowana pamięć? Czy mogę dokupić DDR4 dla płyty głównej - jeżeli tak, to czy mogę używać na raz DDR3 i DDR4? Czy mogę odłączyć DDR3 i dać 2 razy DDR4?

Posiadam Kartę MSI Geforce GTX 745 2G/A/DB/H VGA - czy mogę wymienić na lepszą? Interesuje mnie przynajmniej GeForce GTX 1060 Ti lub lepsza 6Gb - czy mogę zainstalować w tej konfiguracji własnoręcznie?

Gdzieś wyczytałem, że komputery Lenovo mają zablokowane płyty główne pod względem instalacji innych podzespołów.

Proszę o poradę :)

Odpowiedź
Rozwiązanie
Opcje

4962 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1265 Łączna liczba zalogowań

45659 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45659

Dot.: Ulepszenie PC

2019-11-05, 10:44 AM

Cześć ,

Witaj w Społeczności!

W pierwszej kolejności, sprawdź listę części dla tego modelu (zaczyna się na stronie 73 tego dokumentu). Możesz tam znaleźć generalne wskazówki dotyczące części, które będa kompatybilne.

Jeśli chodzi o RAM, to nie masz wyboru jeśli chodzi o standard DDR3 i DDR4. Pamięci w różnych standardach potrzebują różnych gniazd w płycie głównej, widać to nawet gołym okiem jeśli porównasz  złącze DDR3 i DDR4.

Jeśli chodzi o upgrade GPU, to nie możemy nic zagwarantować jeśli wybierzesz kartę graficznę spoza listy znajdującej się w dokumencie, który podałam powyżej. Jednak na podstawie doswiadczeń użytkowników z naszego anglojęzycznego forum, wiemy, że wymiana karty graficznej na lepsza jest możliwa. Przy kupowaniu karty graficznej zwróć uwagę na parametry takie jak fizyczne wymiary karty (czy zmieści się w obudowie?) oraz na parametry zasilacza. H50-50 posiada zasilacz o mocy 280w lub 180w. Jeśli Twój model ma zasilacz 280w, to najprawdopodobniej znajdziesz dobrą kertę graficzną, którą możesz zainstalować bez wymiany zasilacza.

Sprawdź też te tematy z anglojęzycznego forum:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H50-50-Graphics-GPU-Nvidia-upgrade-supported/td-p/4139188

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H50-50-upgrade-graphics-GPU-with-GTX-1050-Ti-4K-video-Nvidia/m-p/3559603

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H50-50-Upgraded-graphics-with-GTX-1060-power-supply-SSD-GPU-PSU/td-p/3651223

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Replies(1)
Rozwiązanie
Opcje

4962 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1265 Łączna liczba zalogowań

45659 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45659
  • Message 2 of 2

Dot.: Ulepszenie PC

2019-11-05, 10:44 AM

Cześć ,

Witaj w Społeczności!

W pierwszej kolejności, sprawdź listę części dla tego modelu (zaczyna się na stronie 73 tego dokumentu). Możesz tam znaleźć generalne wskazówki dotyczące części, które będa kompatybilne.

Jeśli chodzi o RAM, to nie masz wyboru jeśli chodzi o standard DDR3 i DDR4. Pamięci w różnych standardach potrzebują różnych gniazd w płycie głównej, widać to nawet gołym okiem jeśli porównasz  złącze DDR3 i DDR4.

Jeśli chodzi o upgrade GPU, to nie możemy nic zagwarantować jeśli wybierzesz kartę graficznę spoza listy znajdującej się w dokumencie, który podałam powyżej. Jednak na podstawie doswiadczeń użytkowników z naszego anglojęzycznego forum, wiemy, że wymiana karty graficznej na lepsza jest możliwa. Przy kupowaniu karty graficznej zwróć uwagę na parametry takie jak fizyczne wymiary karty (czy zmieści się w obudowie?) oraz na parametry zasilacza. H50-50 posiada zasilacz o mocy 280w lub 180w. Jeśli Twój model ma zasilacz 280w, to najprawdopodobniej znajdziesz dobrą kertę graficzną, którą możesz zainstalować bez wymiany zasilacza.

Sprawdź też te tematy z anglojęzycznego forum:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H50-50-Graphics-GPU-Nvidia-upgrade-supported/td-p/4139188

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H50-50-upgrade-graphics-GPU-with-GTX-1050-Ti-4K-video-Nvidia/m-p/3559603

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Desktop-Towers/H50-50-Upgraded-graphics-with-GTX-1060-power-supply-SSD-GPU-PSU/td-p/3651223

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty