Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Gaming - Lenovo LegionDesktopy gamingowe
Wszystkie Tematy
Opcje

3 POSTY

11-04-2020

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 1 of 4

Pamięci ram

2020-11-04, 1:58 AM

Witam, kupiłem sobię ram o częstotliwości 3200Mhz. Komputer powinien ustawić mi 2666Mhz. Aczkolwiek nie stało się tak ponieważ mam 2133Mhz czy da się to jakoś ustawić na większe taktowanie? Są to pamięci 2x8 3200Mhz G.Skill DDR4. Mój komputer to: Lenovo Legion Y520T 25-ICZ

Odpowiedź
Opcje

5526 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1362 Łączna liczba zalogowań

49449 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49449
  • Message 2 of 4

Re:Pamięci ram

2020-11-04, 15:48 PM

Cześć @**bleep**ziak,

Witaj w Społeczności!

RAM w tym modelu może pracować z maksymalną częstotliwością 2400mhz (specyfikacja). Możesz sprawdzić też jaka częstotliwość RAM pokazuje również CPU-Z:

https://www.pcworld.pl/porada/Jak-sprawdzic-ilosc-pamieci-RAM-w-komputerze,414727.html

Jeśli RAM nie działa z maksymalną częstotliwością, to może być to problem z kompatybilnoscią RAMu, który kupiłeś. Kompatybilne części do naszych komputerów znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

3 POSTY

11-04-2020

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

20 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 20
  • Message 3 of 4

Re:Pamięci ram

2020-11-04, 16:28 PM
Właśnie kupiłem kompatybilny ram 2 kości po 8 gb więc nie wiem dlaczego mam tylko 2133Mhz a i chciałem dodać, że komputer który pani wysłała jest niezgodny z moim ponieważ nie mam takiego chipsetu jaki jest na tym obrazku tylko Intel Z370.
Odpowiedź
Opcje

5526 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1362 Łączna liczba zalogowań

49449 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 49449
  • Message 4 of 4

Dot::Pamięci ram

2020-11-05, 13:55 PM

Cześć!

Faktycznie, ta specyfikacja, chociaż powinna obejmować zarówno Y520T-25ICZ jak i Y520-25IKL tak naprawdę odpowiada tylko temu drugiemu modelowi. Przepraszam za pomyłkę.

Czy sprawdzałeś również szybkość RAMu w CPU-Z?

Jeśli problem pojawi się również tam, to obawiam się, że mimo wszystko jest to problem z kompatybilnością pamięci. Czasem nawet gdy wszystkie parametry są prawidłowe pamięć nie pracuje z maksymalną szybkością, trudno powiedzieć co powoduje problem w takich wypadkach. Gwarancja kompatybilności Lenovo obowiązuje jedynie na części z naszej strony wsparcia:

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/desktops-and-all-in-ones/legion-series/legion-y520t-25icz/parts/search

Warto być może też sprawdzić RAM na innym sprzęcie i zobaczyć czy tam efekt będzie lepszy. Jeśli nie, problem może dotyczyć samej pamięci.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms