Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Oyun Bilgisayarları - Lenovo LegionDizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

5 İLETİ

02-19-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎02-19-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 100
  • Message 1 of 7

Legion 5 Sol Kulaklık Hışırtısı

2021-02-24, 20:53 PM

Merhabalar herkese.Yaklaşık iki ay önce aldığım Lenovo Legion 5-15ARH05H model laptopumdan aldığım günden beri sol kulaklıktan bir hışırtı sesi geliyor.Sorunun wifi kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü wifi'ye bağlanmadan bu hışırtı sesi gelmiyor.Ses ara ara geliyor.Rahatsız edici bir cızırdama sesine benziyor.Yabancı forumlarda bu sorunu yaşayanları gördüm.Ağ ve internet ayarları>bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir>wifi'ye ters tıklayıp özellikler>yapılandır>gelişmiş>yayın gücü ayarını 5 ten 4 e çekmenin sorunu çözdüğü söylenmiş.Bu işlemi yaptığımda sorunum çözülüyor ama bu sefer modemden uzaklaştığımda bağlantı problemleri yaşıyorum.Yayın gücünü tekrar 5'e alınca bağlantı problemim gidiyor ama tekrar sol kulaklıkta hışırtı oluyor.sürücülerimin tamamını güncelledim.Yardımlarınızı bekliyorum.

cevap
Seçenekler

4713 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1244 Oturum açma işleminin

44164 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 44164
  • Message 2 of 7

Re:Legion 5 Sol Kulaklık Hışırtısı

2021-02-25, 9:03 AM

Merhaba @mrc216,

Başka bir kulaklık kullandığınızda sorun devam ediyor mu? Kablosuz kulaklık kullanıyor musunuz yoksa kulaklığı ses jakına mı bağlıyorsunuz? Lütfen farklı bir kulaklık kullanmayı deneyin.

Tüm sürücüleriniz güncel olduğunu yazıyorsunuz, sürücüleri doğrudan destek sitemizden mi yüklediniz? Lütfen sürücüleri (özellikle Audio sürücüleri) destek sitemizden manuel olarak yeniden yüklemeyi deneyin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

02-19-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 7

Ynt::Legion 5 Sol Kulaklık Hışırtısı

2021-02-25, 19:34 PM

Öncelikle ilginiz için teşekkkür ederim.Kullandığım kulaklık kablolu bir kulaklık(jbl c100).Farklı kablolu kulaklıklarda aynı problemi yaşadım maalesef.Kulaklığım diğer cihazlarımda böyle bir soruna neden olmuyor.Sürücülerimi Lenovo destek kısmından manuel olarak güncelledim.Wifi yayın gücünün sorunu çözdüğünü görünce intel driver asistan ile son wifi 6 kartıma uygun driver güncellemesini de aldım.Maalesef bu da sorunumu çözmedi bende bütün driverlerimi tekrar lenovo support üzerinden manuel olarak güncelledim.Ama sorun devam ediyor.

Bahsettiğim çözümün bulunduğu linki aşağıya bırakayım.Yaşadığım sorunun birebir aynısı.Fakat bu çözüm benim wifi bağlantımı (modemden uzaklaştığımda) epey kötü etkiliyor.

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Static-noise-in-left-earbud/m-p/4599850

cevap
Seçenekler

684 İLETİ

04-21-2020

Turkey

384 Oturum açma işleminin

7311 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 7311
  • Message 4 of 7

2021-02-25, 20:28 PM

Selamlar

Modem / router cihazınızın ayarlarını açıp farklı yayın bantlarıyla (2,4 GHz ise 5 GHz ile) ve farklı yayın kanallarıyla deneyip sonuçları paylaşabilir misiniz? Bu çakışma bazen 2,4 GHz yüzünden yaşanabiliyor

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

02-19-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 7

2021-02-26, 23:37 PM
Merhabalar.Geç cevabım için kusura bakmayın lütfen.Modemimde maalesef 5 ghz desteği yok fakat telefonum aracılığla 5 ghz yayın bandından internet paylaşımı yaptım.Sorunu azalttı tam yok oldu diyemem ama fark yarattı.Sanırım birçok cihazın bu bandda yayın yapmasından kaynaklanıyor.Ancak eski laptopum üzerinden internetime bağlandığımda böyle bir sorun yaşamıyorum.
cevap
Seçenekler

684 İLETİ

04-21-2020

Turkey

384 Oturum açma işleminin

7311 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 7311
  • Message 6 of 7

2021-02-27, 13:25 PM

Parazit maalesef can sıkıcı olabiliyor. Bence bir yazılım güncellemesi var mı kontrol edin, olmuyorsa teknik destekle iletişime geçin, sorun bilgisayardaysa belki parça değişimi falan yapılması gerekiyor, bilemiyorum.

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

02-19-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 7

2021-02-28, 16:00 PM
Ciddi bir sorun olarak gözükmeyebilir fakat canlı derslerde bile ara ara olması üzücü.Wifi ayar değişimiyle sorunların çözülmesi bana sorunun yazılımsal olduğunu düşündürdü.Mail yoluyla iletişime geçeli yaklaşık bir hafta oldu yarın teknik ekiple görüşmeye çalışacağım.Yardımların ve çaban için çok teşekkür ederim.Herhangi bir çözüme ulaşırsam burdan güncelleyeceğim.
cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Tümü göster