Lenovo Topluluğu

Oyun Bilgisayarları - Lenovo LegionDizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

9 İLETİ

04-25-2020

TR

15 Oturum açma işleminin

160 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-25-2020
  • Lokasyon: TR
  • GÖRÜNTÜLEME: 160
  • Message 1 of 8

Lenovo Legion Y520 Silinen Driver

2020-04-25, 9:02 AM

Merhabalar,
        Dün yanlışlıkla oyunlarımın yüklü olduğu klasörü sildikten sonra silmişken tam sileyim dedim ve bilgisayarımı sıfırlama kararı aldım. Normal bir şekilde Win10 üzerinnden tamamıyla bilgisayarımı sıfırladım. Windows güncellemelerini de yaptım. Kurulumu yaptıktan sonra bir çok sorunla karşılaştım. Bu sorunları çözmek için bilgisayarı tekrar sıfırladım ama hiç bir şey değişmedi.

1) Bu sorunlardan ilki Lenovo Vantage üzerinde BIOS güncellemesi görünüyor fakat yapmak istediğim zaman görseldeki hatayı alıyorum.

2) İkinci olarak masaüstüne sağ tıkladığım zaman imlecim sürekli dönüyor ve seçenekler menüsü açılmıyor. Yalnızca uygulamalara sağ tıklayabiliyorum. Bir süre sonra iptal etmeye çalıştığım zaman ise hiçbir şekilde masaüstüne ne sağ tık ne de sol tık atabiliyorum.

3) Son Sorunum Fn Tuşu ile alakalı. Fn tuşunu kullanarak normal bir şekilde ses açıp kapatabiliyorum, parlaklığı kontrol edebiliyorum, kilit ekranına gidebiliyorum ancak Fn+F4(Mikrofon) açma kapama özelliğim çalışmıyor ve görüntüsü ekranda çıkmıyor. Aynı sonuç Fn+F8(Kamera) opsiyonum için de geçerli. Fn+F6(Touchpad) açma kapama özelliği ise çalışıyor ama bunun da görüntüsü ekrana çıkmıyor.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim sıfırlamadan önce bu sorunların hiçbiri yoktu.

(Son sorunun sıfırlama öncesi E sürücüsünde yüklü olan Drivers adlı klasörün şuan olmaması ile ilişkilendiriyorum ama emin değilim. Sürücülerim şuan tam anlamıyla boş. Lütfen o dosyayı nasıl geri yükleyebilirim yardımcı olun.)

Lütfen yardımcı olunuz. Şimdiden teşekkürler.

Çözüldü! Çözüme bakın
cevap
Seçenekler

3414 İLETİ

01-10-2019

SK

1148 Oturum açma işleminin

36328 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: SK
  • GÖRÜNTÜLEME: 36328
  • Message 2 of 8

Re:Lenovo Legion Y520 Silinen Driver

2020-04-27, 17:59 PM

Merhaba @Mertlanta,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Bazı sürücüleri Lenovo Vantage uygulamasıyla indiremiyorsan, onları direkt destek sitemizde bulabilirsin:

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/downloads/driver-list/

Lenovo Vantage uygulaması doğru bir şekilde çalışmıyorsa onu kaldırıp yeniden indirmeyi deneyebilirsin. Bundan başka bu driveri indirmeyi deneyebilirsin:

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbm/80yy/80yy7454/downloads/DS105970

Aygıt Yöneticisine girip orada herhangi bilinmeyen cihaz varsa, onun için sürücüler indirebilirsin:

https://www.a7la-home.com/tr/find-drivers-for-unknown-devices-in-device-manager/

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap
Seçenekler

9 İLETİ

04-25-2020

TR

15 Oturum açma işleminin

160 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 8

Ynt::Lenovo Legion Y520 Silinen Driver

2020-04-28, 12:05 PM

@Ala_Lenovo  
Söylediğiniz işlemleri uygulamayı denedim fakat hala sorunlarım çözülmüş değil. Neden Fn tuş kombinasyonlarında ve masaüstüne sağ tıklamada sorun yaşadığımı bilmiyorum ve maalesef cevabınız yardımcı olmadı. Sanırım sorun biraz daha spesifik. Lütfen farklı bir öneride bulun. Ayrıca eskiden E sürücümde bulun Drivers klasörüne tekrar erişme imkanım var mı veya bu dosyanın sorunlarla bir ilgisi var mı bu konu hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

cevap
Seçenekler

3414 İLETİ

01-10-2019

SK

36328 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 8

2020-04-28, 14:51 PM

Merhaba @Mertlanta,

Bilgisayarı sıfırladıktan sonra sürücüleri yeniden indirmek eskilerini geri almaya çalışmaktan daha iyidir. Ama laptopunu yakın zamanda sıfırladıysan, bilgisayarında windows.old adlı klasör olabilir. Bu klasörde eski driverlerini bulabilirsin.

Aygıt Yöneticisinde klavye ve touchpad driveri yeniden yüklemeye çalışabilirsin. Bu cihazları kaldırıp 'Donanım değişikliklerini tara' opsiyonu seç. Driverleri güncellediğinde bizim destek sitemizdekileriyle aynı olmalarını kontrol et. 

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/downloads/driver-list

Destek sitemizdeki otomatik yazılım güncellemesi de yapmayı denedin mi?

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap
Seçenekler

9 İLETİ

04-25-2020

TR

15 Oturum açma işleminin

160 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 8

2020-04-29, 11:58 AM

Merhabalar,
Söylediklerinizi uyguladım ayrıca Lenovo Destek Sitesinden Lenovo Service Bridge uygulamasıyla tüm güncellemeleri taradım ancak cihazınız herhangi bir sürücü güncellemesi gerektirmez diyor. Diğer tüm Fn kombinasyonlarını kullanabilirken mikrofon, kamera ve touchpadde sorun yaşamak gerçekten canımı sıkıyor. Maalesef söylediklerinizden hiç biri çözüm yolu olmadı. Sanırım sorunun kaynağı güncel olmayan driverlar değil.

cevap
Seçenekler

3414 İLETİ

01-10-2019

SK

36328 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 8

2020-04-30, 12:15 PM

Merhaba @Mertlanta,

Lütfen Lenovo Utility de destek sitemizden yüklediğinizden emin olun. Bu sürücü düzgün yüklenmemişse, işlev tuşlarında sorunlara neden olabilir.

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/downloads/driver-list/component?name=Yaz%C4%B1l%C4%B1mlar%20ve%20Ara%C3%A7lar

Belki de bu makale sana yardımcı olabilir:

https://www.drivereasy.com/knowledge/fixed-lenovo-fn-key-not-working-quick-easy/

Selamlarımla,

Ala

_

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap
Seçenekler

9 İLETİ

04-25-2020

TR

15 Oturum açma işleminin

160 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 8

2020-04-30, 14:55 PM

@Ala_Lenovo 

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sorun çözüldü. Geriye kalan tek problem Lenovo Vantege üzerinden hata veren BIOS güncellemesi. Güncellemeyi siteden indirip kurmaya çalıştığım zaman da hata alıyorum.

cevap
Seçenekler

3414 İLETİ

01-10-2019

SK

36328 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 8

2020-05-04, 9:27 AM

Merhaba @Mertlanta,

Başka bir sorun görmüyorsanız, doğru sürücülerin zaten kurulu olması mümkündür.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

En çok Övgü Puanları alan Kullanıcılar

Kullanıcı Övgü Puanları

Tümü göster