Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Oyun Bilgisayarları - Lenovo LegionDizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

4 İLETİ

10-13-2021

Turkey

4 Oturum açma işleminin

35 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎10-13-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 35
  • Message 1 of 7

9 günlük Legion 5 aşırı ısınıyor

2021-10-13, 1:03 AM

Merhaba, Legion 5 82JU00EBTX modelini yaklaşık 9 gün önce satın aldım ve aldım alalı doğru düzgün performans alamadım. Bilgisayarın işlemcisi Warzone’da 94 derecelere kadar çıkıyor ve ekran kartımın 82 leri gördüğünü hatırlıyorum. Performans olarak videolardan izlediğim muadillerine göre çok çok aşağıda bir performans alıyorum. Fanlar sürekli sesli çalışıyor ve rahatsız ediyor. Oyun oynamazken herhsngi internet gezinmesinde işlemcide 65+ dereceleri çok sık görmeye başladım. Tüm sürücülerim güncel, Windows 10 kullanıyorum. Cidden şu laptop maceramda çok yoruldum, nasıl çözebilirim bu sorunu? Eski BIOS’a dönmek istiyorum ayrıca, onun linkini de gönderebilir misiniz?

cevap
Seçenekler

5735 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1408 Oturum açma işleminin

50889 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50889
  • Message 2 of 7

Re:9 günlük Legion 5 aşırı ısınıyor

2021-10-13, 9:03 AM

Merhaba @Shiprepellant ,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Doğrudan destek web sitemizden indirilen grafik sürücülerini kullanıyor musunuz?

Destek sitemizdeki sürücüler, belirli modelinizle en iyi şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bazen grafik kartı üreticisinin web sitesindeki sürücüleri kullanmak sorunlara yol açabilir. Grafik sürücülerini doğrudan Lenovo destek sitesinden manuel olarak yüklemeyi deneyin:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-5-15ach6h/82ju/82ju00ebtx/downloads/driver-list/ 

Tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olmak için Lenovo Vantage uygulamasıyla bir sürücü taraması da yapabilirsiniz.

Her zaman en son BIOS'u kullanmanızı öneririz. BIOS'u düşürmek, anakartın zarar görmesi gibi ciddi sorunlara yol açabilir. BIOS güncellemesinden sonra BIOS ayarlarına girmenizi ve varsayılan ayarları yüklemenizi öneririz.

En iyi performansı almak için bilgisayarın Güç ayarlarında Yüksek performans modunu seçmenizi ve bilgisayar prize takılıyken oyun oynamanızı da tavsiye ederim. Bilgisayarın altında bir soğutma pedi kullanmak da oyunlarda aşırı ısınmayla yardımcı olabilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

10-13-2021

Turkey

4 Oturum açma işleminin

35 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 7

2021-10-13, 9:16 AM

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim,

son sürüm driverları kurmuştum fakat şimdi dediğiniz gibi Lenovo sitesinden driverları kuracağım. Sonuç değişmezse burayı güncellerim.

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

10-13-2021

Turkey

4 Oturum açma işleminin

35 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 7

2021-10-13, 21:32 PM

Tekrar merhaba, sorunum büyük ölçüde çözüldü teşekkür ederim. Şu an tek sorunum oyunun GPU’yu tam kullanmaması. GPU kullanımını nasıl %100 yapabilirim?

cevap
Seçenekler

5735 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

50889 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 7

2021-10-14, 13:22 PM

Merhaba @Shiprepellant ,

Isınma sorununun çözülmesine sevindim. Şu anda oyunlarda GPU kullanımı nedir?

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

10-13-2021

Turkey

4 Oturum açma işleminin

35 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 7

2021-10-14, 13:26 PM

Merhaba tekrardan, 

Isınma sorunu tam olarak çözüldü diyemem, performans anlamında bir düzelme oldu sadece. İşlemci oyunda 90 dereceleri görüyor.

Oynadığım Call of Duty Warzone’da GPU kullanımı %70 civarlarında ve ekran kartının harcadığı güç 110w civarı, Hybrid mode kapalı şekilde performans modunda kullanıyorum. Ultra ayarlarda 110FPS alıyorum. Diğer oyunlarda ekran kartı kullanımı 90 üzeri oluyor.

Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat Youtube’da izlediğim videolarda Warzone’da benim bilgisayarımı kullananların yaptığı benchmark testlerinde GPU kullanımı %90 üzerinde. Bu duruma bir çözüm bulabilmiş değilim.

cevap
Seçenekler

5735 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

50889 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 7

2021-10-15, 11:04 AM

Merhaba @Shiprepellant ,

Sorun belirli bir oyunla ilgili görünüyorsa, oyun üreticisinin desteğiyle iletişime geçmenizi öneririm. Bu oyunda düşük GPU kullanımının olası nedenleri hakkında daha spesifik bilgilere sahip olmaları gerekir.

https://support.activision.com/call-of-duty-warzone 

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları