Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Oyun Bilgisayarları - Lenovo LegionDizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

7 İLETİ

05-14-2021

Turkey

8 Oturum açma işleminin

55 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-14-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 55
  • Message 1 of 4

Legion 5 Pro 2021 İçin X-Rite Yazılımını Nereden Edinebilirim?

2021-06-05, 14:48 PM

Merhaba, Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H model laptopa sahibim ve Lenovo sitesinden indirdiğim recovery disk' ten kurulum yaptığım halde X-Rite programı kurulmamış, revocery disk' e Lenovo tarafından dahil edilmemiş. Lenovo' nun ilgili laptopun sürücü/uygulama web sayfasına baktığımda da X-Rite programına dair hiçbir şeyin bulunmadığını gördüm. Koskoca firma gerçekten de X-Rite programını kendi sitesine upload etmeyi mi unuttu?

Laptopumla uyumlu X-Rite yazılımını nereden indirebilirim?

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

05-14-2021

Turkey

8 Oturum açma işleminin

55 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-14-2021
  • GÖRÜNTÜLEME: 55
  • Message 2 of 4

Re:Legion 5 Pro 2021 İçin X-Rite Yazılımını Nereden Edinebilirim?

2021-06-07, 13:16 PM

@Ala_Lenovo 

cevap
Seçenekler

5732 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1407 Oturum açma işleminin

50869 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50869
  • Message 3 of 4

2021-06-07, 13:41 PM

Merhaba @IndieSever,

X-Rite Color Assistant'ı bu bağlantıdan indirmeyi deneyebilirsiniz:
https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds543953-x-rite-color-assistant-setup-driver-for-windows-10-32-bit-64-bit-ideapad 

Ancak kurtarma işlemini destek sitemizden yaptıysanız ve X-Rite yazılımı yoksa, bu programın muhtemelen modelinizde fabrikadan yüklü değildi. Modelinizin ekran renkleri fabrikada önceden kalibre edilmiştir, ancak muhtemelen X-Rite yazılımı yüklenmemiştir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

50 İLETİ

01-14-2021

Turkey

50 Oturum açma işleminin

340 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-14-2021
  • GÖRÜNTÜLEME: 340
  • Message 4 of 4

2021-06-07, 22:15 PM
Lenovo'nun kendisi de bilmiyor ama yine ben araştırdım ve çözdüm olayı. Bir önceki konumda ben de sormuştum. :D X-rite sanırım kendi serverlarında ya da lenovo kendi serverlarında bu renk profillerini tutuyor. Almanyadan, Fransadan ve Türkiyeden alan farklı kişilerle konuştuğumda. Renk profil isimleri farklı. Kimilerinde TPLCD_1600_SRGB diye geçerken kiminde TPLCD_485 ya da 845 gibi bir numaralandırma var. Muhtemelen cihazlar tek tek kalibre edilmiş olmasa bile parti parti belli bir LCD seri numarasını kullanan modellere farklı renk profilleri yollanıyor. Onların renk profillerini benim cihaza eklediğimde renkler doğruluğunu yitiriyor. Ayrıca netten farklı SRGB haritası da indirdim. HDR için WCG profilleri indirdim ama hiç biri işlevsel olmadı cihazda. Native renk skalası çıkıyor uyumsuz profillerde. Ama şunu ciddi olarak soruyor ve tüm lenovo kullanıcıları olarak talep ediyoruz. Global çapta herkes dile getiriyor. HDR renk profili rezalet ve renk doğruluğu sıfır. WCG profil olduğu için de özel kalibrasyon gerekiyormuş fakat yapılmamış muhtemelen sadece SRGB kalibrasyonu var. HDR native olarak bırakılmış ve kelvin değeri çok düşük bu yüzden de beyazlar sarı ağırlıklı duruyor. Başta da dediğim gibi grup olarak farklı cihazlar varsa eğer, lenovo'nun elinde bu cihazlar LCD paneller mutlaka vardır. En azından HDR için bir kalibrasyon yapıp LCD kodlarına göre güncelleme yollasa çok iyi olur.
cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları