Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Oyun Bilgisayarları - Lenovo LegionDizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

07-28-2021

Turkey

4 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-28-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 25
  • Message 1 of 4

ideapad gaming 3 klavye tuşu sorunu

2021-07-28, 21:10 PM

Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazımın W tuşunda bazen sorun yaşıyorum. W tuşunun bazen sağ alt kısmı, bazen sol üstü bazen de genelinde sertlik oluyor.
Ama tuşun yazmasında herhangi bir problem olmuyor.
Örneğin tuşun sağ alt kısmı sertleşse dahi sol üstüne bastığım vakit yazıyor.
Bu sorun bilgisayarın arkasına hafifçe vurup salladığımda geçiyor ama sonradan kendiliğinden oluşuyor.
Bilgisayarı salladığımda da W tuşunun orada çıtırtı sesi, ufak parça sesi vs gelmiyor

Benim merak ettiğim şey bu tuşun altını kaldırıp temizleyebilir miyim, eğer tuşun altını kaldırıp temizleyebiliyorsam bu bilgisayarın garantisini etkiler mi? Teşekkürler.

Bir de yerinde servis hizmetinden nasıl yararlanabilirim(Mersin'de yaşıyorum)?

cevap
Çözüm
Seçenekler

5534 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1363 Oturum açma işleminin

49489 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 49489

Re:ideapad gaming 3 klavye tuşu sorunu

2021-07-30, 6:54 AM

Merhaba @ounaldi,

Bilgisayarı incelemeden bir şey söylemek zor ama sizin anlatımınızdan bana öyle geliyor ki sorun klavye tuşunun altına küçük bir şey (mesela bir ekmek kırıntısı veya bir miktar toz) sıkışmış olabilir. Bu durumda klavyenin temizlemesi sorunu çözecektir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Replies(3)
Seçenekler

5534 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49489 Sayfa Görünümleri

• Message 2 of 4

2021-07-29, 7:16 AM

Merhaba @ounaldi,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Açıklamanıza göre, klavye tuşunun altına sıkışmış bir şey olabilir. İlk olarak, tuşu çıkarmadan basınçlı hava kullanarak bunu dışarı üflemeyi deneyebilirsiniz.

Bu işe yaramazsa, tuşu dikkatlice çıkarmayı ve altını temizlemeyi deneyebilirsiniz. Dikkatli olun, çünkü tuşu tutan plastik parçalar hassastır ve kolayca kırılabilir. Klavye tuşunu çıkarıp yerine takmak klavyeye herhangi bir zarar vermeyecekse, bu işlem garantiyi etkilemeyecektir. Ancak herhangi bir hasar olması durumunda garanti onarım masraflarını karşılamayacaktır.

Laptopunuzun servisimiz tarafından tamir edilmesini isterseniz, onu merkezi servisimize göndermeniz gerekmektedir. Bilgisayarı servise göndermeyi ayarlamak için desteğimizle iletişime geçebilirsiniz.

https://pcsupport.lenovo.com/contactus 

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

07-28-2021

Turkey

4 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-28-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 25
  • Message 3 of 4

2021-07-29, 8:12 AM

Merhaba, @Ala_Lenovo 

teşekkürler yanıtın için.

tuş tırnaklarının kırılmış olma ihtimali var mı sizce, bence onlar kırılsaydı tuş basmazdı gibi geliyor, ufak bir şey tuşun farklı noktalarında tuşa basmama neden oluyor çünkü. 

cevap
Çözüm
Seçenekler

5534 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49489 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 4

2021-07-30, 6:54 AM

Merhaba @ounaldi,

Bilgisayarı incelemeden bir şey söylemek zor ama sizin anlatımınızdan bana öyle geliyor ki sorun klavye tuşunun altına küçük bir şey (mesela bir ekmek kırıntısı veya bir miktar toz) sıkışmış olabilir. Bu durumda klavyenin temizlemesi sorunu çözecektir.

Selamlarımla,

Ala

_

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları