Społeczność Lenovo

Przywitanie i dyskusja ogólnaDyskusja ogólna Knowledge Base

Jak otworzyć BIOS w systemie Windows 8?

Pytanie 

Właśnie dostałem nowy laptop Lenovo G480 wstępnie zainstalowany z Windows 8 i chciałem dostać się do BIOS-u. Próbowałem ponownie uruchomić kilka razy, ale nie widzę żadnej opcji, aby uzyskać dostęp do systemu BIOS, jak wcześniej w systemie Windows 7.

 

Jak uzyskać komunikat "Naciśnij klawisz F2, aby wejść do BIOSu" w lewym dolnym rogu ekranu?

Odpowiedź

Windows 8 naprawdę nie wyłącza całkowicie laptopa, ale stawia go w stanie hibernacji. Nazywa się to "zamknięciem hybrydowym" i zostało wymyślone, aby przyspieszyć kolejne uruchamianie systemu Windows.

 

Monit F2 przy uruchomieniu pojawia się tylko z prawdziwego zimnego rozruchu. Możesz wymusić na systemie wykonanie prawdziwgo wyłączenia. Wystarczy wejść do menu, po czym naciskajc i przytrzymaujc klawisz Shift wybrać opcję zamknij.Windows 8 naprawdę nie wyłącza całkowicie laptopa, ale stawia go w stanie hibernacji. Nazywa się to "zamknięciem hybrydowym" i zostało wymyślone, aby przyspieszyć kolejne uruchamianie systemu Windows.

 

 

 

Po ponownym włączeniu komputera pojawi się monit F1 lub F2 podczas uruchamiania systemu Windows i można go nacisnąć, aby uzyskać dostęp do systemu BIOS.

 

Inną opcją może być wyłączenie hybrydowego wyłączenia. Oto link do strony zawierającej szczegółowe instrukcje (po angielsku): http://www.eightforums.com/tutorials/6320-fast-startup-turn-off-windows-8-a.html

 

Sparawdź też artykuł na temat BIOS-u na naszym blogu: https://lenovozone.pl/blog/its-easy-jak-wejsc-do-bios-u/.

Czy ta informacja była pomocna?

Yes Nie

KOMENTARZE

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko

X

Usuń