Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Przywitanie i dyskusja ogólnaDyskusja ogólna Knowledge Base

Jak wykonać "twardy reset" na laptopie?

 

Czasami laptopy mogą nie działać poprawnie lub poprawnie się uruchamiać. Naciśnięcie przycisku zasilania może nie spowodować żadnej reakcji lub diody LED mogą po prostu błyskać na chwilę, a następnie zgasnąć, podczas gdy system nie przechodzi normalnego rozruchu.

 

Przyczyną może być pewne uszkodzenie pewnych bitów pamięci, wpływających na odczytanie włącznika zasilania, ponieważ włącznik zasilania na nowoczesnych komputerach nie przełącza zasilania bezpośrednio. Poniższa procedura spowoduje usunięcie głównych źródeł zasilania prądem przemiennym oraz głównego akumulatora, a następnie odprowadzenie pozostałej pojemności poprzez kilkakrotne naciśnięcie włącznika zasilania. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci, która może być uszkodzona, ale nie wpłynie na dane na dysku.

 

  • Wyłącz laptopa.
  • Odłącz zasilacz sieciowy (jeśli jest podłączony).
  • Wyjmij baterię.
  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania kilka razy przez kilka sekund za każdym razem.
  • Puść przycisk zasilania.
  • Włóż baterię i ponownie podłącz AC.
  • Wciśnij przycisk zasilania.

 

Jeśli system uruchomi się teraz i wyświetli ekran Lenovo lub ThinkPad, naciśnij klawisz F1 lub odpowiedni klawisz, aby przejść do ustawień BIOS. Wybierz opcję ponownego załadowania ustawień domyślnych systemu BIOS, a następnie wybierz opcję zapisania i wyjścia (często są to klawisze F9 / F10)

 

W razie potrzeby możesz wrócić do ustawień BIOS i zmienić ustawienia, na takie jakie miałeś wybrane wcześniej.

 

Czasami ponowne wczytanie ustawień domyślnych BIOS-u może być pomocne, jeśli po przeprowadzeniu aktualizacji systemu BIOS zauważone zostaną niestandardowe objawy. Nie przywraca to poprzedniej wersji systemu BIOS, ale zmienia ustawienia funkcji.

 

Ważne:

Powyższe procedury nie przywracają systemu operacyjnego do ustawień fabrycznych. Jeśli chcesz zresetować system operacyjny komputera z powrotem do ustawień fabrycznych, zapoznaj się z informacjami na stronie Microsoftu  w przypadku systemu Windows 8, w przypadku systemu Windows XP, Vista lub Windows 7, skorzystaj z  programu Rescue & Recovery lub aplikacji One Key Recovery, w zależności od modelu laptopa.

 

UWAGA: Zresetowanie systemu operacyjnego spowoduje usunięcie wszystkich danych! Przed zresetowaniem systemu operacyjnego do ustawień fabrycznych należy wykonać kopię zapasową wszystkich aplikacji i danych użytkownika.

Czy ta informacja była pomocna?

Yes Nie

KOMENTARZE

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Autorzy)

Zobacz wszystko

X

Usuń