Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Laptopy LenovoLaptopy Lenovo
Wszystkie Tematy
Opcje

2 POSTY

04-10-2021

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

35 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 35
  • Message 1 of 4

Dysk Lenovo G710

2021-04-10, 14:02 PM

Witam. Jestem nowa i mam nadzieje, że w dobrym miejscu piszę ten temat. Otóż od jakiegoś czasu próbuję dowiedzieć się jaki dysk będzie dobry na wymianę do mojego Laptopa Lenovo G710.  Nie jestem w tym temacie biegła dlatego z pozostałych parametrów jakie mogę podać to to, że mój laptop ma 17,5 cala, Intel Inside Core i7, Nvidia GEFORCE, USB 0.3, 4GB RAM. Dysk prawdopodobnie HDD, 1 TB. Laptop zakupiony w 2014/15 roku. 

Od listopada/ grudnia 2020 roku po jednej z aktualizacji systemu Windowca 10 laptop notorycznie co jakiś czas mi się wyłącza pokazując "Komputer napotkał problem, trwa zbieranie danych" i się ponownie uruchamia. Dzisiaj te awarie zdarzają się parę razy w ciągu dnia, w zależności od pory dnia (wieczorami bywa częściej). Im dłużej laptop stoi wyłączony to bywają problemy z jego uruchomieniem. Poradzono mi żeby wymienić dysk główny, gdyż ze względu na wiek może już padać pierwotny. Od momentu zakupu jedyną ingerencją w laptopie było dodanie karty ram co przebiegło bez problemu. Zależałoby mi aby dysk miał od 500GB. Na jakie dyski mam zwracać uwagę ?

Jeśli to pomoże to dodam, że korzystam z laptopa do zadań graficznych oraz rozrywki w postaci gier. 

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź
Opcje

4980 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1266 Łączna liczba zalogowań

45734 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45734
  • Message 2 of 4

Re:Dysk Lenovo G710

2021-04-12, 7:59 AM

Cześć @XXAurielXX,

Witaj w Społeczności!

Listę kompatybilnych dysków HDD dla tego modelu znajdziesz w podręczniku konserwacji sprzętu (str. 70, części oznaczone numerem 4):

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_g700g710_hmm.pdf 

Inną rzeczą, którą warto sprawdzić w związku z problemem, który opisujesz jest kompatybilność używanej wersji Windowsa. Jest to starszy model i najnowsze aktualizacje Windowsa 10 nie są już z nim kompatybilne. Niekompatybilny system operacyjny może powdować rożnego typu problemy. Czy mogłabyś napisać jakiej wersji (kompilacji) Windowsa 10 używasz? 

Jak zidentyfikować wersję systemu Windows 10

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź
Opcje

2 POSTY

04-10-2021

Poland

4 Łączna liczba zalogowań

35 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 35
  • Message 3 of 4

2021-04-15, 18:36 PM

Dzień dobry. Dziękuję bardzo za plik, nie sądziłam, że będzie tyle do wyboru. Widzę jednak, że są to dyski HDD (wolniejsze) gdzie polecano mi SSD bo są ponoć wydajniejsze. Zaś co do Windowsa to: wersja 2004, kompilacja 19041.867 jednak przyznam szczerze że kompilacja nic mi nie mówi. 

PS Mój komputer chyba wie że o nim piszemy bo mi cały dzień działał bez zarzutu a podczas pisania tej wiadomości 3 razy mi wywalił błąd i restartował się xD

Odpowiedź
Opcje

4980 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1266 Łączna liczba zalogowań

45734 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 45734
  • Message 4 of 4

2021-04-16, 9:01 AM

Cześć @XXAurielXX,

Witaj w Społeczności!

Sprawdzałam kompatybilność Twojego modelu z różnymi kompilacjami Windowsa 10 i wygląda na to, że Twój model jest kompatybilny tylko z pierwszą (najstarszą) kompilacją Windowsa 10 1507:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht103535 

Windows 10 2004 może powodować problemy ze względu na niekompatybilność z Twoim modelem, szczególnie, że BIOS dostępny dla Twojego modelu został przystosowany dla systemu Windows 7, 8 i 8.1, ale nie dla Windowsa 10:

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g710-notebook/downloads/driver-list/component?name=BIOS 

Powrót do wcześniejszej wersji Windowsa (np. Windowsa 10 1507) może być w tym przypadku dobrym pomysłem, mimo że ta wersja nie jest już wspierana przez Microsoft.

Jeśli chodzi o sam dysk, możesz zainstalować dysk SATA SSD zamiast dysku HDD. Przed zakupem dysku warto jednak zapoznać się z warunkami zwrotu dysku, na wypadek gdyby coś nie zadziałało. 

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty