Welcome to our peer-to-peer forums, where owners help owners. Need help now? Visit our eSupport here.

Społeczność Lenovo

Przywitanie i dyskusja ogólnaDyskusja ogólna
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

01-17-2021

Poland

1 Łączna liczba zalogowań

5 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 5
  • Message 1 of 2

Opcje odzyskania systemu udostępnione przez Lenovo.

2021-01-17, 22:18 PM

Witam,

Zakupiłem nie dawno laptopa Legion 7i z systemem Windows 10. Na wstępie zaznaczę, że posiada on opcja przywrócenia systemu z dysku (specjalna partycja recovery).

Oczywiście lepiej mieć dodatkową możliwość odzyskania systemu z niezależnego nośnika w przypadku awarii dysku. Planowałem zrobić pełen obraz czystego systemu np. korzystając z opcji wbudowanych w systemie oraz utworzyć dysk naprawczy (bootowalny) czystego Windowas 10 za pośrednictwem MediaCreationTool . Czytając o możliwościach udostępnionych przez Lenovo natrafiłem na informacje na temat usługi Lenovo Digital Download Recovery Service (DDRS) oraz Lenovo OneKey Recovery 8.0. Zapoznałem się z instruktarzem oraz informacjami dostępnymi na stronie Lenovo, ale pewne kwestie nie są jeszcze dla mnie jasne. Proszę o wskazanie czy poruszone kwestie są przeze mnie dobrze zrozumiane:

1. Lenovo OneKey Recovery 8.0 jako program (aplikacja) nie jest już wspierana w Windows 10. Dzięki niej można było zrobić back up z poziomu systemu Windows. Aplikacja wpiera tylko system Windows 7 & 8. Dla systemu Windows 10 nie ma alternatywnego programu udostępnionego przez Lenovo mogącego zrobić kopie plików jak OneKey Recovery. Znalazłem alternatywny program innej firmy mogący "skopiować" dane z partycji recovery na nośnik back up, ale na ten moment jestem zainteresowany możliwościami udostępnionymi przez Lenovo.

2. W usłudze DDRS utworzenia klucza odzyskiwania USB wymaga złóż zamówienie na nośnik cyfrowy do odzyskiwania, poprzez narzędzie Lenovo Recovery Media Creator oraz pobranie go w ciągu 72h od złożenia zapotrzebowania. Na filmie instruktażowym pojawiła się informacja,  że "You are only allowed to submit one order per serial number" - w tłumaczeniu oznacza, że można wykonać jedno zamówienie dla 1 numeru seryjnego. Nie do końca rozumiem znaczenia tej informacji. Stwierdzenie to dotyczy sytuacji dla jedno zamówienie, ale konkretnego typ instalacji systemu np. Win 10 Home x64, który po złożeniu zamówienia nie można zmienić na inny typ systemu (np Win 10 Pro). Jednak w przypadku ponownego złożenia zamówienia na ten sam typ systemu powtórnie można go pobrać np. w późniejszym czasie. Czy jednak Lenovo udostępni nam tylko jedną próbę pobrania plików recovery w czasie 72h, jeżeli tego nie zrobimy (z różnych powodów np. problemów z zapisem lub pobraniem) już kolejnej próby nie będzie.

3. Uzyskany przez DDRS klucz odzyskiwania USB, jest dyskiem naprawczy (bootowalny) i będzie zawierać pełną wersje instalacyjną systemu Windows 10 skonfigurowanego pod konkretny model laptopa bez np. aktualnych serowników.

4. Inne porady dotyczące utworzenia czystej kopii systemu Windows 10 dla laptopa Legion 7i .

Z poważaniem i z góry dziękuje za wszystkie informacje zwrotne i poświęcą czas na przeczytanie tego wywodu :D

Pozdrawiam Damian.

Odpowiedź
Opcje

4415 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1220 Łączna liczba zalogowań

42123 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 42123
  • Message 2 of 2

Re:Opcje odzyskania systemu udostępnione przez Lenovo.

2021-01-18, 13:59 PM

Cześć Damian!

Witaj w Społeczności!

Widzę, że zrobiłeś niezły reserach!

Jeśli chodzi o One Key Recovery, to dobrze zauważyłeś, że aplikacja ta nie jest już wspierana - została ona zastąpiona właśnie przez Lenovo DDRS. Informacje na jej temat nie zostały zdjęte z naszych stron wsparcia ze względu na użytkowników, którzy wciąż używają starszych systemów operacyjnych.

Jeśli chodzi o Lenov DDRS, jeśli z jakichś powodów nie zdążysz ściągnać plików instalacyjnych w ciągu 72 godzin, możesz złożyć nowe zamówienie przez naszą stronę wsparcia. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht103653 

Jeśli chodzi o inne możliwości utworzenia czystej kopii Windowsa 10: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/tworzenie-no%C5%9Bnika-instalacyjnego-dla-systemu-windows-99a58364-8c02-206f-aa6f-40c3b507420d 

Dorzucę też coś na temat tworzenia punktów odzyskiwanie w Windowsie - czasem czysta instalacja nie jest konieczna, wystarczy wrócić do jednego z punktów odzyskiwania: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/tworzenie-punktu-przywracania-systemu-77e02e2a-3298-c869-9974-ef5658ea3be9 

I coś z naszego bloga: https://lenovozone.pl/blog/przywracanie-systemu-windows-10/ 

Mam nadzieję, że powyższe informacje będą dla Ciebie przydatne :)

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms