Welcome to our peer-to-peer forums, where owners help owners. Need help now? Visit our eSupport here.

Społeczność Lenovo

Przywitanie i dyskusja ogólnaDyskusja ogólna
Wszystkie Tematy
Opcje

4 POSTY

07-02-2019

Poland

3 Łączna liczba zalogowań

116 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 116
  • Message 1 of 3

ThinkServer RD120

2019-07-02, 11:11 AM

Witam. 

Od razu zaznaczam, że nie bardzo wiedziałem do jakiego działu się podpiąć, więc jeśli napisałem w złym miejscu proszę moderatora o przesunięcie tematu.

Mam problem, muszę zmienić dyski w firmowym serwerze, a że sprzęt ma swoje lata, to mam parę wątpliwości odnośnie dysków.

Ogólnie z tego co wyczytałem, to server obsługuje SAS i tutaj zaczynają się schodki. Wie ktoś czy do tego servera podejdzie standard SAS-3 ? Dyski SAS-3 są wiele tańsze względem np. zwykłego SAS czy SAS-1. Z tego co udało mi się ustalić, to server obsługuje dyski maksymalnie do 1,8 TB.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Jakub

Rozwiązano! Idź do Rozwiązania
Odpowiedź
Opcje

4415 POSTY

01-10-2019

Slovakia

1220 Łączna liczba zalogowań

42123 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 42123
  • Message 2 of 3

Dot.: ThinkServer RD120

2019-07-03, 12:25 PM

Cześć ,

Witaj w Społeczności!

Przyznam, że na tym forum zazwyczaj nie wspieramy serwerów. Mamy za to sporą kategorię dotyczącą serwerów na naszym anglojęzycznym forum: https://forums.lenovo.com/t5/ThinkServer/bd-p/se01_eg

Przekazałam Twoje pytanie do naszego technika, ale wciąż czekam na odpowiedź. W związku z tym, że jutro w Stanach jest święto narodowe i nikt tam nie będzie pracował, odpowiedzi spodziewam się tak naprawdę dopiero w poniedziałek. 

Przykro mi, że to tak długo trwa, miałam nadzieję, że technik odpisze szybciej i od razu bedę mogła przekazać Ci odpowiedź...

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

5 POSTY

04-16-2019

United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland

77 Łączna liczba zalogowań

729 Całkowita liczba odsłon

• Lokalizacja: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
  • WYŚWIETLENIA: 729
  • Message 3 of 3

Dot.: ThinkServer RD120

2019-07-10, 16:28 PM

Cześć wszystkim,

Używam funkcji automatycznego tłumaczenia, proszę mi wybaczyć, jeśli nie jest to tak jasne, jak powinno być.

Serwer, o którym mowa, jest dość stary. Najprawdopodobniej od 2006/2007.

Najbliższym przewodnikiem po specyfikacji technicznej, jaki udało mi się znaleźć, jest ten:

https://lenovopress.com/assets/files/xref/usxref-w.pdf

Serwer obsługuje dyski SAS 3,5 cala i dyski SAS 2,5 cala. Ale jeśli dobrze pamiętam, wszystkie były SAS-1 (szybkość transferu około 3 Gb / s)

Mogłem również stwierdzić, że „Maksymalna pojemność dysku wewnętrznego: modele SAS 3.5”: 1,8 TB2 z sześcioma dyskami SL 300 GB lub 2,5: modele SAS: 584 GB2 z ośmioma dyskami SFF o pojemności 73,4 GB

Aby zdobyć 1,8 TB potrzebujesz 6 dysków w rajdzie ..

Mam nadzieję że to pomoże.

Regards Frank

0 osób uznało to rozwiązanie za pomocne.

Ta odpowiedź mi pomogła

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu

Ranking polubień (Posty)

(Ostatnich 7 dni)

Zobacz wszystko

X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms