Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Forum Kuralları ve Genel SohbetGaranti ve Servis
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

05-21-2020

Turkey

2 Oturum açma işleminin

5 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-21-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 5
  • Message 1 of 4

Fan normalden çok daha yüksek sesla ve hızla çalışıyor.

2020-05-21, 16:28 PM

İyi günler. Bir buçuk hafta lenovo ideaped s145 satın aldım. Bu sabah sistem güncellemesi bildirimi geldi ve  bende güncelleme yapıp bilgisayarı kapattım. Tekrar açtığımda çok yüksek bir fan sesiyle karşılastım. Fön makinasına yakın bir yükseklik bu yani normal değil. Daha sonra sayfanın canlı sohbet kısmından yetkili kişiye sorunumu aktardığımda bana ısrarla bu modelin fanının yüksek sesle çalıştığını ve OneKey Optimizer ile fanı temizlememi önerdi. Bunu yaptım ama hala yüksek fan sesi devam ediyor. Ayrıca bu modelin fanı bu kadar yüksek sesle çalışıyor olsaydı bu satın aldığım ilk günden farkedilirdi. Bu sonradan oluşan bir sorun. Bir buçuk haftalık bir ürünle bunu yaşamak can sıkıcı. Lütfen yardımcı olun.

cevap
Seçenekler

8 İLETİ

05-21-2020

Turkey

15 Oturum açma işleminin

160 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 160
  • Message 2 of 4

Fan normalden çok daha yüksek sesla ve hızla çalışıyor.

2020-05-21, 18:19 PM
Merhaba ben de bir hafta önce ideapda s145 81ut008ctx adlım. açıldıktan kısa süre sonra sürekli kulak çınlama sesi şeklinde bir sesle çalışıyor. ilk günlerde çok önemsememiştim. zaten yoğun çalışıyorum ama şimdi çok rahatsız eder oldu. müşteri hizmetleriylr görüştüm ve güncellemeleri yaptım değişiklik yok. Ayrıca forumlarda ve tüketici hakları sitelerinde bu yönde birçok şikayet görüyorum. Sanırım bu serilerde genel bir sorun bu. umarım en kısa sürede çözüm üretilir. diğer taraftan açılışta sıcaklık 40-50 arasında, stres testinde ise maks. 78 dereceyi gördü.
cevap
Seçenekler

5485 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1355 Oturum açma işleminin

49179 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 49179
  • Message 3 of 4

Re:Fan normalden çok daha yüksek sesla ve hızla çalışıyor.

2020-05-25, 9:29 AM

Merhaba!

Sorun yeni sürücüleri indirirken başladıysa, laptopa sürücülerinin kurulumu bitirmesine izin vermen gerekebilir, ve bundan sonra normale dönecektir. 

Ne yazık ki, bu modeldeki fan sesi aslında oldukça yüksek. Bu, İdeaPad'in en ucuz modelidir ve kolay ofis işleri için tasarlanmıştır.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

17 İLETİ

05-11-2020

Turkey

17 Oturum açma işleminin

135 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-11-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 135
  • Message 4 of 4

Re:Fan normalden çok daha yüksek sesla ve hızla çalışıyor.

2020-05-29, 11:55 AM

Merhaba, ben de V330-15IKB model bir laptop kullanıcısıyım. Ürünü iki yıl önce almıştım ve 3-4 ay sonra pc açılır açılmaz fan uzun süre boyunca fön makinesi gibi çalışıp ses çıkarıyordu. Sizin gibi çok yerde çözüm aramaya başladım. BİOS güncellemelerini yapıp, varsayılan ayarlarında kullanmayı denedim. Bir süre sorun çözülmüş gibiydi ama sonradan tekrar nüksetti. Müşteri hizmetleri ile görüştüğüm zaman donanımsal olabilir servise gönderin dediler ama iş yoğunluğumdan dolayı kullandığım için gönderemedim. Geçenlerde yine form üzerinden başlık açtım ve bu konuda geri dönüt sağlandı. Verilen talimatları uyguladım ve bir haftadır sorun yoktu ama bugün yine aynı durumda. Aşağıya link bırakıyorum, belki sizin için kalıcı bir çözüm olabilir. Farklı bir çözüm bulabilirseniz veya donanımsal olduğu tespit edilirse lütfen buradan da bilgilendirme yapın. İyi günler dilerim...

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Diz%C3%BCst%C3%BC-Modelleri/Fan-H%C4%B1zl%C4%B1-ve-G%C3%BCr%C3%BClt%C3%BCl%C3%BC-%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma-Sorunu-Fan-Fast-and-Noisy-Working-Prob-V330-15IKB-Laptop-81AX/m-p/5014667 

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları