Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Forum Kuralları ve Genel SohbetGenel Sohbet
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

Lenovo Ideapad Gaming 3 82EY00MFTX modelinde Hard Disk takabilir miyim?

2021-06-12, 10:20 AM

Merhaba. Ben Lenovo Ideapad Gaming 3 82EY00MFTX Laptop'um ile ilgili kafa karışıklığı yaşıyorum. 

Kullandığım modelde 2280 form faktörlü SSD kullanılıyor. Fakat alttaki fotoğrafı gördükten sonra Hard Disk yükseltmesi ile ilgili devrelerim yandı. Çünkü fotoğrafta gördüğüm kadarıyla 2280 SSD yuvası, Hard Disk'i bağlamaya sağlayan metal parçayı kaplıyor. Ama farklı bir YouTube kanalında alttaki M.2 Slotuna 2280 SSD takılabildiği belirtilmiş. 

https://youtu.be/Olo_QNA-YFY?t=229

Benim asıl aklımı çeldiren kısım, şu anki kullandığım modelde SSD yüzünden Hard Disk demiri çıkarılmış mı, yoksa çıkarılmamış mı? Ve 2280 SSD hangi slotta takılı? Cihazımın garantisi devam ettiği için ve riski göze alamayacağım için içini açamıyorum. Bu yüzden siz Lenovo halkına sormak istedim. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum :)

cevap
Çözüm
Seçenekler

5514 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1361 Oturum açma işleminin

49389 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 49389

Re:Lenovo Ideapad Gaming 3 82EY00MFTX modelinde Hard Disk takabilir miyim?

2021-06-14, 8:35 AM

Merhaba @hardwaremuffin,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Modelinizin teknik özelliklerini kontrol ettim ve buna göre bu modele iki sürücü takmak mümkündür: bir HDD ve bir M.2 SSD (2242 veya 2280).

Tüm teknik özellikleri burada görebilirsiniz: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15ARH05?M=82EY00MFTX 

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Replies(1)
Çözüm
Seçenekler

5514 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1361 Oturum açma işleminin

49389 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 49389
  • Message 2 of 2

Re:Lenovo Ideapad Gaming 3 82EY00MFTX modelinde Hard Disk takabilir miyim?

2021-06-14, 8:35 AM

Merhaba @hardwaremuffin,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Modelinizin teknik özelliklerini kontrol ettim ve buna göre bu modele iki sürücü takmak mümkündür: bir HDD ve bir M.2 SSD (2242 veya 2280).

Tüm teknik özellikleri burada görebilirsiniz: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15ARH05?M=82EY00MFTX 

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları