Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

10 İLETİ

04-15-2020

Turkey

13 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-15-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 100
  • Message 1 of 6

lenova idepad s145-15ast kaç gb ram destekliyor ve ram eklemesi garantiyi bozuyormu

2020-04-21, 15:21 PM

iyi günler lenova ideaped s145-ast adlı cihaza ram takviyesi yapmak istiyorum ama ne kadara kadar ram desteklediğini bilmiyorum şuan içinde 4 gb ddr4 2133 mhz bir ram var bununla uyumlu çalışacak bir tane daha 4 gb ram eklemek isitiyorum yada içinde olan 4 gb rami çıkarıp (eyer ki tek slot ise) direkt 8 gb bir ram alıp takmak istiyorum birde ben bu işlemi kendim yaparsam garanti bozulur mu veya ben servise kutulayıp yanında ram ile kutulu bir şekilde gönderirsem takarlarmı 

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler sağlıklı günler dilerim

cevap
Çözüm
Seçenekler

10 İLETİ

04-15-2020

Turkey

13 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

Ynt::lenova idepad s145-15ast kaç gb ram destekliyor ve ram eklemesi garantiyi bozuyormu

2020-04-22, 13:20 PM

iyi günler tekrardan 

bana bilgisayarıma uygun ram tavsiye edebilir misiniz yada nasıl uygun bir ram bulurum onu yazar mısınız birde altını açtığım zaman kolay bir şekilde değiştirebilir miyim veya size göndersem servise kaç gün içinde bana geri gelir şey bir de içindeki ram in markası nedir 

TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER

cevap

Replies(5)
Seçenekler

5752 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1410 Oturum açma işleminin

50974 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50974
  • Message 2 of 6

Re:lenova idepad s145-15ast kaç gb ram destekliyor ve ram eklemesi garantiyi bozuyormu

2020-04-22, 9:05 AM

Merhaba @kaan uzpeder,

Mesajın için teşekkürler!

Bu model toplam 8GB RAM destekliyor, ama sadece bir tane 2133MHz DDR4 SO-DIMM soketi vardır. Yani RAM takviyesi yapmak istersen mevcut RAM belleği söküp yenisini takabilirsin.

RAM takviyesini garantini kaybetmeden kendin yapabilirsin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Çözüm
Seçenekler

10 İLETİ

04-15-2020

Turkey

13 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

Ynt::lenova idepad s145-15ast kaç gb ram destekliyor ve ram eklemesi garantiyi bozuyormu

2020-04-22, 13:20 PM

iyi günler tekrardan 

bana bilgisayarıma uygun ram tavsiye edebilir misiniz yada nasıl uygun bir ram bulurum onu yazar mısınız birde altını açtığım zaman kolay bir şekilde değiştirebilir miyim veya size göndersem servise kaç gün içinde bana geri gelir şey bir de içindeki ram in markası nedir 

TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap
Seçenekler

5752 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

50974 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 6

Dot::lenova idepad s145-15ast kaç gb ram destekliyor ve ram eklemesi garantiyi bozuyormu

2020-04-23, 9:55 AM

Modeline uygun parçalarını burada bulabilirsin:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/ideapad-s-series-netbooks/s145-15ast/81n3/parts/display/compatible

Laptopun açma talimatlarını burada bulabilirsin. RAM takviyesi çok zor bir süreç değildir ve birçok kullanıcı bunu kendi başına yapabilir. Ama bunu doğru bir şekilde yapabileceğinden emin değilsen laptopu servise de gönderebilirsin (bunun ne kadar zaman süreceğini bilmiyorum, ama çok uzun olacağını düşünmüyorum).

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

10 İLETİ

04-15-2020

Turkey

13 Oturum açma işleminin

100 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

Re:lenova idepad s145-15ast kaç gb ram destekliyor ve ram eklemesi garantiyi bozuyormu

2020-04-23, 16:56 PM

iyi günler lenovo olarak ram satışı yapılıyor mu serviste satış yapılıyorsa fiyatı nedir eyer ki yapılmıyorsa yakın bir lenovo servisine internetten aldığım ram ı götürüp bıraksam takarlarmı (eyer ki açıksa açıksa saat kaç arasında çalışıyorlar) yoksa ram ile beraber kargolamam mı gerekiyor nasıl yapacağımı eyerki satıyorsa nasıl yapacağım yazarsanız sevinirim 

tekrardan teşekkürler

cevap
Seçenekler

5752 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

50974 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 6

2020-04-27, 10:27 AM

Merhaba kaan uzpeder,

Lenovo servisin iletişim bilgilerini aşağıda ekliyorum:

Bilgisayarınla beraber seçtiğin bir RAM'i servise gönderebilir veya bir RAM yükseltmesi isteyebilir ve RAM fiyatını servise ödeyebilirsin. Ben fiyatları bilmiyorum (RAM modeline göre değişir), onu direkt servisten sorgulaman gerekir.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları