Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

3 İLETİ

07-25-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-25-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 20
  • Message 1 of 5

Anlık Ping Artışları

2021-07-25, 23:01 PM

Merhabalar.
Birkaç gündür eskiye göre daha fazla ping aldığımı fark ettim.Bir noktadan sonra pingimin dramatik bi şekilde arttığını gözlemledim. Ölçüm yaptım 5 dakika içerisinde 3 ila 4 kez oluyor bu sorun ve yaklaşık 10 (min 5, max 15) saniye sürüyor. Bu anlık ping artışlarında pingim 1000-2000 ms oluyor.Bu problem yüzünden ne rahat bi şekilde oyun oynayabiliyorum ne de zoom discord gibi uygulumaları kullanabiliyorum. İnternetten olası çözüm yöntemlerine baktım ve hepsini denedim ancak sorun hâlâ devam ediyor.

Teşekkürler,Kaya

cevap
Seçenekler

1080 İLETİ

04-21-2020

Turkey

635 Oturum açma işleminin

11341 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11341
  • Message 2 of 5

Re:Anlık Ping Artışları

2021-07-26, 13:03 PM

Selamlar

Öncelikle ping süresinin uzamasıyla ilgili sebepler çeşitli olabilir. Bu sebepler sizin bilgisayarınız, yerel ağ bağlantısı, erişim noktası/modem/yönlendirici, genel ağ bağlantısı ve alt yapı veya sunucu ile ilgili olabilir.

Kendi bilgisayarınız ve yerel ağ bağlantısıyla ilgili ağ gecikmelerini önlemek için, Lenovo PCsupport sitesindeki sürücüleri yüklemeniz ve uyumlu olduğu tespit edilen Windows sürümlerini kullanmanız önerilir.

Gecikmeyi en aza indirmek için, erişim noktası/modem/yönlendirici aygıtın desteklediği standartlarda Ethernet kablosu, eğer mobil cihazsa ve kablo istemiyorsanız 5 GHz veya olmuyorsa 2,4 GHz ile bağlanmanız idealdir. Kablosuz yerel ağ (WLAN) ile bağlanıyorsanız aygıtın sinyalinin en boş (en az yoğun) olan kanalda çalışması da baya etkili olur.

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

07-25-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 5

2021-07-26, 14:41 PM
Dediklerinizi daha önceden yaptım. Sorun kesinlikle cihazda. 2 hafta öncesine kadar böyle bi sorunla karşılaşmamıştım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Gayet stabildi pinglerim. Sorun windows sürümünden kaynaklı olabilir ancak cihazı formatlamadan bu sorunu çözmek istiyorum.Eskiden kullandığım windows sürümü atmış olduğunuz linkte yazıyor fakat şu an kullandığım windows sürümü yazmıyor(21H1).Lenovo ya da windowsun yeni güncellemelerini mi beklemeliyim yoksa.Tüm yazılımları güncel tutmaya çalışıyorum ama bi süredir bu sorunu yaşıyorum anlayamadım.Format atmaktan kaçınıyorum umarım format atmaya gerek duymadan çözerim bu sorunu.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
cevap
Seçenekler

1080 İLETİ

04-21-2020

Turkey

635 Oturum açma işleminin

11341 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11341
  • Message 4 of 5

2021-07-27, 3:56 AM

Selamlar

Sizin de fark ettiğiniz gibi Windows 10'un tüm sürümleriyle ilgili uyumluluk bilgisi var fakat 21H1 (Mayıs 2021) güncelleştirmesine yönelik herhangi bir uyumluluk tespiti yapılmamış. İşletim sistemi güncelleştirmeleri bazen işletim sistemi çekirdeğine ve dolayısıyla donanımın verimine etki edebiliyor. Ben de genelde -en azından güvenlik gerekçeleriyle- en güncel yazılımın kullanılması taraftarıyım fakat bu durumda Windows 10'un 2010 (Ekim 2020) sürümüne geri dönmeniz gerekebilir gibi görünüyor.

Bilgisayarınızın MTM numarası nedir? MTM numarası harfler ve rakamlardan oluşan ve genelde en az on basamaklı bir sayıdır ve bilgisayarınızın modelini belirtir, bulmak için şu gönderiye bakabilirsiniz.

cevap
Seçenekler

3 İLETİ

07-25-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 5

2021-07-27, 18:59 PM
Merhabalar Son 3 haftada yapmış olduğum tüm windows güncellemelerini kaldırdım ancak sorun hâlâ devam ediyor.Halıhazırda 20H2 versiyonunu kullanıyorum. MTM numaram 82EY00CHTX Teşekkürler
cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları