Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

04-19-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-19-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 20
  • Message 1 of 3

Bellek ve SSD yükseltme sonrası çıkan problem

2021-04-19, 21:38 PM

Merhaba, ideapad Gaming 3-15ARH05 model bilgisayarıma gereklilikten dolayı 480 GB mSata ve 8 GB bellek eklemesi yaptım. mSata SSD için ürünün kutusundan çıkan upgrade kit kullandım ve ram ise aynı marka aynı model ram. SSD ise Sandisk marka Plus model SSD.

Bu yükseltme sonrası rastgele video izlerken seste donmalar vb. sıkıntılar yaşamaya başladım, özellikle bazı streaming servislerin oynatıcılarından bir şey izlerken bilgisayar hem görüntü hem ses olarak 1-2 saniyelik takılma yaşıyor. Çok sık olmuyor fakat olması yine de can sıkıcı, oyun oynarken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ram testi için gereken her türlü program ile test yaptım ve hiçbir hata bulunmadı. SSD'de de aynı şekilde hiçbir sıkıntı çıkmadı test programları ile baktıktan sonra. Belleklerin bilgilerini içeren görselleri de aşağı ekledim.

Bu yaşadığım sıkıntı neden olabilir? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

https://hizliresim.com/N1xUfp

https://hizliresim.com/pJEPlG

cevap
Seçenekler

800 İLETİ

04-21-2020

Turkey

439 Oturum açma işleminin

8281 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 8281
  • Message 2 of 3

Re:Bellek ve SSD yükseltme sonrası çıkan problem

2021-04-20, 2:40 AM

Selamlar, geçmiş olsun.

Bahsettiğiniz durum (anlık aksama, ses ve görüntünün donup tekrarlaması) RAM'den de SSD'den de kaynaklı olabilir. Gerçi ben olsaydım önce RAM'i söküp denerdim çünkü SSD'nin etkilememesi lazım diye düşünüyorum fakat arada adaptör varsa ondan kaynaklanabilir. Bunu tespit edebilmeniz için eklediğiniz parçaları teker teker sökerek hatalı çalışanın ne olduğunu bulmaya çalışınız. Belleği ve SSD'yi söküp takarken yuvalarına toz kaçma ihtimâline karşın yumuşak bir fırçayla veya basınçlı havayla temizlemenizi de tavsiye ederim.

Eğer aldığınız parçalar şu linkte yoksa birtakım sorunlar çıkması muhtemeldir: pcsupport.lenovo.com/partslookup

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

04-19-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-19-2021
  • GÖRÜNTÜLEME: 20
  • Message 3 of 3

Ynt::Bellek ve SSD yükseltme sonrası çıkan problem

2021-04-20, 9:29 AM

SSD'yi çıkarıp deneyeceğim, SSD yok sanırım orada tam anlamadım ama. Ram'den olsa memtest yapınca çıkmaz mıydı acaba?

Edit: SSD sonrası bir farklılık olmadı.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları