Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

1 İLETİ

01-18-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 25
  • Message 1 of 2

Bios Güncelleştirme Sorunu İdeapad3

2021-01-18, 19:19 PM

Geçenlerde bios update utility diye bir güncelleştirme geldi yaptım ancak kurulum yapılamadı diye bir uyarı alıyorum ve pc açılırken lenovo yazısından sonra siyah ekran kalıyor bi 20 sn falan ve sabit 0,38 GHz işlemci hızım oluyor lütfen yardım edin?!?!?!?!?!?!

ve bu kurulum yapılamadı hatasını nasıl çözerim yardımcı olabilecek var mı?

cevap
Seçenekler

525 İLETİ

04-21-2020

Turkey

304 Oturum açma işleminin

5921 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 5921
  • Message 2 of 2

Re:Bios Güncelleştirme Sorunu İdeapad3

2021-01-19, 0:52 AM

Selamlar, geçmiş olsun.

Hatırladığım kadarıyla Vantage'in "güncelleme kurulamadı" çevirisinde bir hata vardı. Yani BIOS güncellenmiş olabilir. Öncelikle BIOS/UEFI ekranınızı açın ve ayarlarınızı sıfırlayıp kaydedin. Bu şekilde sorununuz çözülebilir.

Ama çözülmüyorsa kendiniz BIOS/UEFI yazılımını Windows üzerinden veya USB flaş sürücüyle güncelleyebilirsiniz. BIOS/UEFI ayarlarınızı sıfırlayıp kaydettikten sonra:

pcsupport.lenovo.com adresine girin, cihazınızın destek sayfasını açın, solda Sürücüler ve Yazılımlar sekmesinden BIOS'u bulun.

BIOS Update'de Windows Utility'yi seçip indirirseniz Windows üzerinden kurulum yapabilirsiniz.

Diğer yöntemdeyse (Bootable CD) indirdiğiniz dosyayı USB flaş sürücüye yazdırıp bilgisayarınız açılırken takınız.

BIOS/UEFI yazılımı yüklendikten sonra ayarlarınızı da tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları