Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

5 İLETİ

03-02-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎03-02-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 20
  • Message 1 of 10

Conexant hd audio programı yüklü bilgisayarımda telefon kulaklığı mikrofonunu kullanamıyorum

2021-03-02, 13:44 PM

100-15IBD Laptop (ideapad) - Type 80QQ modelli bilgisayarımda conexant hd audio programı mevcut. Telefonumun kulaklığını jak girişine taktığımda kulaklığıma ses geliyor fakat kulaklık mikrofonumu kullanamıyorum. Bunun için ne yapmalıyım ?

Admin edit: URL'de seri numarası vardı, bağlantı Admin tarafından değiştirildi.

cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1289 Oturum açma işleminin

47194 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 47194
  • Message 2 of 10

Re:Conexant hd audio programı yüklü bilgisayarımda telefon kulaklığı mikrofonunu kullanamıyorum

2021-03-02, 14:09 PM

Merhaba @eceasu,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Lütfen bu sürücüyü destek sitemizden indirip yüklemeyi deneyin:

https://pcsupport.lenovo.com/il/tr/products/laptops-and-netbooks/100-series/100-15ibd/80qq/80qq0107tx/downloads/driver-list/component?name=Ses 

Başka bir kulaklığınız varsa, bilgisayarınızla farklı bir kulaklık kullanmayı deneyin ve iyi çalışıp çalışmadıklarına bakın. Ayrıca, kullandığınız kulaklıkları farklı bir cihaza bağlayarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

03-02-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 10

Re:Conexant hd audio programı yüklü bilgisayarımda telefon kulaklığı mikrofonunu kullanamıyorum

2021-03-02, 14:15 PM
farklı kulaklıklar da denedim fakat bir değişiklik olmadı kulaklıklarımı da farklı cihazlarda denedim herhangi bir problem yoktu
cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 10

2021-03-02, 14:30 PM

Merhaba,

Görünüşe göre bir sürücü sorunu olabilir. Lütfen önceki yazımda belirttiğim sürücüyü kurmayı deneyiniz.

Ayrıca, Aygit Yöneticisini kontrol edin ve Ses cihazları bölümünde herhangi bir hata veya uyarı olup olmadığına bakın. Herhangi bir hata görüyorsanız lütfen forumda bir ekran görüntüsü gönderin.

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

03-02-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 10

2021-03-02, 14:41 PM
Bahsettiğiniz sürücüyü yükledim fakat sorunum hala devam etmekte. Ses aygıtlarına girdiğim zaman da kulaklığım takılı olmasına rağmen mikrofon olarak bilgisayarımın mevcut mikrofonu aktif durumda ve başka bir cihaz görünmemektedir.
cevap
Seçenekler

889 İLETİ

04-21-2020

Turkey

502 Oturum açma işleminin

9271 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 9271
  • Message 6 of 10

2021-03-02, 18:27 PM

Selamlar,

Sürücüyü kurmanıza ve aygıtla ilgili bir hata almamanıza rağmen mikrofon çalışmıyorsa

3,5 mm'lik ses yuvasına kir kaçmış olabilir. El feneri ile içine bakıp temiz mi kontrol edin. Eğer kir varsa iletken olmayan ince uzun bir parça (plastik veya tahta kürdan gibi) ile  çekip almaya çalışın.

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

03-02-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 10

2021-03-03, 10:12 AM
öneri için teşekkür ederim fakat jak girişi temizliğini kontrol ettim. herhangi bir soruna rastlamadım. zaten kulaklığı taktığım zaman sesleri alabiliyorum sadece kulaklık mikrofonumu kullanamıyorum. biraz araştırdım bu ses sürücüsünü kullanan çoğu kişi aynı sorunu yaşamış.
cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 10

2021-03-03, 10:35 AM

Merhaba @eceasu,

Sorunun en son sürücüyle başladığını düşünüyorsanız, sürücüyü burada açıklandığı gibi geri almayı deneyin:

https://cembarut.com.tr/windowsta-surucuyu-geri-alma-nasil-yapilir/

Selamlarımla,

Ala

_

cevap
Seçenekler

5 İLETİ

03-02-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

20 Sayfa Görünümleri

• Message 9 of 10

2021-03-03, 10:59 AM
önerinizi uyguladım bir değişiklik olmadı. bu ses sürücüsünü kaldırıp yerine realtek kurmayı da denedim fakat sanırım bilgisayar diğer sürücüleri kabul etmiyormuş. başka ne yapabilirim bilmiyorum.
cevap
Seçenekler

889 İLETİ

04-21-2020

Turkey

502 Oturum açma işleminin

9271 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 9271
  • Message 10 of 10

2021-03-03, 11:53 AM

Selamlar

Önceki yanıtımda temizliği önerdim çünkü 3,5 mm'lik girişlerdeki son boğum mikrofona yani ses girişine aittir ve o dışarıda kalıyor olabilir diye düşündüm.

Bilgisayarınızda hangi işletim sistemi mevcut? Bunu Başlat (Çalıştır) -> winver ile kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızın test edildiği son Windows sürümü Windows 10 1903 olarak görünüyor (bkz. link), bundan sonraki sürümlerden birini kullanıyorsanız burada bir uyumsuzluk olabilir.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları