Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-14-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 95
  • Message 1 of 8

[LENOVO ]TEKNIK SERVİS HİZMETLERİ VE HAKKINDAKI ENDİŞELER

2021-01-14, 1:17 AM

Merhabalar cihazımı alalı 2 ay olmadı. Cihazın performansında memnunum bazen ısınma yapıyor olsa da kalitesinden ve performansından ödün vermiyor. Öğrenciyim ve Lenovo'yu tercih ederken tamamen müşteri hizmetleri ve müşteri memnuniyetine verdiği değerden ötürü tercih etmiştim. Dün cihazımın ekranını açtıktan sonra görüntü gelmedi. HDMI kablosuyla harici bir monitöre bağladığımda görüntü vermeye başladı. İç ekran zarar görmüş veya diğer bir tabirle kırılmış. Cihazda başka bir problem yok. Müşteri hizmetlerini arayıp garanti kapsamı ile ilgili bilgi almaya çalıştım. Bu hafta sonu finallerim başlıyor sınavlarımdan sonra teknik servise vermeyi düşündüğümü söyledim. Çağrı merkezindeki beyefendi fiyat aralıkları ve garanti kapsamıyla ilgili teyidi teknik servisin yaptığını söyledi :) Bunu bildiğimi söyleyerek sadece cihaza bir darbe veya hasar vermedim yani ekranı açarken baskı olmamasına rağmen led panelin zarar gördüğünü ve bunuN garanti kapsamına girip girmediğini sordum ve yine bana, buna teknik servisin karar vereceğini söyledi. Sonrasında ŞİKAYETVAR.COM ve belirli forumlarda LENOVO ürünlerini teknik servise veren kullanıcıların deneyimlerini okudum. Yani umarım yetkililer bunu okur. Daha 2 gün önce büyük markaların global pazarlamada müşteri hizmetleri hakkında makale yazmıştım. LENOVO gibi bir markanın bu kadar fazla tüketici tarafından anlaşmalı olduğu teknik servisler hakkındaki şikayetleri beni çok endişelendirdi.  Şimdi yetkililere buradan sormak istiyorum.

1-Ben müşteri memnuniyetine özen gösterdiği için tercih ettiğim markanın anlaşmalı olduğu teknik servislere garanti kapsamında cihazımı verdiğim zaman cihazımda teknik servisten ötürü ekstra problem oluştuğunda veya yanlış işlemler uygulandığında LENOVO markası müşterisinin arkasında durup ürün değişikliği veya ihmal sonucu hasarın karşılanmasını onaylayacak mı ?

2- Bu yazıyı ekranım hasar gördükten sonra yaptığım araştırmada, müşteri deneyimlerine, şikayetlerine ve global markettingde LENOVO ürünlerinin parçalarının fiyatları hakkında yaptığım detaylı araştırma sonucunda yazıyorum. Hem forumda okuyan kullanıcıları aydınlatmak veya düşündürmek hem de endişelerim hakkında aydınlanmak istiyorum.

Global endüstride LENOVO ürün parçalarının fiyatlarına erişmek mümkün.( USD+Vergiler dahil) Teknik servislerin kullanıcılara ürün tamiri için söyledikleri fiyatların denkliği LENOVO tarafından teyit  ediliyor mu ?

Örneğin: Lenovo ideapad l340 ekranının 70-77 $ fiyatından perakende satılmasına rağmen teknik servisin kullanıcılara absürt fiyatlarla teklif edilip edilmediği sorgulanıyor mu ?

3- LENOVO markası prestiji açısından kullanıcılar tarafından hakkında yapılan şikayetlerle ilgili kullanıcılara ne gibi çözümler ve olanaklar sunuyor?

Yani teknik servis mağduriyeti yaşayan kişilere ne gibi çözümler sağlıyor. (Şikayetlere cevap vermek veya tarafımızca geri dönüş yapılacaktır demek dışında)

Gerçekten akademik eğitime önem veren bir öğrenciyim ve maddi imkanlarım çok sınırlı buna rağmen bu cihazı almak için ortalama asgari ücretli bir çalışanın 4 aylık maaşına denk gelen  bir  borcun altına girdim. Sadece cihazı değil aynı zamanda markanın hizmetini satın aldığımı düşünüyorum.  Alttaki ekte cihazımın yeni hali görülmektedir. Ve baktıkça moralim bozuluyor açıkçası çünkü nasıl yaptıracağımı bilmiyorum. Ürünümün garanti kapsamı dışında tamir  ettirmek  istemiyorum.

Bu sorularımı cevaplarsanız çok mutlu olurum. Tercihimin yanlış olduğunu öğrenmek istemeyerek yetkililerin bu konuda beni aydınlatmasını bekliyorum. 

İyi çalışmalar saygılarımla...

cevap
Seçenekler

133 İLETİ

01-18-2020

Turkey

193 Oturum açma işleminin

2120 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 2120
  • Message 2 of 8

Re:[LENOVO ]TEKNIK SERVİS HİZMETLERİ VE HAKKINDAKI ENDİŞELER

2021-01-14, 11:12 AM

Dışardan bir kırık falan var mı? Belki ekran flex kablosu da zarar görmüş olabilir. Lenovo elinden geldikçe çözümü bulmaya çalışıp halletmeye çalışıyor. Eğer kırık varsa bu kendi kendine olamaz ve bunu ancak servise gidip nasıl zarar geldiğini öğrenebilirsin. Çok fazla detaya boğmadan burada anlattıkların gibi servise de anlat. 

Servis ile ilgili endişen varsa @Ala_Lenovo yardımcı olabilir.

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 8

2021-01-14, 13:16 PM

dış ekranda kırık değil cizik bile yok fotoğrafta da dikkatli bakınca sol alt taraftan yukarı doğru kırıkmış gibi çizgiler var. Servis ile ilgili nasıl bir protokol var . Arayıp gelip ürünü teslim mi alıyorlar yoksa anlaşmalı servislere biz mi götürüyoruz

cevap
Seçenekler

133 İLETİ

01-18-2020

Turkey

2120 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 8

2021-01-14, 13:22 PM

Öncelikle servis bileti oluşturmanız gerekli. Lenovo anlaşmalı kodu verip kargoya veriyorsunuz. Kargo ücretsiz. Kırılma yoksa dedidiğim gibi ekran flex kablosunda da problem olabilir başka şeyde. Bu yüzden servise göndermeden tam neyde sorun var bilemeyiz. Lenovo destek sayfasında iletişim numaraları veya canlı destek gibi temsilciye ulaşıp kayıt oluşturabilirsin.

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/contactus

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 8

2021-01-14, 14:46 PM

Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler ama yazımın tamamını okumadınız veya cevaplandırmayı mı unuttunuz şikayetler ve endişeler hakkında hiçbir şeye değinmediniz ?

cevap
Seçenekler

133 İLETİ

01-18-2020

Turkey

2120 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 8

2021-01-14, 15:28 PM

Maddeler endişeler içermekte ve ben gönüllü yardım ediyorum bir @Ala_Lenovo gibi servis ile ilgili endişelerine cevap veremem. Eminsen kendin bir şey yapmadığına ve kırık yoksa takma kafayı yolla ve bize anlattığın gibi servise anlat. Eğer ücret falan isterse buradaki etiketlediğim yönetici konuyu servis arkadaşlar ile konuşur. Olmazsa THH var şikayetini edersin. Ücret istenirse önce ver ücreti sonra THH başvur o sırada bilgisayarsız kalmazsın. Sonuç senin lehine kararlaşırsa ödediğin parayıda geri alırsın. 

Bende aynıyım endişe duyuyorum ve sana hak veriyorum. Piyasa pahalandı değişim olsa aynı cihaz yok, iade yapsan bu özellikte yeni cihaz alsan ödediğin fiyattan fazlasını vereceksin belkide. Sağolsunlar bizi bu duruma getirenlerden...

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 8

2021-01-14, 16:52 PM

Teşekkürler sınavlarım sonrasında cihazımı ilk önce teknik servise vereceawğim sonrasında ise durumu buraya tekrardan yazarım eğer kullanıcı hatası derlerse THM'ye başvuracağım buradan bütün süreçleri özetleyerek forumda arkadaşları bilgilendireceğim tekrardan yardımların için teşekkür ederim. :)

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 8

2021-03-05, 9:04 AM

Bir diğer biletimde bütün detayları açıkladım öğrenmek isteyen arkadaşlar keyifle okuyabilirler :)

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları