Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

12-06-2020

Turkey

2 Oturum açma işleminin

10 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎12-06-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 10
  • Message 1 of 4

IDEAPAD S145 - Kapak kapatma ve güç tuşu pc açıkken işlevsiz.

2020-12-06, 16:03 PM

Ön bilgi:

Windows 10 pro x64

Sürücüler güncel

Durum ilk aldığımdan beri var fakat freedos olan sisteme sistemi ben yüklediğim için önyüklü bir cihazda nasıl çalışırdı bilmiyorum

Sorun:

PC'yi açmada sorunsuz kullandığım güç butonu, pc açıkken uykuya almıyor, kapatmıyor, hibernate de yapmıyor, işlevsiz. Aynı şey kapak için de geçerli. O da aldığımdan bu yana pcyi uykuya geçirmiyor. donanımsal bir sorun yok, kapaktan fiziksel geri dönüşü alıyorum, güç tuşu da bozuk olsa pc'yi buradan açamazdım. akla ilk gelen windows güç panelindeki ayarlar, kapak kapatmanın, güç tuşuna dokunmanın ne tepki vermesini istediğimizi oradan ayarlayabiliyoruz ama bu pcde bu ayarları değiştirmek hiçbir işe yaramıyor. power management gibi uygulamalar vantage gibi lenovo sürücü takip hizmetleri mevvcut orada yazılımla ilgili bir eksik yok görünüyor. yardım için teşekkür ederim.

cevap
Seçenekler

1080 İLETİ

04-21-2020

Turkey

635 Oturum açma işleminin

11341 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11341
  • Message 2 of 4

Re:IDEAPAD S145 - Kapak kapatma ve güç tuşu pc açıkken işlevsiz.

2020-12-07, 9:23 AM

Selamlar

Donanımda bir sorun yoksa sürücülerinizle veya Windows 10 sürümünüzle ilgili bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

Bilgisayarınızın desteklediği Windows 10 sürümleri 1909, 2004 ve 20H2. Bilgisayarınızda bunlardan daha eski olan bir sürüm kuruluysa sorun bunla ilgili olabilir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümünü öğrenmek için winver programını çalıştırmanız yeterli. Bilgisayarınıza sürücüleri pcsupport.lenovo.com veya Lenovo Vantage üzerinden kurmanız önem arz ediyor

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

12-06-2020

Turkey

2 Oturum açma işleminin

10 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎12-06-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 10
  • Message 3 of 4

2020-12-07, 10:52 AM

Merhaba Windows 10 20h2 kullanıyorum.  Sürücüleri yalnızca ilgili Lenovo Support sayfasından ve Vantage ile kurdum. İlginiz için teşekkür ederim.

cevap
Seçenekler

1080 İLETİ

04-21-2020

Turkey

635 Oturum açma işleminin

11341 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 11341
  • Message 4 of 4

2020-12-07, 11:06 AM

İlk mesajınızda "(…) vantage gibi lenovo sürücü takip hizmetleri mevvcut orada yazılımla ilgili bir eksik yok görünüyor." yazdığınız için o şekilde yanıt verdim. Galiba yazım hatası olmuş 😅👍

Mademki yazılım sürücüleri tam, o hâlde bilgisayarın uykuya geçmesini engelleyen bir program çalışıyor olabilir. Genelde bazı medya oynatıcıları, tarama yapan güvenlik yazılımları ve indirme programları bunlara müdahale edebiliyor.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları