Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

1 İLETİ

01-14-2021

Turkey

1 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-14-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 1 of 2

IdeaPad 320-15IKB şarj sorunu

2021-01-14, 18:02 PM

Merhabalar,

IdeaPad 320-15IKB bilgisayara sahibim. Bilgisayarımda şarj sorunum var.

1)Şöyle ki, şarj kablosunu bilgisayara taktığım zaman şarj almıyor ve anakartta; şarj soketinin olduğu bölümden küçük vuruşlara benzer 'tık tık tık' sesi almaktayım. Bilgisayarı belli bir süre salladığımda şarj almaya başlıyor. Bilgisayar, uyku modunda ya da kapalı olduğu zaman taktığımda direkt olarak şarj oluyor, ama açıkken anlattığım sıkıntıyı yaşıyorum.

2)Diğer bir sorunum, bilgisayar şarjda iken birden güç almayı kesiyor ve yine 'tık tık tık' sesleri alıyorum, yani en başa geri dönüyor.

3) Son olarak, bilgisayar yük altındayken (genellikle oyun oynama sırasında, ekran kartının yük altında olduğu zaman) şarja takarsam bilgisayar ani olarak güç kesip, kapanıyor.

Uzun zamandır bu sorunlarla uğraşıyorum, farklı farklı çözüm yolları denedim ama bir sonuç bulamadım. Pilini çıkartıp, şarjda kullanmayı denediğimde de 3. başlıkta anlattığım gibi güç birden kesiliyor ve bilgisayar yine kapanıyor. Kullandığım pil, şarj adaptörü ve benzeri her şey orijinal bilgisayarın kendi parçaları.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılar..

cevap
Seçenekler

4386 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1218 Oturum açma işleminin

41938 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 41938
  • Message 2 of 2

Re:IdeaPad 320-15IKB şarj sorunu

2021-01-18, 11:40 AM

Merhaba @Emiiirrr,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Öncelikle, başta Enerji Yönetimi olmak üzere tüm sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin.

Mümkünse, lütfen başka bir adaptör kullanmayı deneyin. Pili kontrol etmek için Lenovo Diagnostics'i kullanmanızı da öneririm.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları