Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

6 İLETİ

05-23-2020

Turkey

73 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎05-23-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 45
  • Message 1 of 6

Ideapad 330 Dolby Sürücüsü Hatası

2021-01-17, 22:12 PM

Merhaba. ******** Seri Numaralı 330-15IKB (Type 81DE) Ideapad Laptobumda temiz kurulum formatlamanın ardından sürücülerimi yükledim fakat Dolby Audio UI'sini yükleyemedim. Realtek Ses Sürücülerim gayet yeriyle Dolby Audio ile birlikte senkronize şekilde çalışıyor ve hatta Lenovo Vantage ile senkron şekilde ses profillerimi değiştiriyorum fakat bunu Dolby Audio kısayolumla yapmak istediğimde Dolby Audio'yu kurdum fakat ekteki hatayı aldım internette gezen çözümlerdeki Realtek sürücüleriyle birlikte bütün dolby uygulamalarını sildim cihazımı yeniden başlatıp yeniden yüklemeyi planladım fakat cihazımı yeniden başlattıktan hemen sonra kendim manuel yüklememe gerek kalmadan otomatik olarak realtek sürücülerim yüklendi ve ardından C:\DRIVERS\Dolby_Audio'deki dolby sürücülerimi tekrardan kurdum fakat bir çözüme ulaşamadım. 

Bu durum hakkında yardımınızı Talep ediyorum.

Admin edit: Laptop seri numararası silindi.

cevap
Seçenekler

525 İLETİ

04-21-2020

Turkey

304 Oturum açma işleminin

5921 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 5921
  • Message 2 of 6

Re:Ideapad 330 Dolby Sürücüsü Hatası

2021-01-18, 4:52 AM

Selamlar

Öncelikle gizlilik ve güvenlik için lütfen cihazınızın seri numarasını paylaşmayınız. Onun yerine model (81DE veya 81DE0054TX) paylaşmanız yeterli olur.

Ekran görüntüsünde sürücülere erişilemediği yazıyor. pcsupport.lenovo.com adresinden ses ve yazılımlar başlığındaki sürücüleri indirip tekrar kurmayı denediniz mi?

cevap
Seçenekler

6 İLETİ

05-23-2020

Turkey

73 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2021-01-18, 8:21 AM

Bunu dün gece defalarca sürücülerimi silip gerçekleştirdim ve siz söyledikten sonra sabah tekrardan gerçekleştirdim fakat durum nafile, herhangi olumlu bir sonuca ulaşamadım. Bunun sonrasında da Lenovo Canlı Destek ile görüştüm fakat onlar da bana Dolby uygulaması 3. Parti olduğu için yardımcı olamayacaklarını söylediler. Sorunum hala devam ediyor.

cevap
Seçenekler

525 İLETİ

04-21-2020

Turkey

304 Oturum açma işleminin

5921 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 5921
  • Message 4 of 6

Ynt::Ideapad 330 Dolby Sürücüsü Hatası

2021-01-18, 10:54 AM

Selamlar

Canlı desteğin de benim de kafamız karıştı sanıyorum. "Dolby Audio'yu kurdum" ifadenizden ayrıca kurduğunuzu sandım :) Çünkü bilgisayarınıza ses sürücülerini kurarken Dolby Audio da destekliyse birlikte kuruluyor. Yani Dolby Audio ayrıca kurulan, Windows Mağazasında veya Dolby sitesinde indirmeye sunulan bir program değil. Sizin kurduğunuz "kısayol" başka bir program olabilir mi emin olamadım. Belki de sürücülerde bir hata olabilir

Anlamı: Windows 10 PC Desteğiyle İlgili: Bu uygulama PC Üreticileri için özel tasarlanmıştır ve lisanslı cihazlara kurulu gelir. Lisanssız cihazlarda düzgün çalışmayacaktır.

cevap
Seçenekler

6 İLETİ

05-23-2020

Turkey

73 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

2021-01-18, 11:18 AM

Belli ki ben kendimi ifade edememişim şimdi toparlayacağım, Dolby ve Realtek sürücülerim cihazımda kurulu ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor hatta hem ayarlardan hem de Lenovo Vantage'den Dolby'yi kapatıp açarak, ses profillerimi değiştirebiliyorum. Benim problemim şu ki Dolby sürücülerimin sağlıklı çalışmasına rağmen Lenovo Sürücü Destek sayfasında ses sürücülerimin kurulumu esnasında herhangi bir Dolby kurulumu yapılmadı yalnızca Realtek sürücüler kuruldu. Bundan dolayı da Dolby'yi farklı bir Lenovo sürücü sitesinden kurmak zorunda kaldım ve o da bu şekilde hata veriyor.

2. Dediğinize istinaden ; Cihazım FreeDos bir cihaz değil aldığım esnada Windows 10 Home sınırsız lisansı, Lenovo'nun desteklediği tüm uygulamalar sürücüler ve hatta Dolby'nin kullanıcı arayüzü ile geldi. Bu durumdan sonra ben cihazıma temiz kurulum ile format attım fakat Windows 10 Home lisansım hala aktif şekilde. Lenovoya ait bu uygulamaların hepsini kaybettim. Microsoft Store vs. Bütün Lenovo uygulamalarının kurulumunu yaptım fakat cihazı ilk aldığım esnada kullanabildiğim Dolby arayüzü uygulamasını şu anda kullanamıyorum. Lenovonun sitesindeki cihazıma ait sürücüleri indirirken Dolby uygulama arayüzü kurulmuyor yalnızca sürücüleriyle birlikte yalnızca Lenovo Vantage uygulamasından erişebiliyorum Dolby ayarlarıma. Bu Dolby Audio kullanıcı arayüzü uygulamasını cihazıma ait olmayan farklı bir Lenovo sürücü destek sitesinden indirdiğimde ise belirtmiş olduğum hatadan bahsediyor. Sorunum tam olarak bu şekilde.

cevap
Seçenekler

121 İLETİ

01-18-2020

Turkey

173 Oturum açma işleminin

1935 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 1935
  • Message 6 of 6

2021-01-18, 16:56 PM

Windows 10 güncellemelerden ek güncellemelerde güncelleme var mı? Yeni Win 10 ile artık benim Dolby sürücü kurması için ek güncellemeye almıştı. Öncelikle format atınca Win 10 güncellemeleri bitirin sonra Vantage ile kontrol etmeniz yeterli. Yani elle kontrol etmenize gerek yok, güncel sürücü olursa Win 10 veya Vantage bulacaktır. Dolby uygulaması lazımsa illa buraya paylaşabilirim.

Dolby Audio

Ha format atmayı falan istemiyorsan temiz kurulum yerine DDU ile ses sürücüleri kaldır ve sitesinde ki sürücüyü indir.

Realtek Ses Sürücüsü

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları