Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

14 İLETİ

03-03-2021

Turkey

11 Oturum açma işleminin

60 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎03-03-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 60
  • Message 1 of 6

Ideapad S540-15IWL pil tasarruf modunda boştayken bile fan sesi sorunu

2021-03-03, 19:05 PM

Merhaba. Bataryada ve pil tasarrufunda wordde belge yazarken, tarayıcıda gezinirken vs. yük altında değilken bile fanlar çalışıp duruyor kendiliğinden. Forumlarda araştırdığım kadarıyla bu model laptoplarda kronik bir sorunmuş. 40 derecelerde kendiliğinden devreye giriyor fanlar. Sürücüler yüklü ve BIOS güncel. BIOS'dan quiet moduna aldım ayrıca. 40 derece fanın çalışması için çok erken bir sıcaklık. Hiçbirşey yapmasam da fan çalışıyor gerçekten rahatsız edici. Bunu nasıl çözebilirim?

cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1289 Oturum açma işleminin

47194 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 47194
  • Message 2 of 6

Re:Ideapad S540-15IWL pil tasarruf modunda boştayken bile fan sesi sorunu

2021-03-04, 8:46 AM

Merhaba @muzgor,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Tüm sürücüleriniz gğncelse, Lenovo Vantage uygulamasında Akıllı soğutma seçeneğini (Aygıt ayraları - Güç) etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu ayarın gürültülü fanlar üzerinde bir etkisi olabilir.

Ayrıca, kullandığınız Windows sürümünü paylaşabilir misiniz? Gürültülü fanlar, uyumsuz Windows sürümünden de kaynaklanıyor olabilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

14 İLETİ

03-03-2021

Turkey

11 Oturum açma işleminin

60 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2021-03-04, 9:29 AM
Hoşbulduk @Ala_Lenovo, teşekkürler. Açıkçası Akıllı soğutma seçeneğinin daha gürültülü olduğunu deneyimledim. Pil tasarrufu (quiet) modu daha sessiz. Ancak sessiz bile olsa wordde yazı yazarken kendiliğinden bir sesin gelip gitmesi ve bunun hiç kesilmemesi rahatsız edici. Windows sürümüm 20H2.
cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 6

Ynt::Ideapad S540-15IWL pil tasarruf modunda boştayken bile fan sesi sorunu

2021-03-04, 10:56 AM

Merhaba @muzgor,

Böyle bir durumda, korkarım bu konuda yapılabilecek pek bir şey yok.

Önerebileceğim tek şey, BIOS ve Power Manager sürücünüzün sürümlerini destek sitemizde bulunan sürümlerle aynı olduğunu kontrol etmektir. Tüm sürücülerinizin güncel olduğundan bahsettiniz, ama belki Windows Update farklı sürücüler yüklemiş.

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

14 İLETİ

03-03-2021

Turkey

11 Oturum açma işleminin

60 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

Ynt::Ideapad S540-15IWL pil tasarruf modunda boştayken bile fan sesi sorunu

2021-03-04, 12:57 PM
Sürücüleri tekrar kontrol edip yükleyeceğim ama forumlarda aynı sorundan şikayetçi olan çok sayıda kullanıcı olduğunu gördüm. Basit bir BIOS yazılımıyla çözülebilecek bir sorun gibi görünüyor. Fanlar açık bir şekilde erken ve düşük sıcaklıkta devreye giriyor. Sonuçta bu bir ultrabook ve sessiz çalışması beklenir. Lenovo'nun bu konuda bir adım atması mümkün mü, BIOS güncellemesi taleplerimizi Lenovo ya nasıl iletebiliriz? Teşekkürler.
cevap
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

47194 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 6

2021-03-05, 11:15 AM

Merhaba @muzgor,

BIOS'ta herhangi bir değişiklik yapabileceğimize söz veremem. Fanlar muhtemelen dizüstü bilgisayarın aşırı ısınmasını önlemek için bu şekilde çalışıyor ve bunu değiştirmek cihaz için güvenli olmayabilir.

Aşırı ısınmanın önlenmesi özellikle ultrabooklarda çok önemlidir ve zordur. Dizüstü bilgisayar kasasında çok az fazla alan vardır ve biriken toz sorun yaratabilir. Bu yüzden ultrabooklardaki fanlar genellikle diğer modellere göre biraz daha gürültülü olabilir.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları