Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-14-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 95
  • Message 1 of 3

LENOVO MÜŞTERİ HİZMETLERİNİN VE TEKNİK SERVİSİNİN YETERSİZLİĞİ VE VASATLIĞI

2021-02-17, 16:43 PM

Daha önceden oluşturduğum ticket da belirttiğim endişelerime ve duruma istinaden. Cihazımı 01.02.2021 tarihinde kargoya verdim ve 02.02.2021 tarihinde BDH teknik servisine ulaştı. Bu tarihten itibaren teknik servisin arıza tespiti sonucu LCD ekrandaki arızanın kullanıcı hatası olduğu ve ekran değişim bedelinin, işçilik ve kdv dahil 873 tl olarak belirlenerek tarafıma iletildi. İş bu teklifi onarım için tarafımca kabul edilmesi adına 7 iş günü süre tanındı. Her aşamasında müşteri temsilcileriyle iletişim kurarak bütün prosedür aşamalarını öğrenmek adına bilgi aldım. 10.02.2021 öğlen 11:58 de parayı yatırım 12:33'te istenilen bilgileri ve dekont görüntüsünü lenovo_tr@lenovo.com adresine gönderdim. Cihaz takibinde teklifin onayı bekleniyor tarzı yazı gördüğüm için müşteri temsilcisini arayıp sordum gün içerisinde veya yarın işleme alınır cevabını aldım. Bir sonraki gün aynı yazıyı gördüm tekrar aradım cevap olarak mailin onaylanması 1 ile 3 gün sürebiliyormuş gönderdiyseniz bir sıkıntı olmaz dediler. Bir sonraki gün tekrar aynı yazıyı gördüm tekrar aradım müşteri temsilcisi arkadaş tekrardan mail göndermemi önerdi. Her aradığımda aynı durumu her birine anlattım gönderdiğim mail adresini, gönderilen mail adresini söyledim ama nafile değişen hiç bir şey olmadı. 12.02.2021 tarihindeki müşteri temsilcisiyle konuşurken onarımın ne zaman başlayacağını ve ne zaman cihazımı alabileceğimi sordum çünkü şubat 28 'ine tezimi tamamlamam gerektiğini aktardım. Pazartesi günü kesin işleme alınmış olur dedi. Cumartesi günü kontrol ettiğimde mailime geri dönüş yapılmıştı. Pazartesi günü cihazımı takip ettiğimde sistemde onarıma alındığı yazıyordu. Sonrasında salı günü cihazımın ups kargoya teslim edildiği yazıyordu. Bugün 17.02.2021 günü cihazım teslim edildi. Açtığımda verdiğim gibi teslim edilmiş hiç bir onarım yapılmamış ve içerisinden çıkan kağıtta "teklife cevap verilmedi cihaz iade edildi." yazıyordu. Tekrardan aradım müşteri hizmetlerini. Bir saat anlattım müşteri temsilcisine sonrasında  sistem üzerinden dediklerimi teyit ettikten sonra telefondaki kişiye söylemiş olduğum  firmanın(BDH) ya da GLOBAL BİR MARKA OLAN LENOVO'NUN benim 14 gün beklememe ve 1.5 hafta boyunca sürekli arayarak cihazımı en hızlı şekilde alabilmek için bütün prosedürleri uygulayıp işlemlerin hızlı yürütülmesi için ısrarla rica etmeme rağmen sözde onarımı yapılmış ürünü böyle göndererek beni mağdur ettiğini ve bu mağduriyeti en hızlı şekilde nasıl giderebileceğini sorduğumda onarım için ödediğim paranın geri iadesini talep edip etmediğini sordu. Yani trajediye bakar mısınız. İlk attığım ticket ı okuduktan sonra bunu okuyorsanız daha iyi anlayacağınızı ve endişelerimin doğru çıktığını anlamış olursunuz. Bende eğer bu ürünü yarın alıp bu hafta içerisinde tamir edip bana teslim ederseniz bunu memnuniyetle karşılayacağımı söylememe rağmen prosedürlerin aynı işleyeceğini parçanın olup olmamasından servisteki yoğunluğa kadar sayıp durdu. Yarın tüketici hakları mahkemesine gideceğim almış olduğum cihaz 2 ay olmuştur fakat o kadar kullanmışlığım bile yok şu süreç itibariyle yeni bir cihaz alıp işlerimi halletmek zorundayım ama yasal haklarımdan ötürü mahkemeyi kazanırsam "onarım için verdiğim ücreti+ cihazın yenisiyle değişim talebinde bulunacağım" bunun yanı sıra maddi ve manevi tazminat davasına kadar da götürmeyi düşünüyorum. Lenovo'nun türkiyedeki kurmuş olduğu bu saçma kısır tüketici ilişkisinden ötürü mağdur olanlar yasal haklarını sonuna kadar kullansın. Bir firma müşterisine böyle davranan bir bu kadar konuya hakim olmayan ve her hangi bir sorumluluk alamayan çözüm üretemeyen personelleri barındırması beni çok üzdü. Bu arada son kez konuştuğum kesinlikle olumlu yada olumsuz dönüş yapacağını belirten x hanımefendi dönüş yapmadı bunu da belirteyim dedim. Eğer her hangi bir lenovo yetkilisi iletişime geçerse buraya belirtirim ve sürecin tekrardan nasıl ilerlediğini ve sonuçlandığını da muhakkak yazacağım.

cevap
Çözüm
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

Re:LENOVO MÜŞTERİ HİZMETLERİNİN VE TEKNİK SERVİSİNİN YETERSİZLİĞİ VE VASATLIĞI

2021-03-06, 18:48 PM

Merhabalar arkadaşlar daha öncede oluşturduğum biletlerde de cihazımı göndermeden önceki endişelerimi, gönderdikten sonra karşılaştığım problemleri, süreçleri ve prosedürleri kısmi olarak anlatmıştım. Buraya hem sonuç hem de önerilerimi yazarak sizleri bilgilendirmek ve eğer sizde cihazınızla ilgili veya markayla ilgili yaşadığınız problem varsa bu süreçte yapmanız gereken veya yapmanızı tavsiye edeceğim şeyleri belirterek sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Öncelikle kendi yaşadığım süreçteki duruma benzer bilgileri size vereceğim bu sizi benzer durumlarda yapabileceğiniz şeyleri anlatacağım !

Eğer cihazınızda her hangi bir yazılımsal veya donanımsal problem varsa ilk yapmanız gereken şey Lenovo müşteri hizmetlerini aramanız ve yaşadığınız problemi anlatarak bilet oluşturmanız olacak. Kime sorarsanız sorun ilk yapabileceğiniz şey bu. 

2.  tavsiye! Lenovo'nun garanti sözleşmesinin tamamını okumanız. Garanti kapsamına giren ve garanti kapsamı olmayan durumların ne olduğunu kendinizin öğrenmesi çok önemli.

3.  tavsiye! Tüketici haklarını okumanız ve yasal haklarınızı detaylı bir şekilde öğrenmeniz.

4. Cihazınızı teknik servise gönderdiğiniz zaman arıza tespiti yapıldığın da; cihazınız haklarınız içerisinde garanti kapsamına eğer ki giriyor ve teknik servis tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirildiyse: Firmanın yetkililerine ulaşarak uzlaşmaya çalışabilir (Müşteri temsilcilerine bu konuda bahsedebilir, buradan @Ala_Lenovo adlı kullanıcıya mesaj atabilir veya bilet oluşturabilirsiniz) veya yasal haklarınız içerisinde THH gidebilirsiniz. Şunu belirtmeliyim ki bu konuda deneyim edindiğim için söylemek istiyorum. Ben buradan yazdıktan sonra müşteri temsilcileri ve farklı departmanlardan yetkililer bana ulaşarak firma ile uzlaşarak yasal haklarımı kullanmama kararı aldım. Çünkü firma gerçekten müşteri memnuniyetini önemsiyor sadece bazı konuları müşteri temsilcilerinin çözme veya çözüm üretme yetkileri olmadığı için gerekli mercilere durumun ulaşması ve sonuca ulaşması zaman alıyor ne yazık ki :(

5. Yaşadığım mağduriyet sonrası firma yetkilileri ile görüşerek uzlaştık. Ücretsiz olarak cihazımın RAM'ini upgrade ettiler ve cihazımın onarımını sağladılar. Benim için cihazı teslim aldığım süreç önemli olduğu için ve firmanın beni ala etmek için önerdiği 8 GB lık RAM upgrade ini kabul ettim.  Bu süreçte bazen ram değil ekstradan farklı bir cihaz verseler bile insanın teselli olası gelmiyor gibi hissedebilirsiniz. Size  tavsiye olarak sabırlı ve  sükunetli kalmanızı öneririm. İster yasal haklarınıza giderken veya firma ile çözüm sağlamaya çalışırken sabırlı olunuz. @Ala_Lenovo adlı arkadaşa yaşadığınız mağduriyet, problem veya sıkıntılarla ilgili ulaşarak en kısa zamanda çözüme kavuşturabilirsiniz.

!!! ve son olarak lütfen her süreçte ekran görüntüsü, dekont ve yazışma tarzı belge ve bilgileri elinizde tutmanızı tavsiye ediyorum. Yaşadığım zorlu süreçte yardımcı olan tüm lenovo yetkililerine ve @Ala_Lenovo yetkilisine teşekkür ederim. Çok erken olmasa en azından 1 ay sonra tekrardan cihazımla buradan süreçlerin neticesini anlatabiliyorum.

Sağlıklı ve iyi günler dilerim :)

cevap

Replies(2)
Seçenekler

5222 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1289 Oturum açma işleminin

47194 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 47194
  • Message 2 of 3

2021-02-18, 8:32 AM

Merhaba @DOGIDOGG,

Desteğimizle bu kadar kötü bir deneyim yaşadığınızı duyduğuma üzüldüm.

Size yardımcı olmak ve cihazınızın hızlı bir şekilde tamir edileceğinden emin olmak isterim. Lütfen makinenizin seri numarasını ve servisimizde olan ticket numarasını bana Özel Mesajda gönderin. Bu detayları meslektaşıma ileteceğim. O konuyu araştıracak ve süreç boyunca size yardımcı olacaktır.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Çözüm
Seçenekler

7 İLETİ

01-14-2021

Turkey

9 Oturum açma işleminin

95 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 3

2021-03-06, 18:48 PM

Merhabalar arkadaşlar daha öncede oluşturduğum biletlerde de cihazımı göndermeden önceki endişelerimi, gönderdikten sonra karşılaştığım problemleri, süreçleri ve prosedürleri kısmi olarak anlatmıştım. Buraya hem sonuç hem de önerilerimi yazarak sizleri bilgilendirmek ve eğer sizde cihazınızla ilgili veya markayla ilgili yaşadığınız problem varsa bu süreçte yapmanız gereken veya yapmanızı tavsiye edeceğim şeyleri belirterek sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Öncelikle kendi yaşadığım süreçteki duruma benzer bilgileri size vereceğim bu sizi benzer durumlarda yapabileceğiniz şeyleri anlatacağım !

Eğer cihazınızda her hangi bir yazılımsal veya donanımsal problem varsa ilk yapmanız gereken şey Lenovo müşteri hizmetlerini aramanız ve yaşadığınız problemi anlatarak bilet oluşturmanız olacak. Kime sorarsanız sorun ilk yapabileceğiniz şey bu. 

2.  tavsiye! Lenovo'nun garanti sözleşmesinin tamamını okumanız. Garanti kapsamına giren ve garanti kapsamı olmayan durumların ne olduğunu kendinizin öğrenmesi çok önemli.

3.  tavsiye! Tüketici haklarını okumanız ve yasal haklarınızı detaylı bir şekilde öğrenmeniz.

4. Cihazınızı teknik servise gönderdiğiniz zaman arıza tespiti yapıldığın da; cihazınız haklarınız içerisinde garanti kapsamına eğer ki giriyor ve teknik servis tarafından kullanıcı hatası olarak değerlendirildiyse: Firmanın yetkililerine ulaşarak uzlaşmaya çalışabilir (Müşteri temsilcilerine bu konuda bahsedebilir, buradan @Ala_Lenovo adlı kullanıcıya mesaj atabilir veya bilet oluşturabilirsiniz) veya yasal haklarınız içerisinde THH gidebilirsiniz. Şunu belirtmeliyim ki bu konuda deneyim edindiğim için söylemek istiyorum. Ben buradan yazdıktan sonra müşteri temsilcileri ve farklı departmanlardan yetkililer bana ulaşarak firma ile uzlaşarak yasal haklarımı kullanmama kararı aldım. Çünkü firma gerçekten müşteri memnuniyetini önemsiyor sadece bazı konuları müşteri temsilcilerinin çözme veya çözüm üretme yetkileri olmadığı için gerekli mercilere durumun ulaşması ve sonuca ulaşması zaman alıyor ne yazık ki :(

5. Yaşadığım mağduriyet sonrası firma yetkilileri ile görüşerek uzlaştık. Ücretsiz olarak cihazımın RAM'ini upgrade ettiler ve cihazımın onarımını sağladılar. Benim için cihazı teslim aldığım süreç önemli olduğu için ve firmanın beni ala etmek için önerdiği 8 GB lık RAM upgrade ini kabul ettim.  Bu süreçte bazen ram değil ekstradan farklı bir cihaz verseler bile insanın teselli olası gelmiyor gibi hissedebilirsiniz. Size  tavsiye olarak sabırlı ve  sükunetli kalmanızı öneririm. İster yasal haklarınıza giderken veya firma ile çözüm sağlamaya çalışırken sabırlı olunuz. @Ala_Lenovo adlı arkadaşa yaşadığınız mağduriyet, problem veya sıkıntılarla ilgili ulaşarak en kısa zamanda çözüme kavuşturabilirsiniz.

!!! ve son olarak lütfen her süreçte ekran görüntüsü, dekont ve yazışma tarzı belge ve bilgileri elinizde tutmanızı tavsiye ediyorum. Yaşadığım zorlu süreçte yardımcı olan tüm lenovo yetkililerine ve @Ala_Lenovo yetkilisine teşekkür ederim. Çok erken olmasa en azından 1 ay sonra tekrardan cihazımla buradan süreçlerin neticesini anlatabiliyorum.

Sağlıklı ve iyi günler dilerim :)

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları