Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

4 İLETİ

01-13-2021

Turkey

5 Oturum açma işleminin

60 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-13-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 60
  • Message 1 of 5

Nvidia denetim masası ve Geforce Experience yanıt vermiyor

2021-03-07, 9:53 AM

Bilgisayarımda yaklaşık olarak 2 haftadır oyunları oynayamıyorum. Siyah ekran hatası ve oyunlara özel ekran kartı driverı çöktü şeklinde hatalar alıyorum. Bu 2 haftalık süreçten önce de bu hataları alıyordum ancak internetten bulduğum çözümlerle sorunları giderebiliyordum. 2 hafta öncesinde nvidia denetim masası yanıt vermiyor hatası aldım ve geforce experience de çalışmıyordu. Problemi çözmek için DDU ile ekran kartı driverlarını silip yeniden yüklemeyi denedim ama sonuçta değişen bir şey olmadı nvidianın internet sitesinden driver indirmek istediğim zaman ise '' Bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir'' ve ''Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı'' hatasını aldım fakat internet sitesinden bilgisayarımın ekran kartına ve işletim sistemine uygun driverı indirdiğime eminim. Şu an nvidia denetim masasını çalıştırdığımda program yanıt vemiyor hatası alıyorum görev yöneticisinden görevi sonlandır'a tıklamama rağmen kapanmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.. 

Ekran kartım gtx 1650 Tİ

cevap
Seçenekler

890 İLETİ

04-21-2020

Turkey

502 Oturum açma işleminin

9281 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 9281
  • Message 2 of 5

Re:Nvidia denetim masası ve Geforce Experience yanıt vermiyor

2021-03-07, 15:03 PM

Selamlar, geçmiş olsun

Bilgisayarınızın MTM numarasını ve Windows sürümünüzü (Başlat -> winver) paylaşabilir misiniz?

Tüm sürücüleri ve güncelleştirmeleri pcsupport.lenovo.com, Lenovo Vantage ve sonrasında Windows Update ile yaptığınızdan emin olunuz. Başka kaynaklardan yüklediğiniz sürücüler çalışmayabilir.

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

01-13-2021

Turkey

5 Oturum açma işleminin

60 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 5

2021-03-07, 16:33 PM

Bilgisayarımın windows sürüm numarası 20H2 , MTM numarası ise 81Y400D9TX . Birde sol taraftaki fanım yük altındayken de çalışmıyor bu durumla ilgisi olabilir mi ?

cevap
Seçenekler

890 İLETİ

04-21-2020

Turkey

502 Oturum açma işleminin

9281 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 9281
  • Message 4 of 5

Ynt::Nvidia denetim masası ve Geforce Experience yanıt vermiyor

2021-03-07, 16:57 PM

Bilgisayarınız için grafik sürücülerinin linki: https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-gaming-3-15imh05/81y4/81y400d9tx/downloads/driver-list/component?name=G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC%20ve%20Video%20Grafikleri

Bunları indirin, ancak yüklemeden önce kurulu olan sürücüleri kaldırmanız gerekebilir. Display Driver Uninstaller kullanabildiğinizi anlıyorum.

Bu sürücüleri sabit diskinize indirin, bilgisayarınızın İnternet'e bağlantısını kesin, sonra DDU ile güvenli modda sürücüleri kaldırın. Sonra bu sürücüleri yükleyin ve gerektiği zaman yeniden başlatın. Tüm sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarınızı İnternet'e bağlayabilirsiniz. Bu arada İnternet bağlantısını kesmenizin nedeni Windows Update'ın otomatik sürücü yüklemesini önlemektir, çünkü bazen bu sürücüler hatalı olabilmektedir.

Bilgisayarınızın sol tarafında bir fan bulunmamaktadır, bkz. https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-gaming-3-15imh05/81y4/81y400d9tx/parts/display/schematic. Ancak kastınız, fanlardan solda olanın çalışmamasıysa bu bir yazılım sorunu da olabilir donanım sorunu da olabilir. Bilgisayarınızdaki tüm sürücü ve Windows güncelleştirmelerini yaptıktan sonra Lenovo Vantage ile donanım taraması yapabilirsiniz. Sürücü ve yazılım güncelleştirmesi sonrasında yine donanımınız çalışmıyorsa pcsupport.lenovo.com/contactus yoluyla teknik yardım almanız gerekebilir.

cevap
Seçenekler

4 İLETİ

01-13-2021

Turkey

5 Oturum açma işleminin

60 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 5

2021-03-08, 9:02 AM

Gönderdiğiniz linkteki driverları söylediğiniz gibi interneti kapatıp güvenli modda kurdum fakat değişen bir şey olmadı. Oyunlarda hata devam ediyor ve nvidia denetim masası yanıt vermiyor görev yöneticisinden görevi sonlandır yaptığım halde kapanmıyor. Diğer konularla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları