Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-20-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 70
  • Message 1 of 5

Çözünürlük problemi

2021-09-16, 18:51 PM

Merhaba neredeyse kullandığım tüm bilgisayarlarda arkadaşlarımın bilgisayarlarında falan şu an kullanmakta olduğum bilgisayardan daha fazla ekran çözünürlüğü seçeneği mevcuttu.

Ben tabi ki hepsini aramıyorum ama oyun oynarken 1280*960 çözünürlüğünü kullanıyordum ne yazık ki şimdi kullandığım bilgisayarda bu çözünürlük yok. Bunun sebebi nedir? Üçüncü parti yazılım kullanmadan eklenmesi mümkün müdür?

Cihazım: ideapad Gaming 3-15ARH05 Laptop - Type 82EY 

cevap
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1381 Oturum açma işleminin

50044 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50044
  • Message 2 of 5

Re:Çözünürlük problemi

2021-09-17, 8:40 AM

Merhaba  @ cabb ,

Burada gösterildiği gibi ekran çözünürlüğünü değiştirmeyi denediniz mi? Monitör ayarlarında Ölçek ve düzen ayarını değiştirmeyi denediniz mi?

Ayrıca, doğru grafik sürücüsünü kullandığınızdan emin olun. Sürücüleri doğrudan destek sitemizden güncellemenizi öneririz:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-gaming-3-15arh05/82ey/downloads/driver-list/component?name=G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC%20ve%20Video%20Grafikleri 

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 5

2021-09-17, 8:43 AM

Evet bu şekilde deniyorum ancak aradığım çözünürlük yok. Ayrıca OEM sürücüleri kullanmaktayım.

Anlam veremiyorum neden çözünürlük az ve neden 1280*960 çözünürlüğü yok.

cevap
Seçenekler

5616 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1381 Oturum açma işleminin

50044 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50044
  • Message 4 of 5

2021-09-17, 9:08 AM

Grafik kartı üreticilerinin sürücüleri yerine destek sitemizdeki sürücüleri kullanmanızı öneririz. Lenovo tarafından yayınlanan sürücüler, bilgisayarlarımızın özel konfigürasyonları ile kontrol edilir ve onlar için optimize edilir. Çoğu zaman bu sürücüler en iyi performansı sağlar.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

7 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 5

2021-09-17, 9:18 AM
Evet zaten bu sürücüleri kullanmaktayım. Ki başka sürücü denediğimde de OEM sürücüleri denediğimde de aynı sorun var. Çözünürlük sayısı çok kısıtlı. 1280x960 çözünürlüğünün olmaması biraz saçma ve tuhaf geliyor. Üçüncü parti yazılım kullanmadan eklenmesi mümkün mü? Lenovo bunun için bir şey yapabilir mi? Bir güncelleme olabilir.
cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları