Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

7 İLETİ

06-05-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎06-05-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 45
  • Message 1 of 6

Hangi SSD'yi almalıyım

2020-06-05, 19:20 PM

Öncelikle iyi günler. Dizüstü bilgisayarıma SSD almak istiyorum fakat bu konularda çok bir bilgim yok. İnternetten beğendiğim bir tanesini alıpta bilgisayara uymayınca geri iade işlemleriyle de uğraşmak istemiyorum özellikle bu günlerde. İlgilenirseniz, yardımcı olursanız çok sevinirim. Ürünüm şu: 310-15IKB Laptop (ideapad) - Type 80TV 

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama şu özellikleri de belirtmek isterim: İntel Core i5-7200U 2.50 GHz, 2701 Mhz, 2 çekirdek, 4 Mantıksal işlemci. Sanırım ekran kartı da GT920MX olması gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, yanlış bir ifade kullandıysam da şimdiden özür dilerim.

cevap
Çözüm
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099

Re:Hangi SSD'yi almalıyım

2020-06-11, 11:51 AM

Merhaba @Oguzz_,

Doğru diski satın aldığından emin olmak için, internette parça ararken destek sitemizdeki parça numarasını kullanabilirsin. Bunu yaptıysan, herhangi bir sorun olmamalıdır. :)

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Replies(5)
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

51099 Sayfa Görünümleri

• Message 2 of 6

2020-06-08, 8:15 AM

Merhaba @Oguzz_,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Kullandığın model ile uyumlu SSD modelleri bizim destek sitemizde bulabilirsin:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/300-series/310-15ikb/80tv/parts/display/compatible

SSD'nin uyumlu olacağından emin olmak istiyorsan, orada bulunan modellerden birini seçmek en iyisidir.

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

06-05-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2020-06-09, 18:50 PM
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bu konuyu açmadan önce destek sitenizden bakmıştım fakat bir şey anlamamıştım, daha doğrusu emin olamamıştım. Şimdi sizin yanıtınızdan sonra tekrar ufak bir araştırma yaptım. Başka sitenin linkini buraya yapıştırmak istemiyorum ama şöyle yazıyım. Destek sitenizde "Uygun" bölümü altında "256G,2.5",7mm,SATA3,SAN,STD" özellikleri olan SSD yi seçip internette arattım. Bilgisayarıma uyan parça bu oluyor sanırım değil mi?
cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

51099 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 6

2020-06-10, 7:53 AM

Merhaba @Oguzz_,

Bizim destek sitemizde uygun olarak görünüyorsa, uygun olmalı. Ben bu model uygun SSD'leri araştırdığımda bunları buldum:

Tam emin olmak için, laptopun seri numarasını kullanarak destek sitemizde uygun parça araştırmak en iyisidir.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap
Seçenekler

7 İLETİ

06-05-2020

Turkey

8 Oturum açma işleminin

45 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 6

Ynt::Hangi SSD'yi almalıyım

2020-06-10, 10:32 AM

Evet sizin ekran görüntüsü aldığınız yerden ürünümü seçtim fakat "Yedekler" yazısına tıklayıp altta açılan ürünlerden seçimimi yaptım. "Hynix SC308 256G 2.5" SSD" adı altında yazan "Yedekler" kısmına tıklayıp aşağıdaki ekran görüntüsünde mavi ile boyadığımı seçmiştim. Daha sonra tarayıcıma bu yazıyı yazdığımda karşıma aşağıdaki ürünü gösterdi. Birkaç ekran görüntüsü atmak istiyorum. Sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın ama yanlış bir ürün de almak istemiyorum beni anlayacağınız üzere. Bu arada 2. ve 3. ekran görüntüsünde bazı yerleri sansürlemek istedim, reklam vs yapmamak için.

cevap
Çözüm
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

51099 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 6

2020-06-11, 11:51 AM

Merhaba @Oguzz_,

Doğru diski satın aldığından emin olmak için, internette parça ararken destek sitemizdeki parça numarasını kullanabilirsin. Bunu yaptıysan, herhangi bir sorun olmamalıdır. :)

Selamlarımla,

Ala

_

0 kişi bu çözümü yararlı buldu.

Bu cevap bana yardımcı oldu

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları