Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

8 İLETİ

11-14-2019

Turkey

13 Oturum açma işleminin

211 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-14-2019
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 211
  • Message 1 of 2

Ideapad C340-14IWL maksimum RAM

2020-01-29, 22:48 PM

Merhabalar, bende ideapad C340-14IWL 81N400H5TX modeli mevcut. Bu modelde RAM konfigurasyonu, 4 GB on-board + 4 GB SO-DIMM şeklinde, yani 4 GB lehimli şekilde, 4GB de anakartta bulunan tek RAM slotunda. Sahip olduğum modelin tüm bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/ideapad_C340_14IWL?M=81N400H5TX

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/IdeaPad/ideapad_C340_14IWL/ideapad_C340_14IWL_Spec.pdf 

psref sitesinden ulaştığım bir dökümanda (yukarıdaki ikinci link) bu modelin en fazla 16GB ram desteklediği yazmakta.

Ben, ram arttırmak istiyorum, fakat 4GB on board memory olduğu için SO-DIMM slotuna en fazla ne kadar ram takabileceğimi anlayabilmiş değilim. 16 GB takmam durumunda 4GB on-board memoryden ötürü toplamda 20GB olmuş olacak, fakat bir dökümanda maksimum 16 desteklendiği yazmakta, 8GB takmam durumunda da  12 GB ile maksimuma ulaşamamış olacağım. 

4GB on-board memoryi iptal etme ihtmalim var mı? Ya da belirtilen maksimum 16GB, satışı olan konfigürasyonların maksimumu olduğu için mi böyle belirtilmiş? 20 GB ram'i destekliyor olma ihtimali var mı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

cevap
Seçenekler

5760 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1412 Oturum açma işleminin

51019 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51019
  • Message 2 of 2

Ynt: Ideapad C340-14IWL maksimum RAM

2020-01-30, 10:00 AM

Merhaba ,

Bence bu modelin maksimum desteklediği RAM toplamda 16GB, yani şu anda en fazla 8GB takabilirsin. Ama bazı kullanıcılarımız RAM slotuna 16GB takıp 20GB RAM ulaştılar ve sorun yaşamamışlar. Örneğin:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-C-E-K-M-N-and-V-Series/Lenovo-C340-15IWL-memory-upgrade/td-p/4546474

Yine de bir bellek aldığında iade şartlarına dikkat etmeni tavsiye ederim :)

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları