Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

8 İLETİ

11-14-2019

Turkey

13 Oturum açma işleminin

211 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-14-2019
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 211
  • Message 1 of 4

Ideapad C340 hakkında bilgi eksikliği

2019-11-19, 16:11 PM

Merhabalar, yakın zamanda vatan ve teknosa gibi mağzalarda gördüğüm bazı modellerin tam özelliklerini merak ettim ancak lenovonun sitesinde herhangi bir bilgi bulamadım.

Örneğin Ideapad C340 modelleri hakkında en ufak bir bilgi yok. Hatta Ideapad'in C serisi ile ilgili bir bilgi de yok. Bunları da geçtim, Lenovo'nun başka ülkeler için olan sitelerine baktığımda en yakın özellikli C340 modellerini sadece Litvanya ve Avustralya sitelerinde bulabildim. Anladığım kadarıyla bulduğum modeller buradaki modellerle ufak tefek farklılıklara sahip. Yaptığım daha detaylı araştırma ve inceleme sonucunda anladığım kadarıyla buradaki Ideapad C340 modelleri, Amerika'daki Lenovo Flex 14IWL modellerinin eşdeğeri. Bunu öğrenince isimlendirmede neden böyle bir fark olduğunu da merak etmeye başladım.

Aklımda "kaç RAM slotu var?", "RAMler anakarta lehimlenmiş mi?", "RAMlerin frekansı ne?", "Kalem desteği var mı? Varsa İçinden Active Pen 2 çıkıyor mu?", "Ekran panel türü/parlaklığı ne?" gibi sayısız soru var hala. Bu sorulara cevap arayacağım diye dün bitmiş olan %18'lik KDV indirimini kaçırdım :D

Bu ve bunun gibi Türkiye'ye yakın zamanda gelmiş modeller hakkında nereden bilgi elde edebiliriz?

cevap
Seçenekler

5757 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1411 Oturum açma işleminin

51004 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51004
  • Message 2 of 4

Ynt: Ideapad C340 hakkında bilgi eksikliği

2019-11-20, 9:14 AM

Merhaba ,

Lenovo ürünleri hakkında bilgi almak istersen sana birkaç kullanışlı kaynak verebilirim. Bütün teknik özellikler PSREF web sitesinde bulabilirsin. Bundan başka destek sitemizde dökümantasyon sekmesinde Kullanıcı kılavuzları ve Hardware maintenance manual'ları bulabilirsin. Mesela C340-14API modeli hakkında bilgi arıyorsan, bu tür belgeler bulabilirsin:

http://psref.lenovo.com/Product/Lenovo_Laptops/ideapad_C340_14API

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/c340-14_flex-14_hmm_201903.pdf

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/c340-14api_ug_201812_version1_tr.pdf

Bazaı ürünlerin isimlendirmesinde Amarika ile Avrupa arasında ufak farklılıklar vardır. O yüzden Amerika web sitemizi kullanmak zor olabilir. EMEA ülkelerinde, mesela İngiltere veya Almanya web sitemizde bu adlandırma farklılıklar yok.

Umarım ki, bütün sorularına cevap bulacaksin :)

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

8 İLETİ

11-14-2019

Turkey

13 Oturum açma işleminin

211 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-14-2019
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 211
  • Message 3 of 4

2019-11-21, 20:33 PM
Yine merhaba,

Ideapad C340-14IWL (81N400H5TX) icin onerdiginiz tum dokumanlara goz attim, ancak maximum kac ram destekler, kendimiz lehimli olmayan 4 GB rami cikarip ne takabiliriz bilgisine ulasamadim. Hatta spesifik olarak kendimizin bunu yapmasi durumunda garantinin bozulacagini soylen bir madde gordum Hardware Maintenance Manual'de.

En cok merak ettigim evet hayir sorusu sudur:
Herhangi lehimli olmayan soketten 4GB'lik RAM'i cikarip herhangi 2400Mhz 16GB SODIMM memory'i takabilir miyiz? Garanti bozulur mu? Eger herhangi marka olmuyorsa onerilen marka/modeller nelerdir?
cevap
Seçenekler

5757 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1411 Oturum açma işleminin

51004 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51004
  • Message 4 of 4

2019-11-22, 10:46 AM

Merhaba ,

Bu modelde en fazla 16 GB RAM takabilirsin (Memory sekmesine bak). Demek ki, 4GB RAM'ı çıkarıp 16 GB takabilirsin :) RAM upgrade garantini bozmaz.

Destek sitesinde parça arama sekmesinde (listeyi 'Memory' ile filtreleyebilirsin) bu model için önerilen RAM'ları bulabilirsin (arasında 4GB ve 16 GB vardır). Başka bir markadan bellek almayı düşünüyorsan, bu da olur, ama Lenovo başka RAM'ların sorunsuz çalışacağını garanti edemiyor.

Başka bir RAM belleği alırsan, en iyisi önceden iade şartları kontrol et. O zaman RAM ile bir sıkıntı olursa onu iade edebilirsin.

Umarım ki, verdiğim bilgiler sana faydalı olacak :)

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları