Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

10-06-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

30 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎10-06-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 30
  • Message 1 of 4

Laptop kamerası çalışmıyor

2021-10-06, 16:25 PM

Merhabalar,

IdeaPad Gaming 3 15IMH05 model bir Lenovo laptop'a sahibim.

Sanırım Windows güncellemelerinden dolayı bugün kameramın çalışmadığını farkettim.

Kamera aygıt yönetici altında gözükmüyor. Gizli cihazları göster seçeneğini açtığımda Kameralar başlığı altında "integrated camera" olarak gözüktü.

Cihazın bilgisayara bağlı olmadığını söyleyen Code:45 hatası vardı.

Kameranın driver'ını güncellemek için Lenovo'nun sitesinden ürünümün kendi koduyla kamera driver'ını indirdim. Uninstall driver dedikten sonra bu driver'ı yükledim.

Değişen bişey olmadı. Gizli cihazlarda da gözükmüyor şuanda

Kamera uygulamasını açtığımda kamera'yı bulamadığını söylüyor. Lenovo sitesinden driver taraması yaptığımda tüm driver'ların güncel olduğunu söylüyor.

Windows 10 Pro 21H1 versiyonunu kullanıyorum (En güncel versiyon)

Bu konuda ne yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz?

Youtube videolarındaki troubleshoot - DISM scan - Registry repair - Device Diagnostic gibi yöntemleri denedim 

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099
  • Message 2 of 4

Re:Laptop kamerası çalışmıyor

2021-10-07, 12:16 PM

Merhaba @serhargun ,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Şu anda yüklü olan sürücü bu mudur?

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-gaming-3-15imh05/downloads/driver-list/component?name=Camera%20and%20Card%20Reader 

Lütfen Lenovo Vantage uygulamasında da otomatik bir sürücü taraması yapmayı deneyin. Belki eksik olan başka sürücüler vardır.

Bilgisayarınız için bir otomatik tanılamayı da deneyin. Lenovo Tanılama araçlarını buradan bulabilirsiniz:

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht506581-lenovo-diagnostic-solutions-downloads 

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

10-06-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

30 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎10-06-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 30
  • Message 3 of 4

Ynt::Laptop kamerası çalışmıyor

2021-10-07, 18:17 PM

Merhabalar,

İlginiz için teşekkür ederim.

Evet indirip yüklediğim driver linkteki driver'dı. Tekrardan yükledim bilgisayarı yeniden başlattım, değişen bir şey olmadı

Vantage uygulamasında sistemim güncel gözüküyor.

Diagnostic Tool ile tarama gerçekleştirdiğimde de testlerden geçti, fakat kamera testi yapmadığını farkettim.

Laptop'un dahili kamerası yokmuş takılı değilmiş gibi davranıyor şuanda . Görselini de paylaşıyorum. 

Uzaktan bağlantı ile sorunu bulma veya çözme imkanımız var mıdır ? 

Yaklaşık 10 günlük bir bilgisayarda böyle sorunlar yaşamak gerçekten can sıkıcı. Hızlı bir çözüm için öneriniz nedir acaba ?

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099
  • Message 4 of 4

Re:Laptop kamerası çalışmıyor

2021-10-08, 7:40 AM

Merhaba @serhargun ,

Bilgisayarınıza uzaktan bağlanma imkanım yok ama desteğimizi ararsanız danışmanlarımız bunu yapabilir: https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/contact-us 

Ben, tekrar Aygıt Yöneticisine girip Kameralar ve İnsan Arayüzü Aygıtları kategorilerine bakmanızı ve herhangi bir uyarı veya hata olup olmadığına bakmanızı önerebilirim. Herhangi bir hata görürseniz, cihazların sürücülerini güncellemeyi veya yeniden yüklemeyi deneyin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları