Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

0 İLETİ

01-21-2020

United States of America

0 Oturum açma işleminin

0 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-21-2020
  • Lokasyon: United States of America
  • GÖRÜNTÜLEME: 0
  • Message 1 of 2

Lenovo IdeaPad 510-15lKB Ekran Sorunları

2020-01-21, 11:23 AM

Herkese merhaba,

Ben 2.5 senedir Lenovo IdeaPad 510-15lKB kullanıyorum. Genel olarak performans ve hız gibi durumlardan memnunum. Ancak bilgisayarı aldığım günden bu yana (garantiye gitmesine rağmen) aşamadığım sorunlar var. Bilgisayarı ilk aldığım dönemde, herhangi bir sorunum yoktu ancak kısa bir zaman içerisinde klavyede yazarken sorunlar yaşamaya başladım. Örneğin harflere bastığımda çift veya daha fazla olacak şekilde yazıyordu "mmm, ööö, cc" gibi. Ekranda da beyaz lekeler belirmeye başladı (sadece beyaz arkaplanda belli olan). Bu sorunların gözükmeye başlaması ile birlikte bilgisayarımı garantiye gönderdim. Oldukça hızlı bir şekilde ekrandaki lekeler düzeltilmiş, klavyedeki sorun ortadan kaldırılmıştı.

Ancak 10 gün önce ekranımda tekrar bir beyaz leke belirdi. Ekranın sol tarafında, daha sonradan yayılmasından korktuğum beyaz bir leke mecvut. Aynı zamanda, garantiye gitmesine rağmen düzelmeyen bir sorunum var, daha önce bir kullanıcı da aynı sorundan bahsetmiş. (https://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Diz%C3%BCst%C3%BC-Modelleri/ideapad-510-win-10-ekran-sorunu/td-p/4461168). Kullanımımı çok önlemediği için önemsememiştim, ancak artmaya başladı bu durum da. Sürücülerin hepsi güncel, Widnows Education, yani lisanslı ve son sürüm kullanıyorum.

Bilgisayarımın garantisi de bittiği için ne yapacağımı bilmiyorum. Sorunlar da ne yazık ki garanti bittikten sonra görülmeye başladı. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Servise göndersem, yüksek paralar talep ederler diye korkuyorum, herhangi bir bilgisayarcıya da götürmek istemiyorum. Daha önce böyle sorunlarla karşılaşanlar oldu mu? Nasıl çözüm yolları izlediler, paylaşmaları mümkün mü acaba?

Uzun oldu kusura bakmayın, yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. 

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099
  • Message 2 of 2

Ynt: Lenovo IdeaPad 510-15lKB Ekran Sorunları

2020-01-21, 14:46 PM

Merhaba ,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Garanti süresi bittiyse bilgisyarını hala bizim servisimize gönderebilirsin. O zaman servis sana ücretli tamirin teklifi sunacak. Onu aldıktan sonra kararını verebilirsin. Teknik servisimizde yapılacak tamir beklediğinden daha pahalıysa bilgisayarını başka bir servise götürebilirsin. 

Teknik servisimizin iletişim bilgileriniaşağıda ekliyorum:

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları