Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

20 İLETİ

11-09-2019

Turkey

30 Oturum açma işleminin

202 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-09-2019
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 202
  • Message 1 of 9

Lenovo Yoga 710-14ISK Usb sorunu

2019-12-09, 19:03 PM

Merhabalar,

Lenovo Yoga 710 14ISK kullanıcısıyım. Laptopda 3 tane usb var. Sağ taraftaki usb 3 ama anladığın kadarıyla geriye dönük desteği yok ne mouse ne usb 3 destekleyen harddiskimi okuyor. Şimdiye kadar okuduğu bir tane usb 3.0 flash var başka birşeyi okumuyor. bunun çözümü yok mu resmen usb girişnii kullanamıyorum. takıldığında  gerek mouse olsun gerek harddisk olsun elektrik alıyor fakat okumuyor. 

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099
  • Message 2 of 9

Ynt: Lenovo Yoga 710-14ISK Usb sorunu

2019-12-10, 10:52 AM

Merhaba ,

Sorunu biraz daha detaylı anlatabilir misin?

Daha önce USB girişlerini kullanıyor muydun? Sorun ne zaman başladı? Kullandığın aksesuarlar diğer laptoplarla çalışıyor mu? Herhangi hata mesajı alıyor musun? Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun?

Sürücülerin güncel değilse, ilk olarak sürücülerini güncellemeye çalışabilirsin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

20 İLETİ

11-09-2019

Turkey

30 Oturum açma işleminin

202 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 9

2019-12-11, 5:44 AM

Merhaba,

Usb cihazların tamamı diğer cihazlarda çalışıyor. Herhangi bir hata mesajı almıyorum. Usb taktığımda cihazların ışığı yanıyor ama işlev görmüyor bilgisayarımda tek port bunu yapıyor. Usb 3.0 flashımı takıyorum onu okuyor. Fakat Usb 3.0 harici hdd takıyorum okumuyor. Usb 2.0 Flash takıyorum onuda okumuyor. Tek bir portta bu sıkıntı var. Başka bilgisayarlarda da bu denediğim cihazların hepsi sorunsuz çalışıyor. Hatta benim bilgisayarım daki diğer Usb portlarındada çalışıyor. Sadece o portta çalışmıyor. Bilgisayarımı mouse ve şarj aleti ile kullandığımda başka bir Usb portu kalmıyor işlem yapamıyorum resmen. 

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

51099 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 9

2019-12-11, 8:52 AM

Merhaba ,

Aygıt Yöneticisine gidip orada herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edebilirsin. Bir hata varsa ilgili sürücüyü kaldırıp onu yeniden yükleyebilirsin. USB portlarının sürücüleri de kaldırıp bilgisayarını yeniden açıp yeniden yükleyebilirsin (büyük ihtimalle bu işlem otomatik bir şekilde başlayacaktır).

Bu da işe yaramazsa Güç Ayarlarına ve sonra Ek Güç Ayarlarına gidip, kullandığın planın ayarlarını değiştir. Yeni çıkan pencerede Gelişmiş Güç Ayarları seçip USB Ayarları bul. Orada her iki opsiyonu 'devre dışı' olarak ayarla :)

Bunları yaptıktan sonra bize yine haber ver :)

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

20 İLETİ

11-09-2019

Turkey

30 Oturum açma işleminin

202 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 9

2019-12-11, 19:36 PM

Hala aynı sorun devam etmekte ve sağ taraftaki usb girişini kullanamamaktayım. Belirttiğiniz methodları uyguladım ama düzelmedi.

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

51099 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 9

2019-12-12, 10:47 AM

Merhaba ,

Deneyebildiğin başka bir şey var. Belki sorun bilgisayarın disklerine verdiği harflerle ilgilidir.

Disk Yönetimi'ne girip flash disklerin ve harici HDD'nin harfleri sağ tılkayarak değiştirebilirsin. Onlara D, E, F gibi harfler seçip atabilirsin.

https://www.bilgirehberi.net/windows-10da-surucu-harfi-degistirme

Bu da işe yaramazsa, başka bir fara kullanmaya çalışabilirsin. Belki sorun fare uyumsuzluğundan kaynaklanıyor.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap
Seçenekler

20 İLETİ

11-09-2019

Turkey

30 Oturum açma işleminin

202 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 9

2019-12-12, 12:27 PM

Merhaba Ala,

Bu dediğiniz yöntemlerin hepsini denedim. Sürücülerim güncel. Zaten 3 usb portum var. 1 tanesi aktif ama okuma yapmıyor. Elimde bulanan cihazlardan sadece bir tane usb 3 Flash var onu okuyor. Ama mesela usb 3 hddem var onu okumuyor. Driverlar güncel. Dediğiniz şekildede ayarlar yapılı ama başka cihazları okumuyor. Bunun başka bir çözümü olmalı.

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

51099 Sayfa Görünümleri

• Message 8 of 9

2019-12-12, 14:47 PM

Merhaba ,

Disklerini yeniden adlandırmayı denediysen, başka bir fare kullanmanı öneriyorum. Daha önce yazdığım gibi bazen bu tür sorunlar bazen fare uyumsuzluğundan kaynaklanabilir.

Hiçbir şey işe yaramazsa (bundan önce mutlaka başka bir fare kullanmayı dene!) USB çoğaltıcısı alma üzerinde düşünebilirsin. Ama bir tane USB portu çalışmadığında böyle bir cihazın sourunsuz çalışacağını garanti edemiyoruz... Bu tür bir cihaz alırsan, hiçbir zaman aynı anda 2 veya en fazla 3 port kullanma. Laptopunda normalde sadece 2 USB portu olduğu için daha fazla port kullanmak zararlı olabilir.

Selamlarımla,

Ala

_

cevap
Seçenekler

20 İLETİ

11-09-2019

Turkey

30 Oturum açma işleminin

202 Sayfa Görünümleri

• Message 9 of 9

2019-12-17, 8:53 AM

Hocam başka bir fare denedim. Ama olmuyor lexar marka usb 3.0 çalışıyor ama başka bir Usb takınca okumuyor. Böyle saçmalık olamaz. Resmen 2.0 desteği yok. Diğer usb portları sorunsuz çalışıyor tek o portta sıkıntı var.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları