Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

11-26-2019

Turkey

1 Oturum açma işleminin

39 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎11-26-2019
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 39
  • Message 1 of 2

Lenovo ideapad 500 SSD hakkında

2019-11-26, 20:04 PM

Laptop modeli: 

500-15ISK Laptop (ideapad) - Type 80NT

laptopum için yeni bir SSD almak istiyorum. Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB (https://www.amazon.com.tr/gp/product/B079FQ126M/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM) şu SSD'yi almak istiyorum. uyumlu mudur?

önerebileceğiniz daha iyi bir SSD modeli var mıdır?

SSD'yi takabilecek yer var mı bilgisayarın içinde?

Eğer Harddisk bölümüne takmak istersem ek bir aparat almam gerekiyor mu? Eğer öyleyse bu aparat için bir model verir misiniz? Sanırım bu aparatın 9.5mm ve 12.7mm versiyonları var, hangisini almam uygun olur?

İstanbul'da daha önce almış olduğum SSD'yi takabilecek yetkili servis var mıdır? (konum: şişli) 

Erzurum'da yetkili servis var mıdır?

SSD takıldıktan sonra windows'u nasıl SSD'ye kuracağım? lisansı gitmeyecek mi?

Cevaplarınız için teşekkürler.

cevap
Seçenekler

5732 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1407 Oturum açma işleminin

50869 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50869
  • Message 2 of 2

Ynt: Lenovo ideapad 500 SSD hakkında

2019-11-27, 14:22 PM

Merhaba ,

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Evet, bu modele bir SSD takabilirsin. Hardware Manintanance Manual'da sadece iki tane SSD listelenmiş:

• Samsung MZYLF128HCHP 2.5‘’ 5mm 128GB SSD, part no: 5SD0H45117
  • Liteon CV1-DB256 256GB 2.5" SSD, part no: 5SD0J21064

Bu iki model bu laptopla test edilmiş ve başka modellerin sorunsuz çalışacağını garanti edemiyoruz. Başka SSD'lerin çalışma ihtimali da vardır, ama biz onu garanti edemiyoruz. Seçtiğin modelin teknik özelliklerine baktım ve bence büyük ihtimalle uygun olacak :) Yine de emin olmak için ürünü almadan önce iade şartlarını kontrol et.

İstanbul'daki servisin iletişim bilgilerini ekliyorum (istersen servis aldığın SSD'yi takabilir, ama garanti süresi bittiyse, bu hizmet ücretli olabilir) :

Maalesef, Erzurumda yetkili servis yoktur. Bilgisayarlar kargo ile İstanbul'a gönderiliyor.

Laptop Windows 8 veya 10 ile geldiyse, büyük ihtimalle Windows sürümü laptopun anakartına tahsis edilmiş. Bu makale de sana faydalı olabilir: h target=_blankttps://support.lenovo.com/jp/tr/solutions/ht500032

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları