Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

11 İLETİ

04-10-2020

Turkey

41 Oturum açma işleminin

280 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-10-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 280
  • Message 1 of 6

Lenovo l340 pilde kullanımda anlık donmalar

2020-06-05, 15:47 PM

Selamlar, l340 81LK003FTX model laptop kullanıyorum. Cihazın pilde kullanımında ara ara bir cızırtı sesi bile birlikte 1 2 saniyelik donmalar oluyor. Gerek herhangi bir platform üzerinden video izlerken (youtube, netflix), gerek herhangi bir internet sitesinde aşağı yukarı gezinirken, gerek microsoft word üzerinden yazı yazarken. Bu durum olmaya başladığından beri bataryam biraz daha çabuk tükeniyor. Bazen kendi kendine düzeldiğide oluyor. Mesela geçenlerde %100 den % 55 60 a kadar bu sorunla birlikte kullanıp cihazı bi süre bırakmam gerektiğinde, geri döndüğümde şarj 52 53lerdeydi ve bitirene kadar sorunsuz kullandım. Zaman zaman %100 den %5e kadar falanda bu sorunla kullandığımda oluyor. Tüm sürücülerim güncel (bios, nvidia, windows vs.). Destek sitenizde cihazımın seri numarasını girip sürücü arattığımda güncel sürücü çıkmıyor. İnternette farklı farklı forum sitelerine, şikayet sitelerine baktığımda da bu cihazı kullanıp bu sorunu yaşayan kullanıcılar gördüm. Çözüme yönelik ne yapabilirim? Teşekkürler, sevgiler

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099
  • Message 2 of 6

Re:Lenovo l340 pilde kullanımda anlık donmalar

2020-06-08, 8:07 AM

Merhaba Captain Flint,

Mesajın için teşekkürler.

Pilin yakında değiştirilmesi gerekebilir. Laptopu şarjın %100 ile %5 arasında düzenli olarak pilde kullanması, pil için sağlıklı değildir ve daha hızlı aşınmaya neden olabilir. Lenovo Vantage uygulamasında pil kontrolü yapmayı deneyebilirsin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

11 İLETİ

04-10-2020

Turkey

41 Oturum açma işleminin

280 Sayfa Görünümleri

• Message 3 of 6

2020-06-08, 17:06 PM

Tekrardan selamlar, sanırım dediğimi yanlış anladınız :). Pilimi elimden geldiği kadarıyla sağlıklı kullanmaya çalışıyorum. Çoğunlukla düzenli olarak %100 den 5 e kadar boşaltarak kullanmıyorum tabii ki. Belki zorunluluktan birkaç defa kullanmışımdır. Vantage den pilimi kontrol ettiğimde ise pil durumu iyi yazıyor, pil ayrıntılarını göster dediğimde durum bu şekilde;

cevap
Seçenekler

5768 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1416 Oturum açma işleminin

51099 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 51099
  • Message 4 of 6

2020-06-09, 13:57 PM

Merhaba Captain Flint,

Lütfen tüm sürücülerin destek sitemizden güncellendiğinden emin olun. Nvidia sürücüsünü de bizim destek sitemizden güncellemeni öneririz:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/

Son zamanlarda BIOS sürücüsünü güncellediysen, BIOS'a girip varsayılan ayarlarını (F9+F10) ayarlamayı deneyebilirsin.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

133 İLETİ

01-18-2020

Turkey

195 Oturum açma işleminin

2130 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2020
  • GÖRÜNTÜLEME: 2130
  • Message 5 of 6

Ynt::Lenovo l340 pilde kullanımda anlık donmalar

2020-06-10, 12:50 PM

Pilde kullanırken arkada çalışan hizmetlerden donması normal. Pil güç ayarlardan cihazın için ultra tasarruf olarak işlemci güç yönetimi ayarlandığı için çoğu performansı vermiyor. İşlemci belli şarj yüzdesi altına düşünce temel frekans üzeri çıkamaz ve bu ayarı istersen pil güç seçeneklerden yükseltebilirsin. OneyKey Optimizer ile en az 2 ay da bir kalibrasyon yap ve şarjı %20'den aşağı düşürmemeye çalış. Eğer sürekli friz de kullanıyorsan hafta da bir %100 yapıp %20 e düşünce acil iş yoksa şarja tak. Pil'de problemin yok ve zaten her zaman batarya %100 dolmaz Wh değeri 1-2Wh eksik gösterebilir. 

cevap
Seçenekler

11 İLETİ

04-10-2020

Turkey

41 Oturum açma işleminin

280 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 6

2020-06-11, 0:40 AM

Dikkate alıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Kayda değer önerilerinizi dikkate alacağım, sevgiler

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları