Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

4 İLETİ

01-03-2021

Turkey

3 Oturum açma işleminin

25 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-03-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 25
  • Message 1 of 2

Siyah Ekran

2021-07-08, 12:10 PM

Merhabalar,

ideapad 5i 14 kullanıyorum. İşletim sistemim ubuntu (20.10). Bilgisayarı kullanırken, zoom üzerinden görüşme yapıyordum. Ekran biranda karardı, ancak bilgisayar kapanmadı. Görüşmeye de sesle devam edebildim. Bilgisayar çalışıyor, ışıkları yanıyor. Güç tuşuyla kapatıp açtım. Açılırken, çok karanlık bir şekilde lenovo yazısını görebiliyorum (ama normal bir şekilde değil, ışıksız) arka planda ancak bilgisayar daha sonra siyah ekrana geçiyor giriş yapamadan. Bütün her şey çalışıyor. Bilgisayarı hdmi kablosuyla bağladığımda da görüntü alıyorum ve kullanabiliyorum. Yalnızca bilgisayar ekranı siyah ve görüntü alamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

cevap
Seçenekler

1095 İLETİ

04-21-2020

Turkey

645 Oturum açma işleminin

11481 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎04-21-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 11481
  • Message 2 of 2

Re:Siyah Ekran

2021-07-08, 13:46 PM

Selamlar, geçmiş olsun.

Bahsettiğiniz modeli anlayamadım, bilgisayarınızın MTM numarasını paylaşabilir misiniz?  Cihazımın MTM numarasını ve seri numarasını nasıl bulabilirim?

Bilgisayarınızın boot ekranında gördüğünüz görüntüden, ekranın aydınlatmasında sorun olduğunu anlıyorum. Bilgisayarınızın içini açtıysanız belki kablolar gevşemiştir veya parçada bir arıza meydana gelmiştir. Bilgisayarınızın donanım kılavuzundaki adımları izleyerek gevşek kablo varsa takabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse teknik destekle iletişime geçmenizi öneririm.

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları