Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

133 İLETİ

01-18-2020

Turkey

195 Oturum açma işleminin

2130 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 2130
  • Message 1 of 3

Sorunlu BIOS güncellemesi IdeaPad 330-15ARR

2020-02-13, 13:18 PM

Yeni gelen 7VCN48WW güncellemeyle beraber hem boşta hemde tarayıcı açarken fan sesi artmaya başladı. Boşta fan kendini bir durdurup bir de çalıştırıyordu, yani kararsız bir dönme vardı. Cihazda gereksez ani donmalar ve performans azalması oldu. Yeni BIOS güncellemesini tekrar tekrar güncelledim sorun düzelir diye, ancak şikayetlerim aynı idi. Boşta sıcaklık 46- 51 derece ulaşmıştı, tarayıcıya gezinirken 50 dereceye üstünde dolaşıyordu ve film, video izlerken uğultu sesi rahatsız ediciydi. BIOS ayarlarını sıfırlama yaptım ve cihaz açıkken 20 saniye güç tuşuna basılı tuttum ancak şikayetlerim düzelmedi. Cihazda ciddi performans sorunu ve fan sesleri vardı yeni gelen güncellemede. Bende bir önceki 7VCN47WW sürümüne döndüm cihaz normal haline geri döndü. 7VCN47WW sürümünde artık boşta 36-41 derece, tarayıcı gezinirken 50 dereceye ulaşmıyordu ve tarayıcıda gezinirken o uğultu fan sesleri normale döndü. Lütfen bunu Lenovo yetkilisine aktarın, ben nereden aktaracağımı bulamadım ve burada paylaşmak istedim. Kullandığım işlemci modeli Ryzen 5 2500U olan cihaz. 

cevap
Seçenekler

5732 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1407 Oturum açma işleminin

50869 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50869
  • Message 2 of 3

Ynt: Sorunlu BIOS güncellemesi IdeaPad 330-15ARR

2020-02-18, 12:19 PM

Merhaba ,

Mesajın için teşekkür ederim. Şimdiye kadar diğer kullanıcılarımızdan böyle bir şey duymadık, ama artık buna dikkat edeceğiz.

Genel olarak BIOS gğncellemesi yaptıktan sonra ilk olarak BIOS'u varsayılan ayarlarına ayarlayıp onu kapatmasını tavsiye ederiz. Ondan sonra BIOS'a yine girip ayarlarını değiştirebilirsin. Bazen güncellemeler BIOS ayarlarını değiştirebilir ve bu farklı sorunlara neden olabilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

133 İLETİ

01-18-2020

Turkey

195 Oturum açma işleminin

2130 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-18-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 2130
  • Message 3 of 3

Ynt: Sorunlu BIOS güncellemesi IdeaPad 330-15ARR

2020-02-18, 13:44 PM

Düzenleme: Yeniden son güncel sürücüyü indirip kurdum. Dediğiniz şekilde BIOS ayarlarını varsayılana aldım ve şarjın tamemen doluğuna emin olunca güncellemeyi gerçekleştirdim. Uğultu sesi ara ara artıyor, bir susuyor sanıyorsun sonra tekrar uğultu sesi artıyor. Donanım taramasında bir problem gözükmüyor. Cihazımda performans düşüklüğü var gibi ve ısınma sorunum düşük gösterdiği halde fanın uğultu sesi var. Cihaz boşta 38 derecelere düşüyor ancak uğultu sesi 42 derece duyuluyor bu normal mı? Bana gelen fabrika BIOS sürümünü düşürünce alttaki mavi pencere çıkıyor, herhangi bir şifre falan koymadım. Fabrika versiyonu üzerine yeniden güncel BIOS güncellemesi yaptım, bir yerde yanlışlık mı yapıyorum yoksa IdeaPad 330 genelinde mi bu problemler var?

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları