Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

6 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎07-20-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 70
  • Message 1 of 7

15ARH05 - Sürücü Problemi

2021-07-20, 21:54 PM

Merhaba, oynadığım bir oyunda performans ve gecikme sorunları yaşadığım için oyunun destek ekibi ile bir görüşme sağladım ve onlara istedikleri kayıtları gönderdim. Bana "Problemin ile alakalı kayıtlarını detaylı olarak incelediğimde ekran kartı sürücüsünün güncel olmadığını ya da beta sürümünde olan bir sürümün yüklü olduğunu görüyorum." Şeklinde bir cevap geldi verdikleri yanıtın devamında DDU ile sürücülerimi kaldırıp belirli temizlik işlemleri sonrasında güncel sürücüleri AMD ve NVIDIA sitelerinden bilgisayarıma yükledim. Ancak bu güncelleme işi de benim oyunda yaşadığım performans ve gecikmeye engel olmadı bu yüzden tekrar iletişim kurdum ve bana "Dostum kayıtlarını incelediğimde ekran kartı sürücülerinde hala bir problem olduğunu görüyorum. Bu konu ile alakalı bir bilgisayar teknik servisinden destek almak senin için çözüme giden yolda en iyi seçenek olacaktır. Onlara problemin ekran kartı sürücülerinde olabileceğini, WHQL imzasının sürücülerinde bulunmadığı iletebilirsin. :)" şeklinde yanıt verildi. Şimdi benim tam olarak ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek var mı? 

Oyunlarda maksimum performans ve minimum gecikmeyi sağlamak istiyorum bunu nasıl mümkün hale getirebilirim?
Güncel sürücüleri kullanmam mı daha mantıklı yoksa Lenovo'nun sağladığı sürücüleri kullanmam mı daha mantıklı? Ben Lenovo'nun sağladığı sürücüleri kullanmayı tercih etmek isterim ancak Lenovo sitesindeki sürücüler biraz eski bunlara bir güncelleme gelecek mi veya düzenli bir şekilde geliyor mu? Ne zamana kadar destek alacağız?

Umarım sorunlarımı anlatabilmişimdir şimdiden teşekkür ediyorum ♥ 

cevap
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

6 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Message 2 of 7

Re:15ARH05 - Sürücü Problemi

2021-07-20, 21:55 PM

Bu arada belirtmeyi unutmuşum ekleme yapmak istedim.

NVIDIA ve AMD sitelerinden güncel sürücüleri kurarken Önerilen sürücüleri kurmaya dikkat ettim ancak oyunun destek ekibi WHQL imzası taşımadığını söyledi sizce bu neden kaynaklanıyor?

cevap
Seçenekler

5504 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1358 Oturum açma işleminin

49294 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 49294
  • Message 3 of 7

2021-07-21, 10:10 AM

Merhaba @ cabb,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Sürücüleri her zaman doğrudan destek sitemizden yüklemenizi öneririz: www.pcsupport.lenovo.com/tr/tr/ 
Orada yayınlanan sürücüler, AMD ve NVIDIA web sitelerindeki en yeni sürücülerden biraz daha eski olabilir. Bunun nedeni, Lenovo destek sitesinde yayınlanan sürücülerin kontrol edilmesi ve bazen ürünlerimizle en iyi uyumluluk için değiştirilmesidir.

WHQL imzasıyla ilgili bir sorun nereden kaynaklanabileceğini bilmiyorum. Bu durumda, sürücüleri destek sitemizden dener ve sorunun devam edip etmediğini kontrol ederdim.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

6 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Message 4 of 7

2021-07-21, 10:26 AM

Yanıt için teşekkür ederim. Lenovo sitesindeki sürücülere güncelleme geliyor mu? gelecek mi? Çünkü biraz değil baya eski kalmış olacak sanırım ki bazı oyunları desteklemiyor AMD'nin yazılımında oyunu tanıyamıyor bile. Bilgisayarımı format atıp Lenovo'nun sürücülerini yüklemeyi planlıyorum. WHQL imzası ile ilgili problem hakkında ne yapmamı önerirsiniz?

cevap
Seçenekler

5504 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49294 Sayfa Görünümleri

• Message 5 of 7

2021-07-21, 10:43 AM

Destek sitemizdeki sürücüler, Lenovo tarafından desteklenen modeller için güncellenmektedir. Bilgisayarınızı son yıllarda satın aldıysanız, modeliniz hala desteklenmeli ve yeni sürücüler almalıdır.

Eski Lenovo modelleri için sürücüleri güncellemiyoruz, ancak eski sürücüler hala destek sitemizde veya EOL portalında mevcut.

Selamlarımla,

Ala

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
_

cevap
Seçenekler

10 İLETİ

07-20-2021

Turkey

6 Oturum açma işleminin

70 Sayfa Görünümleri

• Message 6 of 7

2021-07-21, 20:56 PM
Bilgisayarıma format attım ve internet sitesi üzerindeki sürücüleri lenovo'nun sitesinden yüklediğim ufak araç sayesinde yükledim tekrar deneyeceğim ancak merak ettiğim bir husus var bu sürücülerin whql imzalı olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? Ayrıca aygıt yöneticisinden ekran kartının sürücüsünün olaylarına baktığımda "Aygıt başlatılmadı (amdkmdag)" şeklinde bir olay gördüm windows bir hata ile mi karşılaşmış tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.
cevap
Seçenekler

5504 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

49294 Sayfa Görünümleri

• Message 7 of 7

2021-07-22, 8:57 AM

Hmm, bu tür sorunlara neyin yol açabileceğini bilmiyorum.
Herhangi bir donanım sorununu ortadan kaldırmak için desteğimizle iletişime geçmenizi ve bilgisayarı servise göndermenizi öneririm: https://support.lenovo.com/tr/tr/contactus 

Selamlarımla,

Ala

_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları