Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

03-23-2020

Turkey

3 Oturum açma işleminin

30 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎03-23-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 30
  • Message 1 of 4

320-15IKB 80XL

2020-03-23, 12:32 PM

Merhabalar, ben Hepsi Burada sitesinden cumartesi günü Lenovo Ideapad 320-15IKB 80XL model bir laptop aldım. Kurulumunu kendim yaptım. Ama daha iki gün önce almış olmama rağmen bazen yavaş çalışıyor. İlk açtığım andan itibaren ne zaman masaüstündeyken sağ tıklasam uzun uzun düşünüyor. Ve daha içi bomboş. Hiç birşey yüklemedim ve indirmedim. Tek kurduğum program Google Chrome. 1 TB hafızası var. Yani dondurucak, kastırıcak hiç birşey yok şu anda. Sıfır laptop. Diğer bir konu da garanti kapsamıyla ilgili. Garanti belgem var üstünde 2 yıl garantili yazıyor ama seri numaramla sitenize girdiğimde garanti kaps**bleep** tıkladığımda "Kalan süre 7 ay" yazılı bir ekranla karşılaşıyorum. Ayrıca onarım geçmişine tıkladığımda da 2019'da bir kere yapılmış ama seri numarası aynı değil. Forum sitenize girerken de çok zorlandım. Bilgisayarı kurarken açtığım mailin aktif olmadığını yazıyor. O da ingilizce yazıyor. Gelen bütün mailler, çoğu yazılar ingilizce hep. Bence daha fazla dil desteği almalısınız. Ayrıca çağrı merkezinizi aradığımda müşteri temsilcisine bağlanmak istedim. 20 dakikadan fazla bekledim ve açan olmadı. O yüzden foruma yazıyorum artık. Bulacağınız çözümler için şimdiden teşekkür ederim.

cevap
Seçenekler

5745 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1409 Oturum açma işleminin

50934 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50934
  • Message 2 of 4

Re:320-15IKB 80XL

2020-03-24, 9:24 AM

Merhaba @GizemAltintas,

Lenovo Toluluğuna hoş geldin!

Sistemi kurduktan sonra, gerekli tüm güncellemeleri yaptın mı? Bazen arka planda güncelleme yapıldığında yeni dizüstü bilgisayarlar yavaşlayabilir, güncellemeleri tamamladıktan sonra her şey normale dönmelidir.

Garanti süresi ile ilgili olarak servisimize başvurmanı tavsiye ederim. Bazen yeni bilgisayarlarda garanti süresini ayarlamak gerekebilir.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

03-23-2020

Turkey

3 Oturum açma işleminin

30 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎03-23-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 30
  • Message 3 of 4

2020-03-24, 14:26 PM

Güncelleştirme konusunda dediklerinizi yaptım. Bilgisayarım şu an daha hızlı. Masaüstüne sağ tıklayınca artık donmuyor. Çok teşekkür ederim. Peki garanti konusunda servisinize nasıl başvurabilirim? Malum evden çıkamama durumumuz var şu an. Telefondan yada internet üzerinden yapılabiliyorsa benim için daha iyi olur. Ayrıca yeni farkettiğim birşey oldu. Bilgisayarımın şarjı 100 ken bile 4 saat 45 dakika kaldı yazıyor. Şarjının bu kadar az dayanması normal mi?

cevap
Seçenekler

5745 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1409 Oturum açma işleminin

50934 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50934
  • Message 4 of 4

2020-03-25, 8:36 AM

Merhaba @GizemAltintas,

Tamamen emin değilim, ancak garanti ile sorunu telefonla çözebileceğini düşünüyorum. Bizimle iletişime geçmek için bizim çağrı merkezimize araman gerekiyordur.

Bu şarjda çalışma süresi ban normal geliyor. Bence bu modelden beklenebilecek bir şey.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları