Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

10-19-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎10-19-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 1 of 4

Esc tuşu basmamla fırlayıverdi. Nasıl bulurum bu aparatı?

2021-10-19, 20:30 PM

Merhaba. Daha Alalı 3 hafta olmadan esc tuşu çıkan lenovo ideapad gaming 3.

Yoğun işimin arasında bir fırsat bulup oyun oynamak istemiştim. oyundan çıkmak için tuşa bastım ve tuş elimde kalıverdi. biraz inceledikten sonra bu plastik parçanın ortadaki kıl kadar ince menteşesinin kırıldığını daha doğrusu düzleştiği için yuvadan çıkmış olduğunu anladım. Bu garanti kapsamında diye umuyorum çünkü bir kanırtma vs bişey olmadı. Daha 3.haftadan böyle sıkıntılar yaşıyorsak başımıza neler gelir kim bilir? Bu sorunu nasıl çözebiliriz Sayın lenovo? 

cevap
Seçenekler

5735 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1408 Oturum açma işleminin

50889 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50889
  • Message 2 of 4

Re:Esc tuşu basmamla fırlayıverdi. Nasıl bulurum bu aparatı?

2021-10-20, 11:13 AM

Merhaba @ercktbatuhan ,

Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz!

Cihazı satın aldıktan hemen sonra sorun yaşadığınızı duyduğuma üzüldüm. Bu tür hasarlar genel olarak garanti kapsamına girer. Bu gibi durumlarda servisimiz genellikle klavyenin tamamını değiştirir.

Cihazı servisimize göndermeyi ayarlamak için lütfen desteğimizle iletişime geçin. Onlara telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/contact-us

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap
Seçenekler

2 İLETİ

10-19-2021

Turkey

2 Oturum açma işleminin

15 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎10-19-2021
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 15
  • Message 3 of 4

2021-10-20, 12:36 PM

Teşekkür ederim. Lenovo Türkiye Teknik servisini aradım ama bana hiç yardımcı olmadılar. AKSİNE bana yardımcı olamayacaklarını, tuşun arızasının kullanıcı hatası kaynaklı olduğunu dikte ettiler. Bir tane tuş için tüm klavye değişimi yapmak saçmalıktan öte değildir. Yedek parça envanterine bu tür parçaları da eklemenizi öneririm. 3 haftalık cihazı servise göndermek de kabul edilebilir bir şey değil çünkü ben bu cihazı aktif bir şekilde kullanıyorum. Projelerim, verdiğim dersler yüzünden Ankara'dan İstanbul'a kargoya veremem. Zaten Koskoca Türkiye Cumhuriyetinde İstanbul dışında yetkili servisiniz olmaması ayrı bir saçmalık. Ürün Sıfır kutusunda ve etiketi ile orjinal bir üründü istenirse aldığım zaman çektiğim fotoğrafları da atabilirim. Ne yazık ki ayıplı ürün sattığınızı yetkili servisiniz de kabullenmiyor. Kısacası Mağdurum. Sırf bu yüzden laptobuma klavye takarak kullanmak zorundayım. Mobil gezebilmek için laptop aldım ama anlaşılan bir de klavyeyle gezmem gerekecek. Zira daha 3.haftadan tuşları çıkıyorsa ileride başıma neler gelir belli değil. Sizin iyi niyetli olduğunuzun farkındayım ancak garanti ve servis politikanız kötü. Bu mesaj yetkili birine ulaşırsa sevinirim. Hayırlı Mesailer.

cevap
Seçenekler

5735 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1408 Oturum açma işleminin

50889 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50889
  • Message 4 of 4

2021-10-21, 10:55 AM

Merhaba @ercktbatuhan ,

Desteğimizin size yardımcı olmadığını duyduğuma üzüldüm. Servisimizin böyle bir hasarı müşteri kaynaklı hasar olarak sınıflandırması mümkündür. Böyle bir durumda servisimizdeki bir onarım ücretli olur.

Bilgisayarı servisimize gönderip tüm klavyeyi değiştirmek istemiyorsanız, klavyeyi kendiniz değiştirebilir veya sadece bozuk tuşu onarmayı deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bilgisayarı kendi başınıza onarmaya çalışmanızdan kaynaklanan herhangi bir hasar garantinizi geçersiz kılabilir.

Klavyeyi değiştirmek isterseniz, uyumlu parçaları ve kurulum talimatlarını burada bulabilirsiniz:

https://support.lenovo.com/tr/tr/partslookup 

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideapad_gaming3_hmm_202004.pdf

Sadece bir tuşu onarmayı denemek isterseniz, bu web sitesine bir göz atabilirsiniz. Ancak, buradaki bilgiler Lenovo tarafından onaylanmadığından, bunu kendi sorumluluğunuzda yaparsınız: https://www.klavyeyetus.web.tr/lenovo/ideapad-gaming.html 

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları