Sahiplerin sahiplere yardım ettiği forumlarımıza hoş geldiniz. Acil yardıma mı ihtiyacınız var? Destek sitemizi ziyaret edin.

Lenovo Topluluğu

Lenovo Dizüstü ModelleriIdeaPad Dizüstü Modelleri
Tüm Forum Konuları
Seçenekler

2 İLETİ

03-23-2020

Turkey

4 Oturum açma işleminin

35 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎03-23-2020
  • Lokasyon: Turkey
  • GÖRÜNTÜLEME: 35
  • Message 1 of 2

Lenovo Türkiye servisi BDH firmasından İdeapad parçası yanlış geldi.

2020-03-27, 7:47 AM

Lenovo marka laptopum için stok kodlarını ve orijinal isimlerini belirterek Lenovo destekten dört parça sipariş verdim. Takip Numaram 252007334101 . Yirmi gün sonra 03.03.2020 de  satın aldığım parçalar geldi. Üç parça doğru fakat 5cb0m31241 kodlu LCD ekran arka kapağının yerine benim laptopuma ait olmayan 04W3912 kodlu 5cm x4cm boyutlarında Lenovo x1 karbon modeline ait USB ses mini dp devresi göndermişler. Üstelik parçanın konduğu el kadar kutunun üzerine LCD ekran kapağına ait bilgilerin yer aldığı bilgisayarla basılmış beyaz bir kağıt yapıştırmışlar.

Aynı gün Lenovo, desteğe sorunumu bildirdim. Sipariş formumun kopyasını, Hatalı ürünün resimlerini ve sipariş formum ile gelen irsaliyeyi mail attım. Defalarca aradım. Her defasında servise bildirdiklerini ve gelen cevapla beni arayacaklarını söyleyip beni oyalıyorlar.  

Lenovo büyük firma diyerek ideapad laptop almıştım. Almaz olaydım. Ürün  tasarım hatalı. kapak menteşe vidaları çok sert olduğu için bir yıl bile kullanamadan menteşenin yan plakalarını,  ekran kapağını ve kasa kapağını  kırıp ekran kablosunu koparttı. Hadi dedim insan yapısı sonuçta . Bari parçaları alayım da biraz daha kullanayım. Ne de olsa menteşe vidalarını gevşetip sorunu gideririm diya düşünmüştüm. Ne acı ki Alt kasa ile menteşeler ve ekran kablosu geldi. ekran arka kapağı gelmedi. üstelik Paryı önden peşin aldılar. 562 lira 75 kuruş gönderdim. Üstüne üstlük kendileri link attılar oradan resimlerine bakarak ürünlerin kodlarını bulup, hem kod hem de isim yazarak istek yaptım.   Nereden bilebilirdim ki Türkiye teknik servisi BDH deki personelin 15,6 inç laptop ekranı arka kapağının  ses devresi kutusuna sığacağını düşünecek kadar  saftrik olacağını. Ya da 150 liraya  tenezzül edip hatasını örtbas edecek kadfar aciz yaratıklar olabileceklerini. Lenovo firmasına acıyorum. Türkiye de teknik servisi yanlış kişilere teslim etmişler. Allah yardımcıları olsun.

cevap
Seçenekler

5732 İLETİ

01-10-2019

Slovakia

1407 Oturum açma işleminin

50869 Sayfa Görünümleri

• Kayıtlı: ‎01-10-2019
  • Lokasyon: Slovakia
  • GÖRÜNTÜLEME: 50869
  • Message 2 of 2

Re:Lenovo Türkiye servisi BDH firmasından İdeapad parçası yanlış geldi.

2020-03-27, 13:57 PM

Merhaba Hakan!

Lenovo Topluluğuna hoş geldin!

Sana yanlış bir parça gönderdiğimiz için üzgünüm.

Bu konuda arkadaşlarımla konuştum ve onlar tüm detayları kontrol etti. Servisimiz sana yakın zamanda doğru parçayı göndermeli.

Bu konuda daha fazla bilgi alacağım zaman burada tekrar yazacağım.

Selamlarımla,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! If someone helped you today hit Like or accept a Solution!
Looking for information about Lenovo products?

PL: Witaj w Społeczności! Jeśli ktoś Ci dzisiaj pomógł, kliknij kciuk w górę lub zaakceptuj rozwiązanie!
Szukasz informacji o produktach Lenovo?

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Bugün birisi size yardım ettiyse Beğen’e basın veya bir çözümü kabul edin!
Lenovo ürünleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz?
_

cevap

Forum Kuralları

Lütfen mesajı göndermeden önce Forum Kurallarimızı inceleyin.

Daha fazla oku

Mevcut tekliflere göz atın!

Alışveriş yapın
X

Kayıt etmek

X

Sil

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

En beğenilen yazarlar

(Geçen 7 gün)

Kullanıcı Övgü Puanları