iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Administrator
Görüntüleme: 320

 

Bu kısa kılavuzda iki tip dokunmatik yüzey problemini tartışacağız: dokunmatik yüzeyin hiç çalışmaması ve gelişmiş hareketlerin işlenmemesi.

 

 a) Dokunmatik yüzey hiç çalışmıyorsa - en basit çözüm, İdea serisindeki ve seçili TP modellerinde F6 veya Fn + F6 tuşlarına basmaktır.

 

Eğer sorun çözülmüyorsa (imleç hala görülemez veya dokunmatik ekranı kullanırken hareket edemez), Aygıt Yöneticisine gitmenizi ve touchpad'ı bulup dokunmatik yüzey sürücüsü yanında ünlem işareti olmadığını doğrulamanızı öneririz.

 

Bir sonraki adım, sürücüyü tamamen kaldırmak ve Lenovo destek sitesinden yüklemek veya aygıtı kapatmak ve sürücü kurtarma bölümünden (varsa) kendini yeniden yükleyecektir. Ayrıca, sorun giderme işleminin bir parçası olarak harici fareyi kontrol etmenizi öneririz.

 

b) Dokunmatik yüzeyde gelişmiş hareketlerin (3 parmakla yapılan hareketler - https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4027871/windows-10-touchpad-gestures) çalışmaması durumunda: cihazlarımız WAD (Tasarlandığı Gibi Çalışma) olabilir, çünkü Synaptics / Elan sürücüleri genellikle Microsoft'unkilerle değiştirilir ve bazı dokunmatik yüzey işlevlerini engelleybilir.

 

Bu gibi durumlarda, Aygıt Yöneticisinde dokunmatik yüzey sürücüsünün gelişmiş seçeneklerine gidip gelişmiş hareketlerin "manuel" yapılandırmasını öneririz.

 

Ancak, bu işlem Microsoft sürücüsünün yukarıda belirtilen üstünlüğü nedeniyle çalışmayabilir. Çok sık bu sorunun çözümü. . . sabırdır, çünkü benzer sorunlar yeni işletim sistemi güncellemeleriyle otomatik olarak çözülür.

Was this information helpful?

Katkıda Bulunanlar