Społeczność Lenovo

Laptopy LenovoLaptopy IdeaPad
Wszystkie Tematy
Opcje

7 POSTY

12-01-2019

PL

10 Łączna liczba zalogowań

95 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 95
  • Message 1 of 11

Glosna praca wentylatora w C340

2019-12-01, 12:38 PM

Witam, w piatek zakupilem IdeaPad C340 z procesorem Ryzen3 3200U, dysk SSD.

Od samego poczatku uzytkowania meczy mnie jeden temat - dzwiek wentykatorka kiedy pracuje. Wyraznie "trajkocze". Kiedy w trakcie tego trajkotania podniose urzadzenie dzwiek ustepuje i slychac tylko delikatny szum (czyli dzwiek jakiego ogolnie sie spodziewalem po laptopie). Zaznaczam, ze laptop zawsze stoi na rownej powierzchni wiec to raczej nie kwestia podloza.

A moze taki dzwiek w tym modelu to normalna sprawa? Pytam bo to moj pierwszy produkt lenovo od wielu, wielu lat i po prostu nie wiem.

Dzwiek oczywiscie alyszalny jest tylko pod jakims wiekszym obciazeniem - np przy wlaczania komputera.

Ponizej filmik z trajkotaniem ?

https://youtu.be/OIJT6bQUnB4

Odpowiedź
Opcje

2968 POSTY

01-10-2019

SK

1124 Łączna liczba zalogowań

33913 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 33913
  • Message 2 of 11

Dot.: Glosna praca wentylatora w C340

2019-12-02, 10:14 AM

Cześć ,

Witaj w Społeczności! 

Mi też wydaje się, że to nie jest normalny dźwięk, jednak bez możliwości obejrzenia laptopa, nie mogę stwierdzić na pewno. To brzmi trochę jakby wiatrak przy wyższych obrotach dotykał obudowy, więc być może wentylaror został nieprawidłowo zamontowany.

Polecałabym wysłać laptopa do serwisu. Jeśli faktycznie coś jest nie tak, pracownicy serwisu naprawią ten problem.

Pozdrawiam,

Ala
Polish, Turkish & Smart Home Community Lead

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

7 POSTY

12-01-2019

PL

• Message 3 of 11

2019-12-02, 16:21 PM

Mowisz o serwisie, ktory doprowadzil mnie dzis juz kilkukrotnie do skokow cisnienia?

Godzina 13:00 telefon ze zgloszeniem

Godzina 13:25 mail od wsparcia lenovo z prosba o filmik ilustrujacy usterke

Godzina 13:40 odsylam filmik i..... Nastepuje milczenie.

Kiedy w koncu sie wsciekam i dzwonie okolo 16:40 to slysze, ze Pan, ktory przyjal moje zgloszenie juz zakonczyl dzis prace i zapewne jak jutro do niej wroci to mi odpowie. Naprawde? Serio? Pomimo, ze odpowiedzialem na maila prawie natychmiastowo szanowny Pan nie mial czasu obejrzec kilkusekundowego nagrania? Slysze odpowiedz - zapewne tak bylo. Pytam dlaczego nikt inny nie moze tego dalej przeprowadzic - bo takie sa procedury. Prosze o rozmowe z przelozonym - nie ma go w pracy....

Dodzwonilem sie po raz kolejny po 17:00 kilka minut temu. Nadal ta sama spiewka. Kiedy Pan konsultant wroci jutro do pracy to moze odpowie....

To ja sie pytam: a co jak pieprznie go samocbod dzis na przejsciu i do pracy nie wroci? Nigdy nie uzyskam informacji czy Lenovo wielmoznie przyjmie moj fabrycznie uszkodzony sprzet do naprawy?!?!?

Przeciez to jest kolejny dzien zwloki! Cholera jasna, znajac zycie Pan konsultant w dniu jutrzejszym zamowi mi kuriera zeby odebral ode mnie urzadzenie na pojutrze co wydluzy naprawe o kolejny dzien.... 

Naprawde tak chcecie obslugiwac klientow?

Odpowiedź
Opcje

2968 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 4 of 11

2019-12-03, 7:56 AM

Cześć ,

Przykro mi,że dotchczas miałeś negatywne doświadczenia przy zgłaszaniu sprzętu do naprawy serwisowej... Mam nadzieję, że dzisiaj wszystko pójdzie lepiej :)

Na przyszłość dodam jeszcze, że zgłoszenie naprawy można również załatwić przez opcję chatu na naszej stronie wsparcia lub przez e-mail: https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/EmailWithService

Pozdrawiam,

Ala

EN: Welcome to the Community! Did you participate in our forum survey? Please, let us know what you like about our forum and what we can improve. We listen to your feedback!

PL: Witaj w Społeczności! Czy wypełniłeś już naszą ankietę? Powiedz nam co lubisz na naszym forum, a gdzie możemy się poprawić. Chętnie czytamy Wasze komentarze!

TR: Lenovo Topluluğuna hoş geldiniz! Forum anketimize katıldınız mı? Lütfen forumumuz hakkında neleri beğendiğinizi ve neleri geliştirebileceğimizi bize bildirin. Yorumlarınızı okumayı seviyoruz!
_

Odpowiedź
Opcje

7 POSTY

12-01-2019

PL

• Message 5 of 11

2019-12-03, 8:00 AM

Oczywiscie. Chat, mail... Wszystko super. Tylko, ze na chacie i na emaila tez ktos musi zareagowac, a jak widzisz problem jest wlasnie tutaj. Wszyscy widza, ale nikt nie moze zareagowac na mojego maila z filmikami, o ktory mnie poproszono. Bo osoby, ktora prosila nie ma w pracy...

Uwierz mi, spedzilem noc na modlach zeby temu Panu sie nic po drodze z i do pracy nie stalo...

Odpowiedź
Opcje

2968 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 6 of 11

2019-12-03, 9:46 AM

Pewnie, rozumiem...

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś problemy, daj znać - być może będę mogła pomóc :)

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

7 POSTY

12-01-2019

PL

• Message 7 of 11

2019-12-03, 10:31 AM

Minely prawie 24h od zgloszenia i jest reakcja! Brawo! Co ciekawe odpowiada inna osoba (wiec mniemam, ze jednak moze sie zajmowac sprawa wiecej niz jedna osoba).

Niestety.... Dalej brak informacji, ze mam wyslac urzadzenie do Lenovo, albo chociaz jak moge to zrobic sam na wasz koszt. W zamian za to pytanie: o ram i dysk ?? No tak.... Bo przeciez tych informacji nie widac w waszym systemie po wklepaniu numeru seryjnego (jasne moglem cos wymienic.... Ale od poczatku zaznaczam ze to nowe urzadzenie wiec nie mialem jeszcze czasu!).

Wstyd. Naprawde wstyd. W tym tempie wasz nr klienta ups potrzebny do nadania paczki na wasz koszt dostane najpredzej jutro. Co daje mi kolejny dzien bez nowego, dopiero co zakupionego urzadzenia.

Odpowiedź
Opcje

7 POSTY

12-01-2019

PL

• Message 8 of 11

2019-12-03, 12:05 PM

Pod jaki ja numer moge zadzwonic zlozyc skarge na dzialanie tego "technicznego wsparcia"? Bo nikt mnie z szefowstwem tam polaczyc nie chce....

Odpowiedź
Opcje

2968 POSTY

01-10-2019

SK

• Message 9 of 11

2019-12-03, 12:18 PM

Cześć ,

Czy podczas rozmowy telefonicznej wspominałeś, że chcesz złożyć skargę? W celu złożenia skargi najlepiej zadzwonić na infolonię. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces składania skargi, a następnie Twoja sprawa zostanie przekierowana wyżej, gdzie zostanie rozpatrzona.

Pozdrawiam,

Ala

_

Odpowiedź
Opcje

7 POSTY

12-01-2019

PL

• Message 10 of 11

2019-12-03, 12:22 PM

Tak informowalem, ale konsultant sam stwierdzil, ze nie widzi podstaw ???

Numer tej infolinii gdzie znajde? Bo jesli to ten sam numer gdzie na wsparcie techniczne to na tej infolinii nie da sie zrobic nic poza zgloszeniem nowego zlecenia ???

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

Autorzy z największą liczba Punktów

Zobacz wszystko