anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
Highlighted
banjok
Paper Tape
Zarejestrowano: ‎06-04-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 310
Wiadomość 1 z 4

Laptop utknął w boot menu

Witam. Mam problem z laptopem Ideapad 700 15isk. Nie mogłem znaleźć w biosie opcji zmiany na AHCI więc zdecydoewałem się na update biosu. Po update jedyne co pojawia sie na kompie to boot menu z cztetrema opcjami (hdd,ssd, ipv4 i 6). Żadna opcja nie działa - powoduje tylko ponowne otworzenie boot menu. Recovery key nie działa, wyjmowałem baterie cmos, tez nic nie dało. Nie mam opcji wejscia w bios, nie wiem co mam zrobić. Komputer wydaje się uceglony na ten moment. Proszę o pomoc.

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 236
Wiadomość 2 z 4

Dot.: Laptop utknął w boot menu

Cześć @banjok,

Witaj w Społeczności!

Co się dzieje kiedy próbujesz wejść do BIOS-u? Rozumiem, że próbowałeś przyciskać klawisz F2 (oraz Fn+F2) podczas rozruchu komputera?

Jeśli uda Ci się dostać do BIOS-u, załączam rozwiązanie z naszego anglojęzycznego forum. Ten sposób pomógł tam kilku osobom Emotikon: Szczęśliwy

W zakładce "Boot" wybierz następujące opcje: Boot mode - Legacy support; Boot priority - Legacy First. Ponadto w Boot priority wybierz nośnik, na którym masz Windowsa (prawdopodobnie HDD).

Następnie przejdź do Exit i wybierz opcję Exit saving changes.

Jeśli chodzi o opcję AHCI, to nie jest ona dostępna w tym modelu laptopa.

Daj znać czy ten sposób Ci pomoże.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

banjok
Paper Tape
Zarejestrowano: ‎06-04-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 228
Wiadomość 3 z 4

Czyli nie jestem w stanie zainstalować Ubuntu na SSD? Wymaga ono z tego co wiem ahci
Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 225
Wiadomość 4 z 4

Cześć @banjok,

Niestety, nie możesz zainstalować Ubuntu na tym laptopie, bo tak jak wspomniałeś potrzebna jest do tego opcja AHCI. Pod tym linkiem zanjdziesz listę komputerów z certyfikacją linux: www.lenovo.com/linux.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.