Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Laptopy LenovoLaptopy IdeaPad
Wszystkie Tematy
Opcje

5 POSTY

04-14-2021

Poland

8 Łączna liczba zalogowań

40 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 40
  • Message 1 of 2

Lenovo G510, a: update BIOS, TPM i Windows 11

2021-07-25, 16:24 PM

Cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem... :D
Przechodząc do meritum. Mam IdeaPad G510, z wersją BIOS 79CN49WW V3.08. Włączone UEFI i secure boot. Nie widzę jednak opcji włączenia TPM. Obawiam się, że ten laptop może go nie obsługiwać. A co za tym idzie, nie skorzystam z Windows 11. 

Uprzedzając, tak, wiem, że W10 ma support do 2025 (o ile dobrze pamiętam) i będę z updatetów oczywiście korzystał. W końcu udało się zainstalować wersję 20H2, a następnie 21H1.

Tak więc:

1) Czy ewentualny update BIOS coś pomoże? I jeśli tak, skąd ewentualnie go pobrać, bo ten z linku https://pcsupport.lenovo.com/ng/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g510-notebook/downloads/ds040384 nie wydaje się pasować do Windows 10. (NIE pobierałem i NIE próbowałem instalować)

2) Czy ewentualny brak TPM, nawet po aktualizacji BIOS (o ile możliwa), oznacza kres życia laptopa i jego utylizację oraz zakup nowego? W 2025 będzie miał już co prawda 10 lat, już teraz ma 6, ale działa wyśmienicie. 

Proszę o pomoc.

Odpowiedź
Opcje

350 POSTY

03-10-2021

Poland

205 Łączna liczba zalogowań

2160 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 2160
  • Message 2 of 2

Re:Lenovo G510, a: update BIOS, TPM i Windows 11

2021-07-26, 6:26 AM

@ greh1987 wrote:

Cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem... :D
Przechodząc do meritum. Mam IdeaPad G510, z wersją BIOS 79CN49WW V3.08. Włączone UEFI i secure boot. Nie widzę jednak opcji włączenia TPM. Obawiam się, że ten laptop może go nie obsługiwać. A co za tym idzie, nie skorzystam z Windows 11. 

Uprzedzając, tak, wiem, że W10 ma support do 2025 (o ile dobrze pamiętam) i będę z updatetów oczywiście korzystał. W końcu udało się zainstalować wersję 20H2, a następnie 21H1.

Tak więc:

1) Czy ewentualny update BIOS coś pomoże? I jeśli tak, skąd ewentualnie go pobrać, bo ten z linku https://pcsupport.lenovo.com/ng/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g510-notebook/downloads/ds040384 nie wydaje się pasować do Windows 10. (NIE pobierałem i NIE próbowałem instalować)

2) Czy ewentualny brak TPM, nawet po aktualizacji BIOS (o ile możliwa), oznacza kres życia laptopa i jego utylizację oraz zakup nowego? W 2025 będzie miał już co prawda 10 lat, już teraz ma 6, ale działa wyśmienicie. 

Proszę o pomoc.

Witaj @ greh1987  , urządzenie nie posiada TPMa, aktualizacje zatem niczego nie rozwiążą - nie ma również dedykowanego sterownika BIOS pod wyższe systemy (Windows 10). W związku z tym nie gwarantujemy poprawności działania w kolejnych upgrade systemu.

Więcej na temat minimalnych wymagań Windows 11: https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-11-specifications

W sieci pojawiają się artykuły jak obejść kwestię wymogu TPM 2.0, ale nie wiem na ile jest to bezpieczne, sprawdzone, działające... raczej bym się w to nie bawiła i pozostałabym na wersji systemu, która działa poprawnie z urządzeniem.

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty