anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Odpowiedz
bielak
Blue Screen Again
Zarejestrowano: ‎05-17-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 1 009
Wiadomość 1 z 5

Lenovo G50-30 BIOS reset

Witam. Postanowiłem zrobić format laptopa Lenovo G50-30 z Windowsa 7 na Windowsa 10. Mając już gotowy pendrive z bootowalną dziesiątką, zmieniłem opcje bootowania w BIOSie na Legacy First zamiast UEFI i zapisałem ustawienia. Po zrestartowaniu laptopa, ukazała się instalacja windowsa, jednakże myszka wraz z klawiaturą nie działały. Czytając inne fora doszedłem do wniosku, że problem leży po stronie ustawień BIOSu- mianowicie klawiatura wraz z myszką są domyślnie wyłączone i trzeba je włączyć. Próbująć uruchomić BIOS napotkałem problem gdyż pojawił się jedynie czarny ekran z charakterystyczną białą pauzą w lewym górnym rogu, która z resztą nawet nie miga, a jedynie nieustanie świeci.

Jedyną opcją zresetowania ustawień BIOSu jest wyjęcie baterii z płyty głównej, jednakże ta w tym modelu jest bezpośredno wlutowana w płytę główną (co z resztą jest głupotą i nie wiem kto wymyślił taki patent) przez co cały proces jest utrudniony. Próbowałem zmieniać RAM, dysk, włączać bez dysku, ale nic nie pomogło. Mógłbym puścić instalacje systemu za pomocą myszki na wejście ps2 ale w tym laptopie oczywiście go nie ma. Myślałem również nad zaktualizowaniem BIOSu do najowszej wersji lecz zważając na fakt, że z tego co wyczytałem laptopy marki Lenovo niezbyt wspierają aktulizowanie przez usb to również i ta opcja się wyklucza. 

Czy jest jakiś sposób by to obejść? Nie do końca rozumiem cały problem gdyż wszystko wcześniej działało dobrze, do czasu aż nie zmieniłem bootowania. Sam laptop bootuje wszystko co mu podepne przez usb (instalki windowsa, linuxy live, windows live), a samo BOOT MENU również działa bez zarzutów.

Liczę na jakąś pomoc gdyż szczerze chciałbym uniknąć potrzeby wylutowywania baterii cmos w celu restartu ustawień BIOSa.

Administrator
Administrator
Zarejestrowano: ‎01-10-2019
Kraj: SK
Wyświetleń: 916
Wiadomość 2 z 5

Dot.: Lenovo G50-30 BIOS reset

Cześć @bielak!

Przy wyborze opcji "Legacy First" w systemieWindows 10, to normalne, że niektóre funkcje nie działają i występują problemy. Spróbuj wybrać funkcję "UEFI". 

Jeśli problem będzie w dalszym ciągu występował, sprawdź czy Twój komputer jest w pełni kompatybilny z zainstalowaną wersją Windowsa. Na przykład jeśli masz wersję 1809, tutaj jest lista produktów Lenovo przetestowanych z ta wersją systemu Windows: https://support.lenovo.com/us/pl/solutions/ht507291.

Pozdrawiam,

Ala
Polish & Turkish Community Lead

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

bielak
Blue Screen Again
Zarejestrowano: ‎05-17-2019
Kraj: PL
Wyświetleń: 907
Wiadomość 3 z 5

Dziękuję za odpowiedź, jednakże nie rozwiązała ona mojego problemu. Cały temat założyłem by otrzymać pomoc w resetowaniu ustawień BIOSu. Nie jestem w stanie zmienić opcji bootowania z "Legacy First" na "UEFI" jeżeli nie mam do niego dostępu. Tak jak pisałem wcześniej, nie jestem w stanie go nawet włączyć, a jedyną opcją jest wylutowanie baterii na płycie głównej i następnie ponowne jej przylutowanie. Również update nie jest możliwy ponieważ laptopy Lenovo średnio sobie radzą z robieniem tego przez USB, a w trybie "Legacy First" nie jestem w stanie zbootować laptopa z dysku.

Czy jest jakiekolwiek rozwiązanie problemu w wejściem do BIOSu?

Administrator
Administrator
Wyświetleń: 888
Wiadomość 4 z 5

Cześć @bielak!

Czy dobrze rozumiem, że Twoja myszka i klawaitura nie działają? Czy próbowałeś podłączyć inną klawiaturę/ myszkę do komputera? Co masz na myśli w swoim pierwszym poście, kiedy mówisz, że wszystko inne działa? Czy masz możliwość sterowania komputerem np. przez touchpada?

Jest prawdopodobieństwo, że problem z wejściem do BIOS-u rozwiąże się po aktualizacji. Odpowiedni sterownik znajdziesz na stronie wsparcia: https://support.lenovo.com/pl/pl. Jeśli nie masz możliwości zaktulalizowania BIOS-a, to faktycznie pozostaje wylutowanie i przylutowanie baterii lub oddanie komputera do serwisu.

Pozdrawiam,

Ala

Communities:   English    Deutsche    Español    Português    Русскоязычное    Česká    Slovenská    Українська   Polski    Türkçe   Moto English

Please do not ask me questions by Personal Message; questions belong in the forums.

Proszę nie zadawać mi pytań przez wiadomości prywatne, publikując pytanie na forum masz większe szanse na otrzymanie odpowiedzi, a być może pomożesz również komuś, kto ma podobny problem.

Lütfen, sorularınızı bana kişisel mesajlarıyla göndermeyın, sorunuzu foruma yazınca cevabınızı daha hızlı alacaksınız, ayrıca aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Highlighted
Administrator
Administrator
Wyświetleń: 673
Wiadomość 5 z 5

Cześć @bielak!

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Jeśli tak, napisz co zrobiłeś, być może ktoś inny skorzysta z Twojego doświadczenia.

Pozdrawiam,

Ala