Witamy na naszych forach, gdzie użytkownicy pomagają użytkownikom. Potrzebujesz pomocy teraz? Skontaktuj się z nami.

Społeczność Lenovo

Laptopy LenovoLaptopy Lenovo
Wszystkie Tematy
Opcje

1 POSTY

07-02-2021

Austria

2 Łączna liczba zalogowań

10 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 10
  • Message 1 of 2

Lenovo Legion 5-15 15ARH05H - dodatkowy slot m.2

2021-07-02, 17:37 PM

Witam,

posiadam Laptop Lenovo Legion 5-15. Według specyfikacji posiada on miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk M.2 PCIe.

Tak się składa, że posiadam leżący odłogiem dysk SATA: Transcend 128GB M.2 SATA SSD MTS600.

Dysk posiada klucz M i B a więc według mojej wiedzy wspiera SATA oraz PCI x2, a dodatkowy slot w laptopie tylko klucz B.

Są więc fizycznie kompatybilne. Moje pytanie brzmi, czy ten dysk będzie  tak jak myślę działał w tym laptopie?

Nie chciałbym bez potrzeby go rozkręcać.

Odpowiedź
Opcje

289 POSTY

03-10-2021

Poland

181 Łączna liczba zalogowań

1840 Całkowita liczba odsłon

• WYŚWIETLENIA: 1840
  • Message 2 of 2

Re:Lenovo Legion 5-15 15ARH05H - dodatkowy slot m.2

2021-07-05, 6:16 AM

@ Henio420 wrote:

Witam,

posiadam Laptop Lenovo Legion 5-15. Według specyfikacji posiada on miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk M.2 PCIe.

Tak się składa, że posiadam leżący odłogiem dysk SATA: Transcend 128GB M.2 SATA SSD MTS600.

Dysk posiada klucz M i B a więc według mojej wiedzy wspiera SATA oraz PCI x2, a dodatkowy slot w laptopie tylko klucz B.

Są więc fizycznie kompatybilne. Moje pytanie brzmi, czy ten dysk będzie  tak jak myślę działał w tym laptopie?

Nie chciałbym bez potrzeby go rozkręcać.

Witaj @ Henio420  , zgodnie ze specyfikacją urządzenia można zastosować kombinacje 2x M.2 2280 SSD lub 2x M.2 2242 SSD (lub w wersji z HDD: 1x HDD + 1x M.2 SSD). To, czy konkretny dysk będzie współgrał z urządzeniem mimo spełnienia fizycznych kompatybilności nie jestem w stanie powiedzieć. Na stronie po numerze seryjnym urządzenia możesz zerknąć na podręcznik konserwacji sprzętu (hmm) - czasem znajduje się tam lista przetestowanych dysków; możesz też zerknąć na zakładkę części - kompatybilne, co daje informacje dotyczące danej serii (z zastosowaniem płyt głównych w tej serii, nie odnosi się to tylko dla konkretnego numeru seryjnego). Zweryfikowałabym czy dysk znajduje się na liście (np. po nr części). Jeśli nie - nie gwarantujemy poprawności działania, dysk może ale nie musi działać poprawnie.

Pozdrawiam,

Anna

Specjalista ds. pomocy technicznej

Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła, oznacz ją jako rozwiązanie.

Odpowiedź

Wytyczne dla Społeczności

Przed opublikowaniem posta zapoznaj się z naszymi Wytycznymi.

Dowiedz się więcej

Sprawdź aktualne oferty!

Idź do Sklepu
X

Zapisz

X

Usuń

X

No, I don’t want to share ideas Yes, I agree to these terms

Ranking polubień (Autorzy)

(Ostatnich 7 dni)

Użytkownik Punkty